reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Czesc Dziewczyny

Z przyjemnością czytam wasze opowiesci o kochanych bobaskach i zazdroszcze wam, ze jestescie juz po porodzie i mozecie juz tulic wasze malenstwa. Przede mna jeszcze dluga droga- jestem na polmetku. Mam do was pytanie- koncze 20 tydzien a nadal nie czuje ruchow dziecka. zaczynam sie niepokoic mimo ze 'ksiazkowo' pierwsze ruchy wyczuwalne sa miedzy 16 a 20 tyg. jestem w miare szczupla wiec sadzilam ze juz cos poczuje. Czy Wy pamietacie kiedy po raz pierwszy poczulyscie ruchy dzidzi? i jakie to byly odczucia? Do lekarza ide za poltora tyg i mam nadzieje ze do tego czasu juz cos zacznie sie dziac.

Pozdrawiam wszytkich
 
reklama
Helen nie przejmuj się, ja poczułam ruchy maleństwa dopiero ok 21 tygodnia. Też się martwiłam, że nic nie czułam i wszystkich pytałam kiedy zaczeli czuć. Może juz czujesz tylko o tym nie wiesz ;) Pierwsze ruchy to tak jakby bulgotanie w brzuchu lub jakby coś ci latało w środku. Dopiero póxniej czuć kopniaki ;D
Niedłudo poczujesz. trzymam kciuki :)
Pozdrawiam
 
Dawidowa, pięknie sie śmieje to Twoje szczęście  :laugh:
Do lekarza zdązę, jesli umówimy się wcześniej. Czyli jak proponowałam około 10-11.. Co Wy na to dziewczynki ???
Środa godz. 10?

Helen ,ja też czułam ruchy dośc późno i długo nie byłam pewna co to właściwie jest: czy perystaltyka czy co.. Także nie bój - pojawią się niebawem, góra dwa tygodnie  8)

a+t+? gratulacje! Nie daj się lekarzom! do boju!  :D Tez najczęściej spotykałam się z opinią, ze tylko Doering jeśli chodzi o usg. 100 zł za badanie, ale podobno opłaca się raz pójść. Zwłaszcza jeśli to pierwsze usg, bo wyznacza datę porodu.. Napisz koniecznie co wyszło! A podczas porodu lekarza raczej nie ma - chyba, że mu zapłacisz - także nie obawiaj się niemiłych typów  8)

Isska, co Cię tak mało widać? Jutro idę do tego Twego fryzjera - kawał drogi mam do pokonania- mam nadzieję, ze mi to zrekompensuje. ;DChoć jak twierdzi mój luby - gorszej fryzury niż mam teraz nikt mi nie stworzy  :p
 
dawidowa pisze:
a+t+? gratalacje!!!Witamy w naszym gronie.Ja znam dobrego gina we Wrzeszczu,albo w Centrum.A na Usg najlepiej do Doeringa się wybierz.Powodzenia!!!

Bylam u dr Fiutowskiego (prawda, ze swietne nazwisko jak na ginekologa? ;)) w Sopocie. On robi usg dopochwowe i znalazl mala kuleczke. Jak nauczycie mnie wklejac fotki, to wrzuce...
Wprawdzie powiedzial, ze na 100% nie moze powiedziec, ze to dzidzia, ale mam wszystkie inne objawy ciazowe, wiec... :)
Jutro jedziemy przekazac dobre wiesci rodzicom...

Fajnie macie, ze juz Maleństwa na świecie macie... Pozdrowionka i całuski dla Maluchów...
 
mi pasuje środa 10, jakby co :)

może jestem wybredna, ale nie przypadł mi do gustu ani Fiutowski ani Doering, pierwszy potraktował mnie jak ni epowiem co, byłam w 5 tyg ciąży i miałam I fazę poronienia, nie dość że o tym że mogę steracić maleństwo powiedział w sposób BEZPOŚREDNI I TO BARDZO to mało powiedziane... potem jak powiedziałam że mi słabo i zaeaz zemdleję, to nawet się do mnie nie odwrócił.... drugi, ja osobiście do niego nic nie mam, bo miły, serdeczny, odpowiadał na wszystkie pytania wyczerpująco, ale zraziło mnie jego podejście do ciąży... koleżanka w podobnej sytuacji do mnie poszła do niego, a on że nie przepisze jej żadnych leków na to, bo on uważa " albo się ciąża utrzyma sama albo nie"... całe szczęście poszła do innego lekarza i ma teraz synka :)

co do ruchów, ja poczułam w 16 tygodniu, i właściwie nie wiedziałąmczy przypadkiem to w jelitach mi nie jeździ, tylko to było takie dziwne :) ale ruchy mogą pojawić się później, i to dużo, tak więc uzbrój się w cierpliwość Helen :)
 
Nauczylam sie wklejac fotki i prosze:
14d1male3gy.jpg


To nasza malutka niunia. Oby zadomowila sie tam gdzie sie wczepila i rosla zdrowo :)

A jesli chodzi o dr Fiutowskiego to zrobil na nas bardzo dobre wrazenie:
Wczesniej bylismy u niego z podejrzeniem torbieli jajnika. Pocieszyl, ze wszystko jest ok, a dzis nawet nie wzial pieniedzy za wizyte :) i ogolnie jest zawsze bardzo mily, uprzejmy i rzeczowy.
 
bardzo dużo kobiet mówi że Fiutowski jest ok.... widocznie trafiłam na jego zly dzień, każdemu się w końcu zdarza....

a+t+? SERDECZNE GRATULACJE !!!!!
 
To mi ta środa na 10 też pasuje.
Witam nowe foremki i gratuluję małej kruszynki w brzuszku.
Ja pierwsze ruchy poczułam w 20 tyg, w wigilię, ale byłam pewna, że to gazy, bo objadłam się za 3. Na pewno poczujesz, na początku to jest jak motylki w brzuszku. Zazdroszczę tego uczucia....

Dawidowa- ale szkrab Ci już wyrósł. Cudowny synek
 
Agula ostatnio dosyc duzo chodzilam z mala po lekarzach. W zeszlym tygodniu mialam chrzciny. A w ten weekend zostalam sama, bo mąż i teście pojechali na wesele.
 
reklama
Do góry