reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka kość udowa

A który tydzień ciąży? U mojej małej były kości udowe skrócone najpierw 3 tyg, potrm 6 czy 7 tyg, przed porodem jakos tez 3 czy 4 tyg. Kosc ramienna jeszcze bardziej. Dostalam skierowanie do genetyka bo u mnie zastawka trójdzielna była jeszcze niedomknieta. Dzidziuś urodził się 51 cm, zdrowy. Teraz córka wygląda jak przeciętny bobas. Myślę, ze bedzie niska jak rodzice. Myślę, ze jednym parametrem nie ma się co nakrecac, ale wiadomo mama zawsze będzie się niepokoić. Zdarzały się przypadki, ze i przy idealnym usg dzieci byly chore, a było mnóstwo takich co dziecko miało i kilka markerów i były zdrowe ;) moja ciąża przez te pomiary to była tylko smutkiem i niepewnością i strachem o zdrowie dzidzi. W drugiej ciąży jak będę miała takie wyniki na pewno nie będę panikowala. Wszystkiego dobrego☺
 
reklama
Dziękuję bardzo. O tym skróceniu o 4 tygodnie dowiedziałam się w 32 tygodniu, potem niby w 34 było skrócenie o 2 tygodnie i się podbudowałam na duchu. Tymczasem w 36 niby znowu kości krótsze o 4 tygodnie... Mimo wszystko ten lekarz, który mi robił te usg, uspokaja, że nie ma po co szukać patologi, że najprawdopodobniej córka będzie niskiego wzrostu po mnie. Oby to było to 😊
Dziękuję za wsparcie.
 
Dziękuję bardzo. O tym skróceniu o 4 tygodnie dowiedziałam się w 32 tygodniu, potem niby w 34 było skrócenie o 2 tygodnie i się podbudowałam na duchu. Tymczasem w 36 niby znowu kości krótsze o 4 tygodnie... Mimo wszystko ten lekarz, który mi robił te usg, uspokaja, że nie ma po co szukać patologi, że najprawdopodobniej córka będzie niskiego wzrostu po mnie. Oby to było to 😊
Dziękuję za wsparcie.
Ja się dowiedziałam jakoś w 17 tc czy 18 i dopiero przy samej końcówce ciąży mnie uspakajali, a wcześniej ciągle martwili. Dostałam jakoś nawet skierowanie z tego powodu do szpitala, ale lekarz tam przyjmujący odeslal mnie bo nie było miejsca na patologii ciąży i on nic złego nie widział. Tak samo lekarz robiący usg tuż przed porodem- mówił, że dziecko będzie małe i łatwiej mi będzie urodzić ;) Tylko szkoda, że całą ciążę się przemartwilam i nawet kompletowanie wyprawki nie sprawiało mi przyjemności 😔
 
Dziewczyny mam takie pytanie, co jeżeli ta kość udowa jest za krótka ? Za niedługo mam połówkowe i chce wiedzieć na co się przygotować ewentualnie, bo mój synek lubi w pomiarach wychodzić źle i mnie straszyć 🤣
 
Dziewczyny mam takie pytanie, co jeżeli ta kość udowa jest za krótka ? Za niedługo mam połówkowe i chce wiedzieć na co się przygotować ewentualnie, bo mój synek lubi w pomiarach wychodzić źle i mnie straszyć 🤣
Hej :) ogólnie jest tak, że niby to jakiś tam marker, np w zespole downa mogą być skrócone kości długie. Ale jak pisałam, przy idealnych wynikach dziexko może być chore. Chyba nie spotkalam się z żadnym przypadkiem, że jak tylko kość udowa jest za krótka to dziecko ma jakas chorobe. Oczywiście, ile jest to opóźnienie, ale 2-3 tyg to w normie mój gina tak mówił. A ja miałam nawet 7 tyh opoznienia i inny marker i dziecko zdrowe. Po prostu dziecko może być niską osobą, ale potem też może nadrobić a i maluszek po urodzeniu mniej mierzyć i ważyć i to chyba tyle. Moja się urodziła 51 cm. Jest całkiem normalnym i proporcjonalnym bobasem. Wszystkiego dobrego😊
 
Hej :) ogólnie jest tak, że niby to jakiś tam marker, np w zespole downa mogą być skrócone kości długie. Ale jak pisałam, przy idealnych wynikach dziexko może być chore. Chyba nie spotkalam się z żadnym przypadkiem, że jak tylko kość udowa jest za krótka to dziecko ma jakas chorobe. Oczywiście, ile jest to opóźnienie, ale 2-3 tyg to w normie mój gina tak mówił. A ja miałam nawet 7 tyh opoznienia i inny marker i dziecko zdrowe. Po prostu dziecko może być niską osobą, ale potem też może nadrobić a i maluszek po urodzeniu mniej mierzyć i ważyć i to chyba tyle. Moja się urodziła 51 cm. Jest całkiem normalnym i proporcjonalnym bobasem. Wszystkiego dobrego😊
Czyli chodzi tylko o ZD? My zrobiliśmy nifty żeby na każdy badaniu nie stresować sie znowu powracającym ryzykiem zespołu Downa, więc będę w takim razie spokojna. Myślałam że to może oznaczać jeszcze jakieś inne choroby nie genetyczne.
 
U mnie kość udowa jest krótsza o cztery tygodnie. To nie świadczy o ZD, skoro inne parametry są w normie. Ja dodatkowo poszłam do ginekologa genetyka i on nawet nie wspomniał o ZD, nie chciał straszyć chorobami, ale wspomniał o chorobach kości, np. karłowatość przysadkowa. Jest to taka jednostka chorobowa, którą u dzieci można wykryć ok. 3 - 4 roku życia i wymaga leczenia hormonem wzrostu, który jest nie refundowany. Trzeba się dostać, przejść komisję i wtedy dziecko będzie leczone. Przyjmuje się zastrzyki co wieczór aż do skończenia 18 roku życia. Oby nasze dzieci były zdrowe i by to nie było to. Wszystkiego dobrego życzę. Mnie lekarz uspokaja, że córka najprawdopodniej będzie niska po mnie, ale zdrowa. Oby tak było i w Pani przypadku też. Pozdrawiam!
 
Moja córka w tym czasie też miała wg USG krótsza kość, wszytko było ok :) Na kolejnym badaniu juz byla w normie
 
reklama
Do góry