reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krotka faza lutealna ?

Domqa10

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Kwiecień 2021
Postów
53
Hej
Mam pytanie, staramy się o dziecko cykle stymulowane letrozolem aktualnie mam 26 dc przy cyklach 30 dniowych, owulacja była 17dc potwierdzona w 7dpo progesteron 20.00 ng/ml co potwierdza owulacje wczoraj 25dc pojawiło się różowe plamienie, dziś również. Co może być przyczyną krótkiej fazy lutealnej ?
 
reklama
Hej
Mam pytanie, staramy się o dziecko cykle stymulowane letrozolem aktualnie mam 26 dc przy cyklach 30 dniowych, owulacja była 17dc potwierdzona w 7dpo progesteron 20.00 ng/ml co potwierdza owulacje wczoraj 25dc pojawiło się różowe plamienie, dziś również. Co może być przyczyną krótkiej fazy lutealnej ?
Dopóki nie przyjdzie krwawienie, to nie wiesz ile będzie trwać faza lutealna. Ten 17 dc potwierdzilaś tylko progesteronem? Bo jeśli tak, to owu mogła być równie dobrze np 16 dc.
Za krótką fazę lutealną uważa się taką, która trwa mniej niż 10 dni. Może być ona spowodowana niedomogą ciałka żółtego, choć u Ciebie progesteron bardzo ładny. Plamienia mogą być spowodowane spadkiem progesteronu, a mogą to być np polipy, ciężko stwierdzić, szczególnie, że nie jesteśmy lekarzami :) Jeśli Twój cykl będzie trwał tyle co standardowo tzn 30 dni, to Twoja faza lutealna mieści się w normie.
 
Jedyną pewną metodą potwierdzenia owulacji jest monitoring. Jeżeli na monitoringu nie byłaś to owu równie dobrze mogła być dzień lub dwa wcześniej czy później. Wyznaczając fazę lutealną można też posiłkować się pomiarami temperatury. Natomiast jednorazowe oznaczenie progesteronu potwierdza tylko, że owulacja była.

Co do plamien to tak jak zostało napisane wyżej. Może progesteton już spada przed miesiączką, a może zupełnie coś innego. Najlepiej iść do ginekologa i sprawdzić.
 
Jedyną pewną metodą potwierdzenia owulacji jest monitoring. Jeżeli na monitoringu nie byłaś to owu równie dobrze mogła być dzień lub dwa wcześniej czy później. Wyznaczając fazę lutealną można też posiłkować się pomiarami temperatury. Natomiast jednorazowe oznaczenie progesteronu potwierdza tylko, że owulacja była.

Co do plamien to tak jak zostało napisane wyżej. Może progesteton już spada przed miesiączką, a może zupełnie coś innego. Najlepiej iść do ginekologa i sprawdzić.
monitoring mialam w piatek lekarz mówił że będzie na dniach i w poniedziałek byli już po czyli mogła byś 16 bądź 17 dc, ale dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie 🙂
 
monitoring mialam w piatek lekarz mówił że będzie na dniach i w poniedziałek byli już po czyli mogła byś 16 bądź 17 dc, ale dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie 🙂
A no to co innego. W takim razie zaczekaj, zobaczysz jak się sytuacja rozwinie. Tak czy inaczej ja bym to plamienie zgłosiła lekarzowi. Lepiej dla świętego spokoju sprawdzić jaka jest przyczyna 🙂
 
Do góry