reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolka-zmora znana nam wszystkim

iwi 82

Wdrożona(y)
Dołączył(a)
16 Maj 2008
Postów
119
Miasto
Anglia
kobietki nie wiem czy już coś wspominałyście o kolce w waszych nowych postach-ja niewiele mam czasu by je wszystkie przeczytać i podejrzewam że inne mamy dzieci z kolką będą wdzięczne że jest post z poradami co można zrobić by pomóc dzidzi przestać płakać:-)
moje szybkie rady bo Jessi się budzi
1 podmuch suszarką w kierunku brzuszka, lub nocne odkurzanie:-)
2 noszenie małej w huście lub torbie dla niemowląt-męczące ale skuteczne
3 termofon ale bardzo ostrożnie
4 bujanie -każde dzieco woli inne-często na samolociki
5 a zbawieniem okazała się woda koperkowa do kupienia w supermarketach
Mała też często usyna na cycu-ale niemowlaczki z kolką czasem szarpią sutka tak jakby chciały jeść a tak naprawdę nie chcą-przy dużej cierpliwości udaje im się ostatecznie go chwycić i przy nim zasnąć -jedyny problem to uważać na takiego maluszka całą noc:baffled::rofl2:
a wy macie coś nowego??
 
reklama
Przede wszystkim trzeba pilnować by dzidzi się odbiło po jedzeniu. Jeżeli się nie odbije należy je wywołać. Pocieramy po stronie lewej, w okolicy żołądka, nasadą dłoni ku górze. Jeżeli to nie pomoże bierzemy dziecko na ręce jego rączki układamy sobie na barki, nóżki muszą być wyprostowane i trzymamy w takiej pozycji. Kładziemy dzidzię na pleckach i robimy my rowerek.
Nie można karmić częściej niż 1,5 godziny po ostatnim karmieniu. To nic nie da, pogarsza tylko sytuację, bo dziecko nie strawiło ostatniego pokarmu i jak dostanie nowe, to do kolki dochodzi ból brzuszka. Jeżeli dziecko domaga się karmienia, dać mu przegotowanej wody samej bądź z glukozą. Łyżeczka glukozy na 100ml wody. Bądź podać herbatkę koperkową lub rumiankową. Po pierwszym miesiącu życia dziecka można podawać herbatkę ułatwiającą trawienie.
Jeżeli dzidzia ma kolki można jej pomóc:
- masując brzuszek ruchem litery ''C'' zgodnie z ruchem zegara
- delikatnie unosić nóżki w stronę brzuszka uciskają go, potem prostować i tak powtarzać czynność
- położyć dziecko na brzuszku i podkurczyć mu nóżki do brzuszka, niemowlaki to lubią a jednocześnie pomoże to im się odgazować
- kładziemy dzidzię sobie na brzuchu, tak by nasz brzuch przylegał do jego i robimy mu masaż brzuszka naszym brzuchem.

Mam nadzieję, że komuś te informację będą przydatne;-)
 
Ja u mojego 3 tygodniowego synusia zauważyłam że napady kolkowe pojawiły sie u po wprowadzeniu witamin CebionMulti .... mamy teraz przerwe w podawaniu wit na 2 tygodnie i po 2-gim dniu od odstawienia ich jest o niebo lepiej ... do tego herbatka koperkowa Hippa i włączony wentylator coby maluszkowi buczało nad uszkiem i da sie to jakoś przeżyć ;)
Najważniejsze ze już tak nie cierpi ....no i nie płacze ;)
Do tego wszystkiego sama też pije herbatkę koperkową i gazy schodzą pięknie ;)
Pozdrawiam !
 
Zamiast herbaty z kopru włoskiego lepiej dawać herbatke ułatwiając trawienie - pisze na niej że jest od 1 miesiąca ale położna jak była u mnie powiedziała że można dawać po 1 tygodniu (ja podaję) a położne nawet dzieciaczkom w szpitalach podają jak mają duże problemy z brzuszkiem. Sam koper włoski może u niektórych dzieci powodować powstawanie gazów a w tej herbatce jest i rumianek i anyż.
Ponadto warto odstawić nabiał na jakiś czas i zobaczyć jak dziecko reaguje (czy się nie polepszy) - fakt że dziecko nie ma widocznej alergii na skórze nie oznacza że algereny nie gromadzą się powodując właśnie m.in. problemy żołądkowe - alergia na skórze może pojawić się bowiem dopiero po kilku tygodniach a wtedy już trudniej "wyplenić" alergeny powstałe po nabiale :tak:
 
My do tej pory mieliśmy jeden napad kolki.Codziennie piję plantex i jak narazie sytuacja sie nie powtórzyła.
 
U nas herbatka z kopru niestety nie pomogła...ja piję rumiankową herbatkę...no i kropelki esputicon jak na razie u nas zdały egzamin!
 
Pisała o tym na wątku karmienia, ale tutaj bardziej się sprawdzi:

1) dzwięk suszarki - stosuje ją w nocy, trochę pogrzeje brzuszek, pomasuje lub tylko trzymam włączoną
2) w skrajnych przypadkach dzwięk odkurzacza od razu pomaga

no i oczywiscie kładzenie na brzuszku, noszenie na przedramieniu głową zwróconą do podłogi, podnoszenie w pionie do odbijania, nawet jak w trakcie jedzenia ma dużą przerwę to do góry i znów jedzonko. Jak dziecko uśnie to trudno o beknięcie, niby w nocy nie jest koniecznie - wszystko zależy od tego czy spokojnie je.

Wszystkie te środki zawierają jedną substancję: simeticon
INFACOL zawiesina 50ml | Układ pokarmowy | i-Apteka.pl
BOBOTIC krople 30ml | Układ pokarmowy | i-Apteka.pl
http://www.leki-apteka.pl/go/_info/?id=476http://www.doz.pl/leki/p335-Espumisan

dodatkowo do powyższych można zastosować: wodę koperkową
.476Gripe Water (woda koperkowa) 150 ml.

na receptę debridat
DEBRIDAT - Encyklopedia Leków - Przychodnia Internetowa - www.przychodnia.pl
na zaparcia i wdęcia
PROSZEK TROISTY - Encyklopedia Leków - Przychodnia Internetowa - www.przychodnia.pl
 
Czy ktoś stosuje lampe bioptron na kolki? Bo ja poświeciłam malutkiej wczoraj troszke po brzuszku i jakby mniej płakała. I nie wiem teraz czy to zasługa tej lampy czy plantexu.
 
Witam u mnie kolki też są przwdziwą zmorą.dzidziuś wogóle ostatnio mało śpi a ma dopiero trzy tygodnie. u mnie też pomaga suszarka ale czasami nawet to nie skutkuje. od wczoraj próbuje stosować kropelki sab simplex czy któraś z was je stosowała ją podaje jeden dzień i jakby trochę lepiej ale zobaczę po paru dniach czy będą efekty :-)
 
reklama
U mnie sab simplex działał tylko przez 3 dni potem już nie no może jest leciutka poprawa ale w sumie nie wielka, podawałam również espumisan również nie pomogło.
Sab simplex podaje przed każdym posiłkiem po 15 kropli.

Wczoraj byłam u lekarza bo małą coraz bardziej niespokojna i lekarz przepisał viburcol, debridat i esputicon - zobaczymy czy pomoże.
 
Do góry