reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki w ciąży

marys25

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2013
Postów
462
Chciałabym abyśmy w tym wątku dzieliły się swoimi opiniami na temat kosmetyków używanych przez nas w ciąży, a będzie tego chyba sporo... :biggrin2: te wszystkie balsamy na rozstępy, czy balsamy chłodzące do stóp :-D
Fajnie by było wpisywać swoje recenzje, czy zdjęcia kosmetyków.
Ja na początek mam do was pytanie, kupiłam sobie przed ciążą balsam Soraya ujędrniający zawiera kofeinę i bio elascol, mam tego dwie butle i nie wiem czy mogę używać go w ciąży??
 
reklama
Wiesz ja bym nie używała bo może się przedostać do krwi. Ale to możesz się też lekarza zapytać. Co do kosmetyków na rozstępy to ja jakoś od 4 m-ca zaczełam stosować i był to krem firmy Pharmaceris pod koniec przeszłam na tenz serii Perfecta Mama. I ogólnie polecam tyle że mi dosłownie 2 tyg przed porodem wyszły rozstępy w okół pępka i jak rozmawiałam z kosmetyczką to powiedziała że prawda jest taka że każda skóra jest inna i nie raz mimo stosowania nawet najdroższych kosmetyków rozstępy się pojawią. Ważne jest jednak by jak najwięcej skórę nawilżać bo to zawsze coś pomoże i nawet zmniejszy ryzyko pojawienia się rozstępów. Można nawet nawilżać samą oliwką tak mówiła.;-)
 
A ja tutaj tez wrzuce swoje trzy grosze. Jesli moge cos komus polecic to z wlasnego doswiadczenia i doswiadczenia moich przyjaciol najfajniejszym sposobem zapobiegajacym rozstepom jest oliwa z oliwek z pierwszego a juz najgenialniejsza bylaby z zimnego tloczenia takie w szklanych ciemnych butelkach ciemnozielona. Swietny patent! Polecam goraco! Ma mase witamin i mozna ja stosowac takze uwaga na cellulit! Yeah!
 
Ostatnia edycja:
Ja w pierwszej ciąży używałam dokładnie tych samych balsamów co Mafu889. I też szczerze polecam, na brzuchu ani jednego rozstępu, a na piersiach niestety tak, ale to przez to, że mi tak strasznie urosły w ciąży i ogromną ilość mleka na trzeci dzień po porodzie.:-D
 
No to moje balsamy z kofeiną dostanie siostra a ja muszę się zaopatrzyć w jakiś dla kobiet w ciąży no i koniecznie coś do biustu bo z nim zaczyna się już dziać :)
 
Ja polecenia koleżanki smaruję brzuchol oliwką dla dzieci na przemian z balsamem z Rossmana. Widziałam jej brzuchol i zero rozstępów :tak:
 
W pierwszej ciąży byłam 12 lat temu, smarowałam się bardzo intensywnie. Efekt: od biodra po kolana rozstępy i piersi calusieńkie w rozstępach :( lipa totalna ale teraz też będę się smarowała bo może miały wyjść mi większe??? ;) a wyszły tylko takie? ;)
 
reklama
ja używam płynu, "AA intymna PRO nadwrażliwość protect" nikt mi nie polecił, sama wybrałam czytając opis z tyłu że jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, ponieważ mamy problem z suchością pochwy i niskim pH i osobiście polecam, nawilża i rzeczywiscie chroni, nie czuje zadnych otarć :) koszt ok 9-10 zł, ja kupiłam w markecie. pozdrawiam
 
Do góry