reklama

krew pepowinowa i komorki macierzyste!-wiedzialyscie???

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez AniaM, 12 Październik 2005.

1. AniaM

AniaM Fanka BB :)

hej, pare dni temu we "WProst" przeczytalam bardzo ciekawy artykul o komorkach macierzystych, ktorymi do niedawna tak sie zachwycano. Otoz okazuje sie, ze coraz wiecej wskazuje na to, ze te komorki odgrywaja ogromna role w powstawaniu raka. Juz od roku naukowcy ostrzegaja przed uzywaniem tych komorek. A onkolodzy powaznie biora pod uwage koniecznosc niszczenia nie tylko komorek rakowych, ale rowniez macierzystych podczas terapiii nowotworowej. Bo to komorki macierzyste sa odpowiedzialne za przerzuty.
    Kolejny argument za tym, zeby jednak nie dac sie nabrac na reklamy bankow krwii pepowinowej (im oczywiscie zalezy na jak najwiekszej liczbie klientow, bo to duza kasa) poniewaz najprawdopodobniej okaze sie, ze komorki macierzyste z takiej krwii pobrane nie tylko nie pomagaja, ale wrecz moga powaznie zaszkodzic.

2. monika.g

monika.g Fanka BB :)

Spotkalam sie juz z podobna opinia. Wprawdzie,nie bylo tam nic o szkodliwosci ale o tym,ze korzysci z nich praktycznie nie ma. Wypowiadal sie jakis znany hematolog.

3. reklama
  4. katiNJ

katiNJ Fanka BB :)

Wraz z mezem zastanawilismy nad ta krwia pepowinowa i bylismy bardzo za. Wczoraj jednak moj ukochany mial serie prelekcji ze specjalistami na ten temat i stwierdzil ze nie ma sensu pobierac tej krwi. Naukowcy nie wiedza jeszcze w jaki sposob wychodowac z nich organy, nauka nie jest rozwinieta az do tego stopnia. W bankach jest juz tez tyle komorek ze kazdy czlowiek znalazl by od 2 do 4 pasujacych do niego komorek. No wiec jak
    korzysci z tej krwi to prawie zadnej nie ma. A koszty ogromne.

5. pytia

pytia Fanka BB :)

Zgadzam się z wami, że nie warto inwestować w krew pępowinową. Czytałam sporo na ten temat i jeśli pominie się artykuły sponsorowane (a więc nieobiektywne) to okazuje się, że to bardziej kampania reklamowa niż rzeczywisty pożytek.

6. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

A za przechowywanie takiej krwi biorą 3000 zł za miesiąc, przynajmniej tak mi położna mówiła przed pierwszym porodem.
    I powiem wam jeszcze że za to płaci sie tylko u nas bo w wiekszości krajów jest to bezpłatne...

7. Kaśka74

Kaśka74 Fanka BB :)

To chyba nie możliwe, że 3000 tysiące, chyba, że na rok. Jesteś pewna ze to na miesiąc??? Myślę, że przy takiej cenie nikt by z tego nie korzystał. :(

8. katiNJ

Juzt20 w Stanach trzeba placic. Pierwsza wplata za pobranie ok$1500 a potem oplata za przechowywanie zdaje sie ze ok $100 na miesiac. Ile w PL nie mam pojecia.

9. azik

azik Gość

u nas (w PL) opłata wstepona wraz z opłata za pioerwszy rok to koszt około 2500-3000 złotych potem około 500 rocznie

10. reklama
  11. jus20sto

jus20sto Matka Wariatka

przepraszam poprawiam sie
    oczywiście że za rok a nie z miesiąc
    myślałam o czymś innym

Mozliwe tego nie wiem, ale weź pod uwagę realia amerykańsie i polskie, dla mnie np. wyłozenie 3000 zł jednorazowo było by trudne...

12. katiNJ

Dla mnie to tez pomoimo innych realow duza suma. Chcialam tylko napisac ze nie we wszytskich krajach usluga ta jest darmowa.

Poleć forum