reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolo gospodyn domowych

a ja upieklam ciasteczka z musli(no i tera sie zajadam:-D ) bardzo smaczne i szybkie. I nie sa takie slodkie, mezowi tez smakuja. Polecam:tak:
 
reklama
A ja wczoraj mówiłam mężusiowi o tych ciasteczkach i mężulek kupił mi musli aż mnie wcięło:szok: :szok: .I jeszcze straszną ochotę mam na te krabiki :-) chyba pojade do tesco
 
A to kiedy pisałam na zachciankach ciążowych i to jest szybki sposób na obiad lub przyjęcie z grilem i jako dodatek
To jest taji niby misz masz na blasze .Naipierw gotujesz ziemniaki pokrojone w grube plastry w wodzie z wegetą , gotujesz nogi z kurczaka tez w wegetą przyprawione (oddzielajcie sobie kitki od udek) ,dusimy dużo cebuli ze względy aby wystarczająca ilość znalazła się na blasze . osobno podduszamy pieczarki .Jak wszystko się ugotuje przygotowujemy blache z piekarnika ,wysypujemy ziemniaki jako pierwsze .Na ziemniaki dajemy pieczarki ,cebule a na na tym rozkładamy nóżki i wkładamy do piekarnika ,ąby wszystko jeszcze doszło (w szczególności chodzi o nogi ) .Pod koniec wlączamy dmuchawe żeby skórka z nóżek była chrupiąca .MOżna zrobić do tego sałate z kapusty pekińskiej z serem feta ,pomidorem i ogórkiem.A i jeszcze sos czosnkowy do polania ziemniaków >podstawa . MÓwie wam pyszne ,szwagierka wynalazła to w interneciei robi jak ma mieć dużo gości i jako dodatek do grila.mamzdjęcie tej potrawy


A i jak ktoś lubi ser żółty to można pod koniec pieczenia posypać startm serem .
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
 
kurcze dziewczyny wy tu takie pyszności przyrządzacie a mi ślinka cieknie:tak: odkąd zepsuła nam sie kuchenka(nie mam pojęcia co jej sie stało) to jesteśmy na etapie jedzenia kanapek(moje menu od 2 dni:śniadanie, obiad, kolacja-KANAPKI:laugh2:)Już mi bokiem wychodzą:no:musimy wezwać jakiegoś speca do tej kuchenki niech zobaczy co jej jest:confused:
 
Wiola, ale mi ten przepis spadł z nieba. Właśnie wczoraj dowiedziałam się, że w połowie grudnia na weekend przyjeżdżają do mnie siostry mojego męża wraz z rodzinami. No to jeden obiad mam z głowy. Super.
 
podaje super przepis, na naprawde dobry obiadek, Alus oczywiscie za nim przepada, tescie tez i jest naprawde szybkie daniepodaje przepis:
MIESO PO FRANCUZKU:
ok 70 dag karkówki
ziemniaczki
cebula
majonez
ser
wegeta, sol pieprz

-kroimy ziemniaczki z plasterki , ukladamy na naoliwionej blaszce i posypujemy wegeta
-kroimy karóweczke w plastry, tluczemy mloteczkiem solimy i pieprzymy
i ukladamy na ziemniaczkach
- kroimy cebulke i układamy na miesku
- dajemy na to po łyzce majonezu na kazdym kawaleczku mieska
- posypujemy tartym serem

pieczemyok 45 min na 180 stC, ja pieke z termoobiegiem wiec moze byc i szybciej, trzeba patrzec czy juz ladnie zapieczone
super sprawa ze zwyklym ketchupem, ja robie jeszcze czsami sos czosnkowy( yorurt majonez czosnek, sol czosnkowa) , ladnie wyglada podane na lisciu salaty:-)

smacznego, naprawde polecam, gosciom zawsze smakuje:)
 
Ja dzisiaj piekłam te ciasteczka muesli i muszę przyznać że są pyszne:tak: jeszcze nie zdążyły dobrze wystygnac a juz połowa zniknęła;-). Ja wobec tego w drodze rewanżu wklejam przepis na ciasto marchewkowe... Nie zraźcie się bo wcale nie smakuje jak marchewka tylko jak piernik:tak: Gdy jadłam je pierwszy raz nie mogłam uwierzyć z czego jest zrobione:-D Jest bardzo proste w wykonaniu i szybko się wszytsko przyrządza. Naprawdę gorąco polecam:tak:

1 szklanka oleju
4 jaja
2 szkl. drobno utartej marchewki
2 szkl. mąki
1 i 1/4 szkl. cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 łyżeczki cynamonu
2 łyżeczki sody
szczypta soli

Jaja utrzeć z cukrem na puszystą prawie białą masę. Dodawać stopniowo mąkę i olej na końcu marchew, proszek do pieczenia, sodę, cynamon, . Piec w temp. 180 st., ok. 40 min. Ja piekłam z termoobiegiem właśnie 40 min. Ps. prosze nie zaglądać do piekarnika bo nie wyrośnie tak ładnie jakbyśmy tego chciały;-)
 
Ja robiłam je w blaszce 20x25 - na oko (ciasto marchewkowe - oczywiście, nie ciasteczka ;)):-)
 
reklama
...a do ciasteczek musli dodała polowę szklanki cukru i wyszło miodzio:tak:

:-)***koniec***:-)
 
Do góry