reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

Rubi na astmę bierzemy pulmicort i czasami berodula aczkolwiek ostatnio wyszedł młodemu refluks przełykowo żołądkowy i lekarze kazali mi odstawić inhalację, po 2 dniach bez sterydów myślałam że młody płuca wypluję tak kasłał i wróciłam do inhalacji teraz nie wiem co mam robić bo jeden lekarz uważa że młody ma astmę a drugi że to wina refluksu idę do jeszcze jednego lekarza ale dopiero w maju:wściekła/y:
 
reklama
hej :) moj szkrab tez jest alergikiem... Narazie jest mały żeby zrobić mu konkretne testy ale z tego co zauważyłam to ma uczulenie na Jabłka, ketchup, pomidory, maliny, truskawki, czekolade, mleko, cytrusy.....
Nie przejmuje sie tym bardzo poniewaz ja tez jestem alergikiem pokarmowym wiec wiem że bez tego da się żyć..... :)
 
MA-KA :szok: przy obciążonym wywiadzie dawałaś takiemu małemu szkrabowi ketchup??? i inne potencjalne alergeny??? odwazna jestes!!!

a takie nieprzejmowanie się alergią pokarmową może doprowadzić np do astmy....więc nie podzielam Twojego entuzjazmu :no: c
hoć przyznaję, ze dieta to nie koniec swiata...pół biedy jak dziecko w domu jest ale potem idzie do przedszkola/szkoły...chce jesć to co inne dzieci, życzliwi częstuja bez pytania...

ehhhh... az tak łatwo nie jest z alergią pokarmowa :-( :no: niestety :-(
 
Dziewczyny mam taki problem moj maluch ma szmery na oskrzelach z badan krwi wychodzi ze zapalenie kaszle ale sporadycznie i juz trwa to jakis 3 tydzien mial 2 antybiotyki Agumentin i Klabax ..nie pomogly :( w 5 dniu 2 antybiotyku dostal wysypke taka pokrzywke ktora znika szybko i pojawia sie w roznych miejscach na ciele pokrzywka trwala 2 dni teraz juz jest coraz mniej jakby ustepowala .... to zapewnew alergiczne ale lekarz stwierdzil ze to nie po antybiotykach ....do tego robimy inhalacje na oskrzela Berodual i pulmicort ... robimy na spiaco bo maly nie chce wziac do buzi maseczki ... w czwartek mam kontrole oby bylo lepiej jestesmy umowieni do alergologa ..czy ktoras z was miala podobny problem czy to z kaszlem czy z pokrzywka uczuleniowa prosze o odpowedzi ;:):):) Aha czy to moze byc z pokarmu dodam ze nic nowego nie jadl ....????

dzieki
 
Witam serdecznie!
Ostatnio okazało sie że moja córcia ma alergię na pyłki traw i zbóż. I mam takie pytanie do mam których dzieci też mają takie alergię o krótkie określenie co mamy zmienić. Wiem, czytałam że ograniczyć spacery, itd. chodzi mi raczej o sprawdzone metody radzenia sobie z alergią. W jednym artykule piszę że wietrzyć w nocy pokój, w drugim że nie otwierać przez całe wakacje w pokoju dziecka okna. I dużo więcej takich sprzecznych informacji. Ja nie miałam alergii ani nikt w moim otoczeniu. Do lekarza ciężko się dostać ;) Trzeba czekać z 2 tyg. a potem 3 h w kolejce. Straszne tak przy okazji!!:[ Majcia dostała Claritine na stałe, Polcrom i Flixonase doraźnie. Byłyśmy z tydzień temu u alergologa, i szczerze mówiąc jakoś mu nie dowierzałam, no bo skąd ta alergia, sądziłam że pewnie jakoś błędnie wyszło. Ale wczoraj byłyśmy u babci na wsi cały dzień. Tak jeszcze wspomnę że ma katar ale nie wiem czy to z przeziębienia, czy z choroby. A dzisiaj ciemne spuchnięte oczy, katar wciąż. Troszkę się wystraszyłam, że może jednak to od tej alergii. Pozamykałam dzisiaj okna, bo podobno tak trzeba robić jak koszą trawę. Jutro idę do rodzinnego ją zbadać ale nie wiem ile on wie o alergii. Proszę o wskazówki jak pomóc dziecku w tej alergii. Zwłaszcza że moja Majcia uwielbia siedzieć na dworze. Denerwuje się :(
Pozdrawiam
 
W jakim wieku masz córeczke?

I a rózne dzieci rózne preparaty działają. sprawdźcie moze jeszcze zyrtek, aerius,
do noska moze być flixonase albo avamys ( ten drugi po 6rż najczęściej przepisują lekarze).

Alergiczny katar jest bardzo wodnisty, dziecko moze tez miec ataki kichania ale jak nic z tym nie zrobicie to się w ciągu 2-3 dni moze zrobić bakteryjny a z tego blisko do zapalenia oskrzeli, płuc, duszności i astmy.

Jak jest okres pylenia to na pewno odkurzac, odkurzac i jeszcze raz odkurzać i faktycznie lepiej przesiedzieć w domu.


Agula... a Ty moze zajrzyj do naszego działu o alergiiach skórnych.
Teraz za pośrednictwem naszego portalu maluszki testuja latopic 3 miesieczną kurację na zmiany skórne. I pierwsze opinie sa bardzo pozytywne.

Latopic - przewodnik AZS - BabyBoom

No i w dziale tym jest dużo przepisów dla dzieci z alergią pokarmową.
 
Witajcie!
Mój mały synek jak i córeczka również mają alergię obydwoje na to samo - na pszczoły x.x Jak ukąsi ich pszczoła to puchną - tak mówił mi lekarz, dlatego unikam z córką pszczół wielkim łukiem
 
zabolik i co lekarz powiedział?mój syn także jest alergikiem robiłam mu testy wyszło na trawy i zboża sierść psa i roztocza.Jednak teraz wiem że także topola go strasznie uczulała bo ostatnie pylenie doprowadziło że miał potworny kaszel.naturalnie bierze leki ale ciągły kontakt z silnym alergenem robi swoje.Co do zamykania okien ja wietrze dom tylko pod nieobecność synka tzn jego pokój;-)gdy idzie spać zawsze ma zamknięte okno_Oczywiście że przy skoszonej trawie nie ma opcji aby się bawił a nawet ostatnio biegał po wysokiej trawie(no bo jak tu zabronić dziecku zabawy) to następnego dnia już miał szkliste oczka i silniejszy katar.Ograniczam mu to do minimum.Jak trawa jest po skoszeniu tak tydzień około to na mojego synka tak nie działa.takie są moje spostrzeżenia ;-)gdy wiem że spędzimy cały dzień na dworzu daję małemu wapno
aniusia a skąd lekarz wie że na ukąszenie pszczoły twoje dzieci mają alergię?
raczej kaŻdy powinie unikać pszczół zwłaszcza alergicy :tak:
 
reklama
Dołączam do szanownego grona mam alergików. Mój synek ma alergię pokarmową na nabiał, reagując plamami na skórze :)
Piszę nawet bloga na ten temat.
Pozdrawiam
Asia
 
reklama
Do góry