reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolczyki...

reklama
Tak powinno być...Ale w praktyce często wygląda to nieco inaczej. Więc gdybym chciała zrobić to nieco wcześniej to jaki wiek jest odpowiedni na taki krok?
 
Przede wszystkim dziecku kolczyk powienien zrobić piercer, a nie kosmetyczka, która robi to pistoletem. To nie jest dobrze zdezynfekowane, pistolet rozrywa skórę a nie ja przebijaz to jest naprawde źle dla skóry. Nie tak to powinno wyglądać.
Po co chcesz dziecku robić kolczyki? Może ona nie będzie chciała ich mieć? Masa moich koleżanek mówi, że ich matki okaleczył, bo kolczyki im Się nie podobają a dziurki nie chcą zarosną.
 
Tak powinno być...Ale w praktyce często wygląda to nieco inaczej. Więc gdybym chciała zrobić to nieco wcześniej to jaki wiek jest odpowiedni na taki krok?

8 lat, wtedy małżowina uszna jest mniej więcej ukształtowana i dziurki nie przesuną się ze względu na po prostu formowanie się ucha. Jest to oficjalne stanowisko Professional Piercers Poland. Bo oczywiście uszy jak każdą inną część ciała przekuwamy w studiu piercingu, a nie u kosmetyczki niesterylizowanym pistoletem
 
To zależy od dziecka. Od męża bratanica już w wieku 3 lat : chce kolcyki, chce kolcyki i jak nie ma założonych kolczyków to ona się z domu nie ruszy za żadne skarby.
Od brata tak samo. Ale no właśnie, dziecku musi sie to podobać i musi tego chcieć.

Ja miałam dopiero po komunii... jak sobie to przypomnę 🤣 przekłuwanie w kuchni zwykłą igłą a potem na świeżo wsuwanie kolczyków.

Ale tak poza tym to właśnie, gdy dziecko powie samo że chce bez namawiania na siłę. Widziałam już kolczyki u kilkumiesiecznego dziecka, dla mnie to zdecydowanie za wcześnie
 
reklama
To zależy od dziecka. Od męża bratanica już w wieku 3 lat : chce kolcyki, chce kolcyki i jak nie ma założonych kolczyków to ona się z domu nie ruszy za żadne skarby.
Od brata tak samo. Ale no właśnie, dziecku musi sie to podobać i musi tego chcieć.

Ja miałam dopiero po komunii... jak sobie to przypomnę 🤣 przekłuwanie w kuchni zwykłą igłą a potem na świeżo wsuwanie kolczyków.

Ale tak poza tym to właśnie, gdy dziecko powie samo że chce bez namawiania na siłę. Widziałam już kolczyki u kilkumiesiecznego dziecka, dla mnie to zdecydowanie za wcześnie
ja miałam zrobione właśnie coś po 3 roku życia bo się uparłam ponoć strasznie, pamiętam to w migawkach jak mama do mnie mówi że jak zacznę się kręcić to nie będzie kolczykow a ja uparcie siedziałam sztywno na stołeczku w pokoju a mojej siostry partner medyk z ambulansu przekuwał mi uszy 🙈😂 33 lata temu ponoć byłam białą jak ściana ale nawet nie pisnęłam do tej pory jestem uparta jak mi na czymś zależy 😂
 
Do góry