reklama

konflikt serologiczny a druga ciąża

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez kasiulla23, 19 Marzec 2007.

1. kasiulla23

kasiulla23 Mama marcowa'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    dziewczyny ja mam takie pytanie czy ktoras z was ma konflikt serologiczny??
    my mamy :-(
    zastanawialam sie nad drugim dzieckiem - jakie jest ryzyko urodzenia chorego dziecka poczytalam troszke i podobno w gre wchodzi hemofilia i wady genetyczne:szok: :-(
    czy wiecie cos wiecej??

2. Mokkate

Mokkate Mama Marcowa '06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    W dzisiejszych czasach to juz nie problem. Mam znajomą , która ma 3 zdrowych dzieci (a maja konflikt) Tylko po każdej ciąży dostawała zastrzyk, bodajże na przeciwciała.

3. reklama
  4. Milla21

Milla21 marcowa mama'06 Początkująca(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja wlasnie dostalam taki zastrzyk

5. viola30

viola30 marcowa mama'06 Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez slyszalm o tym ze przy drugiej ciąży daja przeciwciala , i nie zawsze cos sie dziej z dzieckim , tez przetaczaja krew ale to wiem tylko ze slyszenia moze najlepiej kasia spytac sie lekarza tego do ktorego chodzisz powinien ci wszystko wyjasnic :)

6. Asia21

Asia21 Marcowe Mamy 06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    viola moja mam ma konflikt z moim tata a my jestesmy zdrowi :-)
    moja mama dostala specjalny zastrzyk przy kazdej ciazy

ja w niemczech tez dostalam taki zastrzyk zapobiegawczo :confused: ,
    najbezpieczniej porozmawiaj ze swoim lekarzem

7. kasiulla23

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja tez dostalam zastyrzyk ale podobno i tak itnieje ryzyko wytworzenia przeciwcial przez matke :confused: :szok:

8. viola30

viola30 marcowa mama'06 Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    teoretycznie tak
    ale moze wcale tak nie byc

9. Emcia

Emcia Marcowa Mama '06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No to pieknie! My mamy konflikt i wlasnie planowalismy druga dzidzie! Zastrzyk dostalam, ale teraz to juz mam stresa jak to przeczytalam i pewnie sie nie zdecyduje na razie... :-(
    Jak duze jest ryzyko, ze bedzie cos nie tak??

10. reklama
  11. kasiulla23

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Emcia ja nie chcialam cie nastraszyc:no:
    my tez mamy konflikt, zastrzyk dostalam ale podobno ryzyko i tak jest i wlasnie chcialam sie czegos wiecej dowiedziec :zawstydzona/y: :tak:

12. azik

azik Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja mmama miała konflikt

ja również miałąm konflikt serogoliczny

i wygląda to mniej więcej tak:

po pierwszei i każdej następnej udanej czy niestety nie udanej ciazy trzeba przyjmować immunoglobuliny

w cześci województw (u mnie nie) stosowano również immunoglobuliny w 28 tygodniu ciąży

w każedej następnej ciązy jest regularnie (min co 2 miesiace) badany odczyn coombsa - który pokazuje czy sa przeciwciała - jak nie ma to wszystko jest OK

jak są - to następuje leczenie - troszke problemowe czasami i nieprzyjemne (często szpital) ale zawsze w tych czasach skuteczne.

więc nie ma sie czym przejmować, tylko przy następnej ciąży koniecznie wspomnieć gin o konflikcie serologicznym i dopominać sie o badania coombsa.

w żadnej ciazy nie miałam przeciwciał - immunoglobuliny działają :)

Poleć forum