reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki

Ja zdecydowałam się na bio oil i zaczęłam kilka dni temu. Tez jestem z tych mniej elastycznych. W okresie dojrzewania pojawiło się kilka rozstępów na piersiach i kolanach, teraz pewnie dojdzie brzuch. I co do brzucha mam problem, bo jest cały w siniakach, krwiakach, miejscach po nakłuciu clexane, a wszedzie jest napisane, żeby nie smarować tych kosmetyków na uszkodzoną skórę. To mam w ogóle nie smarować brzucha? :(
Ale to chodzi na uszkodzona skórę że sobie rozwalilas, masz strupa albo ranę czy, zadrapania.
 
reklama
Ja zdecydowałam się na bio oil i zaczęłam kilka dni temu. Tez jestem z tych mniej elastycznych. W okresie dojrzewania pojawiło się kilka rozstępów na piersiach i kolanach, teraz pewnie dojdzie brzuch. I co do brzucha mam problem, bo jest cały w siniakach, krwiakach, miejscach po nakłuciu clexane, a wszedzie jest napisane, żeby nie smarować tych kosmetyków na uszkodzoną skórę. To mam w ogóle nie smarować brzucha? :(
Uszkodzenia skóry, tutaj chodzi o rany, oparzenia, zmiany na skórze, jakieś saczace egzemy itp. Także myślę, że możesz spokojnie stosować.
 
Ja zdecydowałam się na bio oil i zaczęłam kilka dni temu. Tez jestem z tych mniej elastycznych. W okresie dojrzewania pojawiło się kilka rozstępów na piersiach i kolanach, teraz pewnie dojdzie brzuch. I co do brzucha mam problem, bo jest cały w siniakach, krwiakach, miejscach po nakłuciu clexane, a wszedzie jest napisane, żeby nie smarować tych kosmetyków na uszkodzoną skórę. To mam w ogóle nie smarować brzucha? :(
Niekoniecznie rozstępy się pojawia. Mnie w czasie okresu dojrzewania zrobiło się mnóstwo rozstępów, pośladki, uda miałam całe fioletowe , potem doszły łydki. W trakcie dwóch ciąż nie zrobił mi się ani jeden rozstęp. Co do clexane ja aktualnie wbijam w uda , na brzuchu mam już tyle zrostow że nie mogę się przebić. Potem zostają mi pośladki i ramiona.
 
Mamusie, jak sobie radzicie z suchą skórą? Smaruje się systematycznie i zmieniłam kremowy żel pod prysznic na oliwke pod prysznic. A skóra na nogach aż woła o pomoc.

W tej chwili mam Neutrogene. Wcześniej dawała rade. Pić sporo piję, pilnuje tego.

I jeszcze wypryski na buzi. Wcześniej ich tak nie doswiadczalam. Czy zaradze jakoś? Czy trzeba "przeczekać"?
 
Ostatnia edycja:
Ja używam do całego ciała tylko olejku arganowego kupuje w aptece ale polecam tez zwykły olej kokosowy ja niestety jestem uczulona na kokos.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Mamusie, jak sobie radzicie z suchą skórą? Smaruje się systematycznie i zmieniłam kremowy żel pod prysznic na oliwke pod prysznic. A skóra na nogach aż woła o pomoc.

W tej chwili mam Neutrogene. Wcześniej dawała rade. Pić sporo piję, pilnuje tego.

I jeszcze wypryski na buzi. Wcześniej ich tak nie doswiadczalam. Czy zaradze jakoś? Czy trzeba "przeczekać"?
Jeśli chodzi o skórę - właśnie na nogach - mam dokładnie to samo. Smaruję i smaruję i nic nie pomaga :( początkowo myślałam, że to może po lecie skóra jest przesuszona, ale chyba jednak nie. Jakieś pomysły na extra nawilżenie?
W kwestii zapobiegania rozstępom to mam kilka kosmetyków, które kupowałam jak tylko zobaczyłam jakąś promocję :D i tak mam: Palmers'a na brzuch, bo dużo dobrego o nim słyszałam, Effektima Mama Care jeden do biustu i drugi na brzuch oraz Lirene na brzuch. Czy to pomoże okaże się za kilka miesięcy :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry