reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolo gospodyn domowych

reklama
a u nas sa (dodatkowo) golabki z ryzem i grzybami w wigilie a z miesem w drugi dzien, to lwowska tradycja mojej babci:) golabki sa pyszne i bigos ze sliwkami i grzybami, wersja miesna potem:)
 
O o bigos tez robie:tak:
Schab z orzechami
schab nasmarowac przyprawami, obsmazyc na patelni, przelozyc do brytfanki, zrobic bulion z kostki rosolowej, zalac schab, wsypac rodzynki i orzechy (ziemne)
Dodac troche tluszczu, piec 1 godz;-)



schab ze sliwka, to pieke tak w calosci. Moze tez byc karkowka, poledwica.
Kawal schabu zapeklowac w solance (woda z sola, majeranek pieprz, czosnek), potrzymac przez noc. Dlugim nozem przeciac schab w srodeczku, napchac tam suszone sliwki. Obwinac w folie lub rekaw i piec ok 2 godz
 
Wiolu, dzięki za przepisy na sałatki. Ja też coś dorzucę.
Martag, na pewno wkróce zrobię ten schabik z orzechami. Dzięki za przepis.
 
Kaaala - moja brokulowa (odmiana twojej brulselkowej) wczoraj tak zaskoczyla meza ze nic nie mowil tylko caly garnek wyjadl:) nie zdazylam nawet zrobic zdjecia. Musze w weekend uzupelnic lodowke to zrobie tez pieczarkowa i moze jakies ciasto (?). No i mysle co zawiezc tym tesciom na Swieta. Barszcz z proszku juz prerabialam:) Uszka za to robilam sama:)
 
to ja wam podałabym wam przepis na szarlotke ale ostatnio cos mi słabo wychodzi,w każdym razie musze spisac składniki i wam wkleje. Za to mnie zainteresowała Kasiullko ta sałatka krabowa,chętnie poznam przepis.
Ja jeszcze nie robiłam Wigilii,zresztą nawet nie mam swojego mieszkanka więc siłą rzeczy będę u rodziców a potem u teściowej...ja za to karpia uwielbiam,poza tym tęskno mi za wyrobami świątecznymi mojej babci,ale jej już nie ma...ta jej kaszaneczka,kiełbaska,salcesonik,pasztecik...mhmmm...rozmarzyłam się...i do tego ćwikła domowa! Niestety nigdy już ich nie posmakuję...
 
A ja dzisiaj zrobilam salatke z kurczakiem ananasem. Ajutro mam plan na ciasteczke z musli, te z Kaali przepisu:-)
 
To może ma ktoś ochotę na moją sałatkę krabową, i 7-mio składnikową, obie pyszności?

Sałatka krabowa:

1 małe opak. makaronu sojowego,
1 opak. paluszków krabowych (kupuje w TESCO)
1 ogórek świezy (duży),
1 średnia czerwona cebula,
1 słoik papryki konserwowej,
1 puszka kukurydzy,

koper (dużo), majonez + jogurt naturalny, sól i pieprz do smaku.

Sałatka 7-mio składnikowa:

1 por (dużo białego),
1 puszka ananasów,
1 słoik selera,(kupuje w Lider Price)
5 jaj
25 dkg. szynki konserwowej,
1 pyszka kukurydzy,
1 paczka sera tartego (kupuje Lider Price)

1 średni majonez (słoik taki jak od dżemu) + 1 jogurt naturalny,

Wszystkie te składniki kroim w takiej kolejności, jak podałam: por, ananasy, seler, jaja, szynka, kukurydza, i na końcu ser.
Kroimy i po ułożeniu w miskę tak warstwami, zostawiamy w lodówce na noc, chodzi o to by wszystkie składniki sobą przesiąkły, rano mieszamy majonez z jogurtem i łączymy z sałatką.

ŻYCZĘ SMACZNEGO !!!
 
Wiolu pieczarkowa pycha , mniam , mniam
Jagusiu ciesze sie ze zupka smakowala, jest banalnie prosta a taki efekt :-)
 
reklama
Oj,to zdecydowanie wątek nie dla mnie-tzn.ja nic ciekawego od siebie nie mogę Wam napisać(co najwyżej przepisy z książek kucharskich bo bez nich u mnie gotowanie ani rusz;-) lub kilka sałatkowych bo tylko to lubię sama z siebie robić) ale za to mogę z Waszych korzystać:-D Dziś na obiadek była pyyyyyszna zupka brokułowa!!!!
 
Do góry