reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

Kolo gospodyn domowych

jagusia

Julinkowa Mama Lipcowa06
Miasto
Zurich
Witamy w kole lipcowych gospodyn domowych.

Zakladam oficjalnie nasze kolo - matek Polek siedzacych w domu z dziecmi:-) Zobaczymy czy sie przyjmie:confused: Fajnie by bylo gdybysmy mogly wymieniac sie tu na przylad jakimis fajnymi przepisami kulinarnymi. Inne pomysly zawsze mile widziane;-) .

No a ja, jak dzis napisalam jestem kulinarna d.u.p.a z wielkim postanowieniem wykorzystania czasu w domu na podszkolenie sie w tym temacie. Macie jakies proste przepisy na Swieta (z produktow ktore mozna dostac za granica)? Wprawdzie w tym roku spedzamy u tesciow, ale miloby gdybym przywiozla im cos "z Polski". Bede niezmiernie wdzieczna i obiecuje ze wyprobuje i sfotografuje co upichcilam jak tylko nie spale:happy:

reklama

kaaala

Mamy lipcowe'06 Zadomowiona(y)
Miasto
Gdynia
na święta to raczej nie mam pomysłów, mamusia zawsze przyzadza:-) :-)

ale podaje przepis banalny na zupke kremowa z bruksekli co dzis zroibilam:
ok 0,5 kg brukselki
2-3 marchewki
3 ziemniaczki
2 kostki rosolowe
zalac wszystko wrzatkiem ( ok litra) zagotowac do miekkosci i zmiksowac, pychota

kaaala

Miasto
Gdynia
podam jeszcze przepis na Amerykanskie ciastecza z musli ktore robie non stop bo Alus je wprost uwielbia:

2 szklanki maki
1 szklanka cukru pudru ( lepiej dac troszke mniej)
1 cukier wanilinowy
0,5 łyzeczki sody
szczypta soli
1 jajko
1 masło
2 szklanki musli

wszystko zagniesc reka i formowac niewielkie ciasteczka na blaszcze wysmarowanej olejem. Piec 10-15 min w tem 180 C, ja zawsze robie z termoobiegiem bo jest szybciej :)

sa naprawde dobe takie maslane domowe ciasteczka, Alus wczoraj sam sobie robil ok 22 bo nabral ochoty a ja nie mialam sily Mu pichcic :)

kaaala

Miasto
Gdynia
jakie mam, przewaznie tropikalne, ale tez tradycyjne, i najlepsze sa te tansze jakies z lidla czy biedronki bo sa mnie wyprazone takze lepiej sie pieka moim zdaniem

jagusia

Julinkowa Mama Lipcowa06
Miasto
Zurich
Kaaala...dzieki - brukselki nie mam, ale mam brokuly i ziemniaki, zupa juz sie robi. Ale sie maz ucieszy:). Cos mnie naprawde na to gotowanie dzis naszlo:)

martag

Mama lipcowa'06 mama Mikolajka
Miasto
Tolkmicko
Ja gotuje raczej tradycyjnie, po polsku. Ale nie musze sie wysilac i wymyslac, bo moj maz moglby jesc tylko zupke buraczkowa i kurczaka, codziennie. No ja na szczescie lubie bardziej urozmaicone jedzenie, wiec nie tylko to zajadamy. Ale jak nie mam pomyslu na obiadek, to kurczaczek, hihihi, szybko i bez roboty:tak:

martag

Mama lipcowa'06 mama Mikolajka
Miasto
Tolkmicko
Dziewczynki, a tak w ogole to jak robicie swieta to robicie te tradycyjne 12 potraw, bo mi to sie chyba jeszcze nigdy nie zdarzylo:no: No i do tradycji to mi daleko. Pierogow nie kleje tylko kupuje gotowe, bo na nas dwoje to sie nie oplaca, uszka tak samo. A w drugi dzien jak znajomi przychodza to juz i tak nikt nie je pierogow, tylko na miecho sie zuca;-) :-) NO i nie robie karpia, bo nie lubie, bleee smakuje jak bloto.
Co u nas jest na swieta, hmmm:
salatka warzywna
schab pieczony ze sliwka
salatka z lososia
piersi z kurczaka z ananasem
krokiety z kapusta i grzybami
pierogi, uszka (kupne)
schab z orzechami (robi maz)
sledzie w cebuli
sernik z brzoskwiniami
keks
barszcz czerwony ( z torebki):-D
jajka w majonezie i sosie tatarskim
rozne rodzaje chrzanu
pieczone udka i skrzydelka
ryba po grecku
I to chyba wszystko, jak ktos jest zainteresowany jakims przepisem to prosze pytajcie. No i czekam na wasze propozycje:-)
U mnie w domciu jeszcze zawsze zupa sledziwa i ziemniaczki, ale maz nie lubi wiec nie robie, a tak lubie:tak:
Na jakis przepis na sledzie to bym sie pisala, bo bardzo lubimy

reklama

wioletta.z

Lipcówka'06 mama Oskara
Miasto
KRAKÓW-SKAWINA
ZUPA PIECZARKOWA

Kroimy pieczarki jak tylko nam się podoba ,ja kroje w plastry ,potem je lekko podsmażamy na tłuszczu .W tym czasie nastawiamy sobie garnek z woda + 2 kostki rosołków + jedna starta marcheweczka . Po lekkim podduszeniu pieczarek ,wrzucamy do gotującej się wody .Następnie po 10 minutach wrzucam szklankę ryżu (można dać makaron) ,ale lepiej sobie z poczatku wsypać ponad połowę ponieważ ryż pęcznieje .Gotuje to do zmiękczenia ryżu i dodaje vegete ,pieprz i magę ,wszystko do smaku sobie przyprawiamy według siebie a na końcu zabielam 18% śmietana. Śmietane wcześniej dajemy do pojemniczka i dolewamy troszkę gotujacej się zupki .Cała zawartość zahartowanej śmietany wlewamy do zupy .

smacznego

Do góry