reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy

U

usunieta3

Gość
Witam, opisze w skrócie. Niedawno zaczęłam 33 tydzień ciąży. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 22.10.2018 (22 października 2018), skończył mi się okres 26 lub 27 października 2018, 27 października doszło do stosunku, zaznaczę jeszcze, ze mam cykle 30-dniowe.. tak ginekolog mi powiedział. Później do stosunku doszło z 9 na 10 listopada 2018. Skoro niedawno zaczęłam 33 tydzień ciąży (według OM liczyłam który tydzień ciąży) to którego dnia mogło dojść do zapłodnienia? Bo ja już sama nie wiem, dzięki poznanej dacie zapłodnienia można wyliczyć datę porodu. A datę porodu mam wyznaczona na 8 sierpnia 2019. Nie wiem którego dnia zaszłam w ciąże i oczekuje odp od pan które umieją obliczać
 
reklama
Rozwiązanie
Ja też miałam nieregularne miesiączki przez PCOS. Termin wg usg powinnam mieć na tydzień później, ale teraz córka podgoniła wielkościowo i przesunął się nawet wcześniej niż z daty miesiączki. Więc to nadal potwierdza tezę, że to nie ma znaczenia a i wszyscy lekarze mówią, że termin jest tylko umowny.
Milmo bo to jak już później dziecko rośnie nie ma żadnego wpływu na termin porodu. Przecież to że jest duże wcale nie oznacza że termin porodu przesunie się i urodzi się wcześniej i na odwrót to że jest malutkie to nie znaczy że musi być dłużej w brzuchu niż wskazuje termin porodu. Termin porodu jest jeden. Ustala się go na początku i nie rozumiem po co w zaawansowanej ciąży za każdym razem jakoś modyfikować go w związku z tym że...
Wiek ciąży liczy się od 1 dnia ostatniej miesiączki ,ale wiadome jest że w ciąże zachodzi się w połowie cyklu około 14dnia cyklu ,ale każda kobieta ma inaczej , nie da się co do dnia wyliczyć kiedy zaszłaś w ciąże ,a dlaczego ma to takie znaczenie?
 
Oczywiście ciążowy mózg. Doczytałam. Ten drugi termin współżycia jest bardziej prawdopodobny jako czas poczęcia (plus minus oczywiście).
Czy terminy porodu z om i usg są u Ciebie znacząco różne, że pytasz?
 
Termin porodu liczy się od daty ostatniej miesiączki. Zawsze. Ja miałam 25 października, stosunek 9.11 a owulacja 15.11. I to wszystko nie ma znaczenia, ciąża trwa 280 dni licząc od daty ostatniej miesiączki. Dlaczego masz datę porodu na 8.08? Wg miesiączki wychodzi raczej na 28.07. Wyszło tak na prenatalnym?
 
„Ciążowy mózg”? Nikt Ci nie każe odpowiadać na moje pytanie na tym
Forum jak masz z tym taki kłopot ze aż musisz „szpileczke wcisnac” ZADAŁAM PYTANIE JASNO I OCZEKUJE ODPOWIEDZI, JAKBY ZNACZENIA DLA
MNIE NIE MIAŁO TO BYM WOGOLE PYTANIA NA FORUM NIE ZADAWAŁA, koci móżdżek.
Wydaje mi się, że koleżance chodziło o coś innego niż szpilę. Dopytaj, zanim się zdenerwujesz. Spokojnie.
 
Według USG wychodzi na 8 sierpnia 2019..
No to znaczy, że widocznie owulacja się przesunęła. To może sie zmienić, wiesz. Bardziej kieruj się datą wychodzącą z ostatniej miesiączki. U mnie z Om jest 1.08, po usg było 4.08 a teraz z usg jest 31.07. Także to jest płynne. Nie da się wyznaczyć dokładnej daty. Dziecko urodzi się, kiedy będzie chciało. :)
 
reklama
Zakładasz kolejny ten sam temat i wydaje mi się, że nie kieruje Tobą tylko ciekawość. Jeżeli masz wątpliwości kto jest ojcem to zrób badania po porodzie. Każdy odpowiada, że bardziej prawdopodobna jest ciąża z tego drugiego stosunku a Ty dalej masz wątpliwości. Ile osób ma to jeszcze potwierdzić, skoro nawet lekarz nie jest w stanie rozwiać Twoich wątpliwości?
 
reklama
Hah jak widać nadal źle. Napisałam post ale były tam pytania o rzeczy których niedoczytalsm w Twoim poście a one tam są ;) i wyslalam takie głupoty. Miałam napisać edytujac mój ciążowy mózg. Wyszło jak wyszło spokojnie... lol
 
Do góry