reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka kość udowa

A kosc nosowa ma odpowiednie wymiary? Bo przy ZD ona jest wazna jej długość .
Ja tez bym sie nie martwila .Moj synek mial od 24 tyg mial główkę 3 razy wieksza od brzuszka.Lekarz mówił ze moze któreś z nas tak mialo bo mial glowke bardziej okragla niz jajowata. :) I ze usg to tylko glupia maszyna i ma zakodowane swoje wymiary i tyle.Co druga kobieta tak ma.na usg. I ze rosnie teraz glowka pozniej stanie w miejscu i bedzie brzuszek rosnac.
I jak donosze do konca to pewnie sie wyrowna i faktycznie poszlam w 38 tyg i glowka idealnie do 38 tyg.Urodzil sie z mala.ksztaltna glowka;-).
Kazdy z nas jest inny nie ma takich samych ludzi.
Wezmiesz dwie kolezanki w tym samym tyg i kazdy dzidziuś zapewne bedzie inaczej mierzyl;-)
Widziałaś maluszka w 4d?
 
reklama
Tak przezierność karkowa wyszła ok. Lekarz mówił że po prostu będzie niski. Ale jestem z natury panikarą. Tylko 3 tygodnie to wydaje mi się bardzo dużo.
Skoro lekarz mówi, że jest ok to po co sobie wkręcać? Przecież to źle wpływa na Ciebie i dziecko.
 
@Agnes1234 ja jestem niska bo 150cm za to moj maz 183 i u Nas w rodzinie tez roznie, jedni niscy drudzy wysocy.
Do samego konca tak mialam, malo tego pod sam koniec juz wszystkie wymiary sie tak rozjechaly ze sam lekarz mowil ze teraz to juz tak bardziej orientacyjnie mierzymy bo dzidzius jest za duzy na precyzyjne zmierzenie a mialam bardzo dobra gin. Bylam nawet na konsultacji w szpitalu i tam tez mnie uspokajali.
 
@olcia1718 znaczy lekarz mówił tylko o tej kości udowej czyli reszta jest w porządku.
Wcześniej miał problem z brzuszkiem ale brzuszek się wyrównał nie robiłam Usg 3d niestety
 
U nas w 30 tygodniu małemu wychodziła waga 2300 (czyli zapowiadał sie ogomny), i wszystko mial 3-4 tygodnie do przodu, tylko właśnie kosc udowa w normie (czyli w sumie 3-4 tygodnie mniejsza od reszty). Tez przez chwile sie zmartwilam, tymbardziej, ze Nt mielismy na granicy normy. Zaufalam lekarzowi. Florian urodzil sie 4100 czyli nie taki ogromny i 54 cm - dość krótki. I tyle, zdrowiutki. Dwojka starszych dzieci tez miala kosci udowe zawsze ciutke mniejsze niz reszte.
 
Dziękuję @Ewelia za twoją odpowiedź :) u mnie ta kość udowa odpowiada 30tygodniowi A jestem w 33 tyg. Nie mówię że nie ufam lekarzowi ale Ja zawsze nie potrzebnie się naczytam.
 
Dzięki za słowa otuchy :) nie wiem czy każda tak swiruje jak ja. Chociaż od początku mam jakieś problemy myślałam że końcówka będzie ok. Wiecie jak czytanie internetów :p może nakręcić. @Lola94 A do samego końca tak miałaś? Jacy jesteście wysocy? Mialam mówić że właśnie lekarz o to też pytał nie wiedziałam że wzrost rodziców ma aż takie znaczenie.
 
Witam! Może Pani odczyta?
Chociaż minęło sporo. Chciałam spytać, czy Pani dzidziuś urodził się zdrowy, proporcjonalny, czy to skrócenie kości udowej świadczy może o jakiejś wadzie genetycznej?
U mnie skrócenie kości długich o 4 tygodnie, lekarz uspokaja, że prawdopodobnie będzie niska po mnie...
Chciałabym by to było to, ale może tez tak mówić, by chronić mnie i dziecko.
 
reklama
Witam! Może Pani odczyta?
Chociaż minęło sporo. Chciałam spytać, czy Pani dzidziuś urodził się zdrowy, proporcjonalny, czy to skrócenie kości udowej świadczy może o jakiejś wadzie genetycznej?
U mnie skrócenie kości długich o 4 tygodnie, lekarz uspokaja, że prawdopodobnie będzie niska po mnie...
Chciałabym by to było to, ale może tez tak mówić, by chronić mnie i dziecko.
A który tydzień ciąży? U mojej małej były kości udowe skrócone najpierw 3 tyg, potrm 6 czy 7 tyg, przed porodem jakos tez 3 czy 4 tyg. Kosc ramienna jeszcze bardziej. Dostalam skierowanie do genetyka bo u mnie zastawka trójdzielna była jeszcze niedomknieta. Dzidziuś urodził się 51 cm, zdrowy. Teraz córka wygląda jak przeciętny bobas. Myślę, ze bedzie niska jak rodzice. Myślę, ze jednym parametrem nie ma się co nakrecac, ale wiadomo mama zawsze będzie się niepokoić. Zdarzały się przypadki, ze i przy idealnym usg dzieci byly chore, a było mnóstwo takich co dziecko miało i kilka markerów i były zdrowe ;) moja ciąża przez te pomiary to była tylko smutkiem i niepewnością i strachem o zdrowie dzidzi. W drugiej ciąży jak będę miała takie wyniki na pewno nie będę panikowala. Wszystkiego dobrego☺
 
Do góry