reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwiak poporodowy. Zajrzyj proszę

Devokado

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Maj 2019
Postów
55
Dzień dobry przyszłe i obecne mamy
Post bardziej skierowany jest do mam, które miały do czynienia z krwiakiem na główce po urodzeniu u dziecka
Moja młoda przy skurczach odwróciła się w kanale rodnym przez co rodziłam ulożeniem twarzyczkowym. Niestety poród przez to był ciężki i bolesny wzmocniony jeszcze oxy.
Młoda urodziła się zdrowa ale okazało się że doznała urazu główki. Lekarze mnie uspokajają bo mówią, że krwiak się wchłonie do 8 tygodni . Na USG niby wszystko ok ale chciałam zapytać o podobne doświadczenia mam. Nie przeraża mnie nie sam krwiak a jego wielkość i konsekwencje w przyszłości.
Dodaje zdjęcie w załączniku.
Pozdrawiam i dziekuje
 

Załączniki

  • IMG_20200120_101648.jpg
    IMG_20200120_101648.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 3 828
reklama
Synek po urodzeniu też miał mały krwiak ale nie pamiętam w tej chwili jego nazwy. Był mniejszy niż na twoim zdjęciu. Bez problemu się wchlonął i nie pozostawił śladu. Oczywiście po jakimś czasie od wyjścia że szpitala miał wykonywane usg i po wchłonięciu się także. Nie pamiętam już w ciągu jakiego czasu się wchlonął, bo było to kilka lat temu.
 
Dzień dobry przyszłe i obecne mamy
Post bardziej skierowany jest do mam, które miały do czynienia z krwiakiem na główce po urodzeniu u dziecka
Moja młoda przy skurczach odwróciła się w kanale rodnym przez co rodziłam ulożeniem twarzyczkowym. Niestety poród przez to był ciężki i bolesny wzmocniony jeszcze oxy.
Młoda urodziła się zdrowa ale okazało się że doznała urazu główki. Lekarze mnie uspokajają bo mówią, że krwiak się wchłonie do 8 tygodni . Na USG niby wszystko ok ale chciałam zapytać o podobne doświadczenia mam. Nie przeraża mnie nie sam krwiak a jego wielkość i konsekwencje w przyszłości.
Dodaje zdjęcie w załączniku.
Pozdrawiam i dziekuje

Spokojnie, wchłonie się. U nas było to samo, z tym ze na środku główki (okolice ciemiączka) bez żadnych komplikacji/konsekwencji dla rozwoju. Przy wizytach położnych czy pediatry pytaj po prostu jak tam, będziesz spokojniejsza jak ktoś spojrzy :-)
 
Moje dzieci miały to samo. Podobno mam jakąś wadę kanału rodnego. Jedynie co to kontrola żółtaczki (bo może być wzmorzona) i usg. Wchłonęły się bardzo dobrze, bez żadnych problemów. Syn ma już 17 lat i młodszy 8 i żadnych konsekwencji do tej pory nie ma. Spokojnie, pozdrawiam
 
Witam. Moja mala tez ma krwiaka i jest to dokładnie krwiak podokostnowy. Muala usg i wszystko ok tez zapewniali ze sie wchlonie tylko u nas sie to nie stalo w tej chwili ma juz prawie dwa lata i krwiak skostnial bylismy u chirurga który stwierdzila ze juz sie nie wchlonie i pozoatanie na cale zycie. Byl iczywiscir mniejszy a w tej chwili pod wlosami nie widac wcale tylko rrka mozna wyczuć
 
Syn urodzil sie przy pomocy vacuum z krwiakiem na glowce. Od razu badal go neurolog i wszystko bylo ok. Wchlonal sie po kilku tygodniach :-)
Jesli chodzi o konsekwencje to chyba ich nie bylo. Syn zachorowal w wieku 9lat na epilepsje wczesnodziecieca, ale jedno z drugim raczej nie mialo nic wspolnego.
 
Mój syn urodził się z takim krwiakiem, podobno zbyt długo był wciśnięty w kanal ta strona główki. W dniu narodzin krwiak miał 9*8 cm, po 2 tygodniach 7*4, a całkowicie zniknął po 3 miesiacach
 
Syn urodził się też z dużym krwiakiem podokostnowym, też byłam przerażona, ale każdy uspokajał, że się wchłonie. Wchłonął się chyba koło 8-10 tygodnia. szczerze to nawet nie zwróciłam uwagi kiedy, bo był był i nagle nie było. Nie martw się, będzie ok :)
 
Dzień dobry przyszłe i obecne mamy
Post bardziej skierowany jest do mam, które miały do czynienia z krwiakiem na główce po urodzeniu u dziecka
Moja młoda przy skurczach odwróciła się w kanale rodnym przez co rodziłam ulożeniem twarzyczkowym. Niestety poród przez to był ciężki i bolesny wzmocniony jeszcze oxy.
Młoda urodziła się zdrowa ale okazało się że doznała urazu główki. Lekarze mnie uspokajają bo mówią, że krwiak się wchłonie do 8 tygodni . Na USG niby wszystko ok ale chciałam zapytać o podobne doświadczenia mam. Nie przeraża mnie nie sam krwiak a jego wielkość i konsekwencje w przyszłości.
Dodaje zdjęcie w załączniku.
Pozdrawiam i dziekuje
Witam, czy krwiak opisywany w poście wchłonął się u Pani córki? U Naszej córeczki również pojawił się krwiak w usg nazwany podczepcowym
 
reklama
Moj syn tez urodził się z krwiakiem na głowie niestety są tego konsekwencje min. wzmożone napięcie mięśniowe, opadająca powieka,zez...
 
Do góry