reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolo gospodyn domowych

hmm, skoro jesteśmy przy daniu z piersi kurczaka to może zaproponuje kurczka po prawalsalsku, (to moje ulubione danie mięsne, bardzo łatwe i szybkie)
kurczak po prawalsalsku:
składniki:
-filety z piersi kurczaka
-zioła prawalsalskie
-sól, pieprz, papryka
-majonez
-ketchup
-olej do posmarowania blaszki
sposób wykonania:
filety z piersi kurczaka kroimy na mniejsze kawałki (jedna pierś - około 4 kawałki), solimy, pieprzymy, posypujemy papryką i ziołami prawalsalskimi (pozostawiamy mięso na około 1 - 2 godzin), następnie układamy kawałki na blaszkę polaną cienką warstwą oleju (ciasno jeden przy drugim), dokładnie wszystko smarujemy majonezem i polewamy keczupem (keczup z majonezem łaczymy razem tak aby na wierzchu powstał taki majonezowo keczupowy sos), wkładamy do rozgrzanego piekarnika i pieczemy ok 35 - 45 min, po wyjęciu wszystko polewamy jeszcze raz keczupem.
Smacznego! :):tak:




Po prowansalsku... czy prawalsalsku?? bo o tym drugim to nie słyszałam:eek:
 
reklama
Wiecie Co Pierwszy Raz Jestem Na Tym Watku I Własnie Dostałam Slinotoku Jak Bede Miała Cos Ciekawego To Napewno Wam Podesle Bo Jak Zwaszew Danym Momencie Nic Nie Przychodzi Do Głowy
 
ano... myślałam, że coś mi umknęło bo nie jestem zbyt doświadczoną gospodynią. jakby było raz napisane prawalsalskie to bym pomyślała, że literówka ale dwa razy to pomyślałam że czegoś nie wiem;-) Ale wśród przyjaciół słynę z łapania za słówka;-) i podkreślam, że nie ma w tym złośliwych podtekstów:tak: wybaczcie...
 
dzis przy tym calym zamieszaniu z Jula, musialam upiec rogaliki z malmoladka, sama nie wiem jak dalam rade bylam taka zmeczona, ale ze znajomi byli zaproszeni to jakos sie udalo, a co do rogalikow to pyszna sprawa, takie malutkie rogaliczki drozdzowe, szkoda ze wszystkie poszly bym apetyczna fotke wkleila:-) przepis podam pozniej bo teraz juz nie mam silek
buzaki
 
Do ciasteczek dodalam jedno jajko wiecej i orzechy fistaszki. Mi smauja lepiej i sa troche mniej suche:tak:
Kaala czekamy na przepis na rogaliki, mniam:happy:
 
Mniam, ale pysznosci... Salatka z krabow to cos dla mojego męża :)
A ciasteczka Kaali beda jutro!

Ja w zamian podam Wam bardzo prostą sałatkę którą od zawsze mieliśmy na wigilię jako dodatek do ryby. Nigdy nie przepadałam za kapusta z grzybami wiec mama robila dodatkowo ta wlasnie salatke.
Kiedys postanowilam aby robic ta salatke rowniez do kurczaka czy kotleta, jest rewelacyjna :o) Uwielbia ja cala moja rodzinka:

Sałatka wigilijna (na gorąco)

10 średnich ziemniaków
szklanka fasolki perłówki
2-3 cebule
6 -10 średnich ogorków kiszonych

Ziemniaki w mundurkach gotujemy do miękkości ale uwazamy aby sie nie rozpadly. Przelewamy zimną wodą, cedzimy i odstawiamy aby ostygły.
Kroimi w kosteczki. Ja używam takiego siteczka ;o)

Fasolke dajemy do namoczenia kilka godzin wcześniej... szybciej sie ugotuje i bedzie miękka. Gotujemy do miękkości.

Ogórki kroimi w kosteczke.

Cebule kroimi rowniez w kosteczke i smazymy na oleju. Cebulke wraz z olejem wlewamy do salatki.

sol i pieprz do smaku.

Salatke podgrzewa się tuż przed podaniem. :) Pychotka!!
 
Wiolu zrobilam twoj misz masz na blaszce
PYCHA. :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: :tak: Nie moglismy sie najesc, jeszcze na dzisiaj mi zostalo, to obiad mam z glowy;-)
 
reklama
A ja taką mam ochotę na tą sąłtkę krabową i kurzce zapomniałam kupić krabiki :wściekła/y: :wściekła/y: i do tego jeszcze ten mój czas ostatnio ,z niczym nie mogę się wyrobić
 
Do góry