reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komputer...

A

Agnexx

Gość
Mam pytanie do mam, których dzieci korzystają z komputera. Na jakich zasadach pozwalacie korzystać dziecku z tego urządzenia :?: Mam 7 letniego syna, który korzysta z komputera co drugi dzień, przez jedną godzinę. Zastanawiam się, czy to dużo, czy mało :!: Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
 
reklama
Mam troje dzieci. Ola w zasadzie nie siada do komputera. Natomiast chłopcy siedzą, ale nie dłużej niż po godzinie i nie codziennie. To zależy od sytuacji. Komputer dla nich jest przyjemnością, więc stanowi pewnego rodzaju nagrodę. Dzieci są grzeczne, posprzątane zabawki, obiad zjedzony itp. to włączam im komputer.
Mam kilka programów edukacyjnych - i to właśnie to im najczęściej włączam. Grać też grają, ale nigdy w jakieś strzelanki czy coś takiego.
I jeszcze jedno - zawsze kontroluję to co robią przy komputerze.
 
Wydaje mi sie, że dobrze rozporządziłaś. Moja siada mało, czasem potrafi siedziec godzinę, czasem półtorej, ale nie siedzi codziennie, więc nie mam zastrzeżeń.
 
Szymek siedzi codziennie przez 30 minut i gra, albo w gry edukacyjne, albo w wyścigi samochodowe. Okazjonalnie przedłużamy mu granie do godziny. W omu nie mamy telewizji, więc rzadko oglada jakieś filmy na dvd, więc myślę te 30 minut przed monitorem jest ok. :D
ania
 
U nas sa dwa komputery w jednym pomieszczeniu. Jesli mam pilna prace i musze miec mlodsza corke na oku, wlaczam jej drugi. Czasami same prosza o wlaczenie i najczesciej nie ma z tym problemow. Nie traktujemy mozliwosci zabawy jako nagordy. Trudno jest mi ocenic ile czasu graja - jest to od 0 do 3 godzin w tygodniu.

Magda
 
Witam
Niestety zyjemy w takich czasach ze postep jest bardzo 'galopujacy' ::) Moj syn bardzo lubi komputer i najwieksza kara dla niego jest zakaz korzystania z tego wlasnie urzadzenia. :( Teraz chodzi do 1 klasy i musi wiecej czasu poswiecic na nauke i inne zajecia chocby jak szachy ktore uwielbia(zapisal sie kolko zainteresowan).w tygodniu korzysta rzadko i krotko,najwiecej czasu pozawalam mu posiedziec w weekend-oczywiscie tez nie caly dzien ;D
Ma tez zajecia informatyczne w szkole ale niestety nudzi sie na nich
Pozdrawiam
 
Olaboga ! Hehehehe, moja ostatnio to tylko przy kompie by siedziała....hehehehee....normalnie walka o to kto pierwszy i ile..... ::) Śmiac mi sie chce, bo w domu sa trzy osoby chętne, po pracy mąż, po szkole, Dominika....ja juz daję spokój, moge rano, albo wieczorem....hihihihiiii......Normalnie nie ma czasu na ten komputer , wiec pewnie dlatego tak jej zalezy, żeby chociaz troche pograć. ;D
 
Oh ten komuter ::)
Mowisz ,ze u Ciebie sa 3 osobu chetne do komutera,u mnie 4 ;D
Na szczescie dzieci maja ograniczony dostep-zwlaszcza w tygodniu.Moj syn niestety juz znudzil sie stronami dla dzieci na polskich portalach.Teraz 'serfuje'po obcojezycznych,mimo ze nie zna wszystkich tych jezykow(np.japonskiego).Ale nawet to uwazam ze jest rozwijajace,choc staram sie to troszke(chociaz)ograniczac na korzysc wyjsc na basen ,sanki,spacer do parku....
Niestety ja juz nie umiem sie obyc bez komputera wiec rozmumiem swoje dzieci i meza ;D
Pozdrawiam
 
Cześć ...
Co do tego Komputera to myślę , że postępujesz dobrze . dziecko nie powinno długo siedzieć przed komputerem .Ja mam syna w wieku 9 lat i też mam ciągle problem bo siedziałby praktycznie stale bez przerw...ale pozwalam mu siedzieć tylko z 1,5 godziny z zegarkiem w ręku ... muszę ci się przyznać , że początki były ciężkie , ale potem się przyzwyczaił ...i teraz jest już wszystko dobrze..pozdrawiam Edka
 
reklama
Witam wszystkie mamy. Jestem tu chyba jedynym Mencizna. Mój syn ma 8 lat. Z komputera korzysta w tedy kiedy chce. No może prawie wtedy kiedy chce. Komputer ma u siebie w pokoju. Siedzi przynim około 2 - 3 godzin codziennie. Nie wiem czy to dużo czy mało. Dla jednych to będzie za dużo dla niektórych będzie za mało. Ja w każdym bądź razie uważam że jeżeli ma się dzieś włóczyć nie wiadomo gdzie to lepiej niech siedzi w domu. Przynajmniej mam na niego oko. Wiem co robi. Pozdrawiam wszystkich M.
 
Do góry