reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klimatyzacja a dzieci

Dołączył(a)
1 Wrzesień 2020
Postów
4
Drodzy Rodzice,

jestem młodym tatą i razem z żoną wykańczamy mieszkanie. Ostatnie upały to był dla niej dramat, każdy dzień to męczarnia (termin jest na grudzień, więc już trochę ciężko). Lata są coraz gorętsze, a my chcielibyśmy mieć więcej dzieci. Zastanawiamy się, czy zamontować w domu klimatyzację. Czy ktoś z Was w domu ma klimę? Jak znoszą to dzieci, szczególnie maluchy? Częściej chorują?
 
reklama
Rozwiązanie
Dzięki, a możecie coś polecić? Może znacie jakąś firmę na terenie małopolski, żeby serwis był okej (żeby nie trzeba było czekać na jakiegoś typka od nich miesiąc, jak coś będzie nie tak).

I jeszcze mam pytanie, czy czyjeś dziecko jest alergikiem i jak na niego działa klima?
Mamy klimatyzację przenośną, ponieważ stałej nie dało się u nas zamontować.
Włączamy doraźnie, aby obniżyć temperaturę w wybranym pomieszczeniu, więc nie lata non stop.
Żadnego wzrostu zachorowań (w ogóle żadnych zachorowań), ale wypowiadam się jako mama dziecka 5 i 9 letniego.
Najważniejsze, to żeby dziecku nie wiało z klimy (my obracamy klimatyzator wylotem w stronę miejsca, gdzie nikt nie przebywa).
 
Mamy klimatyzację przenośną, ponieważ stałej nie dało się u nas zamontować.
Włączamy doraźnie, aby obniżyć temperaturę w wybranym pomieszczeniu, więc nie lata non stop.
Żadnego wzrostu zachorowań (w ogóle żadnych zachorowań), ale wypowiadam się jako mama dziecka 5 i 9 letniego.
Najważniejsze, to żeby dziecku nie wiało z klimy (my obracamy klimatyzator wylotem w stronę miejsca, gdzie nikt nie przebywa).
Wielkie dzięki!

A jak takie totalne maluchy? Noworodki?
 
W tym roku zamontowaliśmy klimatyzację, jak córka miała 3 miesiące. Starałam się aby na nią nie wiało i dodatkowo przykrywałam lekkim kocykiem np bambusowym
 
Super, dzięki za odpowiedzi. Bo w internecie jest mnóstwo opinii w stylu, że to niezdrowe, nienaturalne itd. Z drugiej strony na stronach producenta same superlatywy
 
My mamy stałą i jest w miarę okej. Oczywiście nie włączam na pełną moc i nie ustawiam nawiewu na dziecko :) Chyba najgorzej jest wtedy, kiedy z baaaardzo gorącej przestrzeni przejdziemy do mocno schłodzonego pomieszczenia. Myślę, że wtedy jest ryzyko przeziębiania, ale staramy się tego unikać.
 
reklama
Drodzy Rodzice,

jestem młodym tatą i razem z żoną wykańczamy mieszkanie. Ostatnie upały to był dla niej dramat, każdy dzień to męczarnia (termin jest na grudzień, więc już trochę ciężko). Lata są coraz gorętsze, a my chcielibyśmy mieć więcej dzieci. Zastanawiamy się, czy zamontować w domu klimatyzację. Czy ktoś z Was w domu ma klimę? Jak znoszą to dzieci, szczególnie maluchy? Częściej chorują?
Mieszkam w Hiszpanii, klimę mamy włączona praktycznie non stop przez przynajmniej 2 miesiace w lecie. Tak, zdąża się katar cyz ból gardła, ale też nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez, bo takie upały dają bardzo proszę o kość, nie tylko nam, ale dzieciom też.
Uzywalam zawsze, przy noworodkach też.
 
reklama
Dzięki, a możecie coś polecić? Może znacie jakąś firmę na terenie małopolski, żeby serwis był okej (żeby nie trzeba było czekać na jakiegoś typka od nich miesiąc, jak coś będzie nie tak).

I jeszcze mam pytanie, czy czyjeś dziecko jest alergikiem i jak na niego działa klima?
 
Rozwiązanie
Do góry