reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

werka921

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Październik 2017
Postów
627
Miasto
Bydgoszcz
Hej.
Byłam dzisiaj na wizycie kontrolnej u ginekologa i zostałam skierowana do diabetologa.
Czytałam o krzywej cukrowej i generalnie wszędzie piszą, że są wykonywane pomiary na czczo i po 2h.
Ja miałam wykonywane pomiary na czczo, po godzinie od podania glukozy i po kolejnej godzinie.
Glukoza na czczo i po 120min. Jest w normie. Natomiast po 60min. Powinna być poniżej 10, ja mam za wysoką.
O co tu chodzi, dlaczego 3pomiary? Tez tak miałyście?
Gdzie nie czytam to sprawdzają na czczo i po 120min...
Oczywiście jestem juz umówiona do diabetologa, tylko pytam :)
1519991101-fc74f8ea5792f353-aaaaaa.jpeg


Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Rozwiązanie
Aaaa to nawet nie wiedziałam [emoji23]. No właśnie chyba się wkoncu wybiorę chociaż nie powiem mam stres ,czy ta wstrętna cukrzyca poszła czy nie . Chociaż jak w domu mierze glukometrem to niby jest ok

3i49px9i0zyc0xeb.png
Kiedyś krzywa była wykonywana dwupunktowo. Od jakiegoś czasu jest ona oznaczana trzypunktowo i nie ma tutaj żadnej nieprawidłowości. Twoje wyniki niestety wskazują na cukrzyce ciążową. Dobrze, że masz umówioną wizytę u diabetologa.
 
Ja znowu wszędzie słyszałam o trzech pomiarach . Cukrzyca ciążowa jest stwierdzana nawet jak jest przekroczenie w jednym punkcie . Ty po godzinie masz dużo za wysoki cukier ... Ja miałam po dwóch godzinach przekroczenie o 3 jednostki a i tak ciężko mi było utrzymać cukry w normie także lepiej nie bagatelizować tego . Wiem że ciężko się z tym pogodzić ale tu chodzi o zdrowie maluszka :)

3i49px9i0zyc0xeb.png
 
Kiedyś krzywa była wykonywana dwupunktowo. Od jakiegoś czasu jest ona oznaczana trzypunktowo i nie ma tutaj żadnej nieprawidłowości. Twoje wyniki niestety wskazują na cukrzyce ciążową. Dobrze, że masz umówioną wizytę u diabetologa.
:(
A ja tak lubię słodkie... ale jak dzisiaj się o tym dowiedziałam to mnie automatycznie odrzuciło.
Wizytę mam dopiero na za 2tyg., ale w poniedziałek przejadę się osobiście czy aby na pewno nie można wcześniej...
Bo 2 tyg to chyba za długo czekania? Jeśłi nie uda mi się wcześniej to na pierwszą wizytę pójdę gdzieś prywatnie
 
Ja znowu wszędzie słyszałam o trzech pomiarach . Cukrzyca ciążowa jest stwierdzana nawet jak jest przekroczenie w jednym punkcie . Ty po godzinie masz dużo za wysoki cukier ... Ja miałam po dwóch godzinach przekroczenie o 3 jednostki a i tak ciężko mi było utrzymać cukry w normie także lepiej nie bagatelizować tego . Wiem że ciężko się z tym pogodzić ale tu chodzi o zdrowie maluszka :)

3i49px9i0zyc0xeb.png
Tak tak. Nie będę bagatelizować.
WIzytę na NFZ mam dopiero na za 2 tyg., ale w poniedziałek przejadę się osobiście i zobaczę czy uda mi się jakoś wcześniej załatwić. Jeśli nie to poszukam kogoś prywatnie, bo wydaje mi się, że te 2tyg to za długo żebym tyle czekała...
 
reklama
A ja mam pytanie. Czytałam, że jakaś infekcja może wpłynąć na wyniki cukru.
W dzień pobrania (ten poniedziałek) czułam się jakbym miała być chora (tylko sęk w tym, że nie wiem czy z niewyspania czy ze zbliżającej się choroby).
Czy jeśli byłabym podziębiona to faktycznie mogę mieć wyniki inne? I jeśli tak to w którą stronę?
Ale wydaje mi się, że jeśli byłyby jakieś zafałszowane przez to to byłyby wszystkie, a nie jeden...
 
reklama
Spokojnie spokojnie, pojadę w poniedziałek osobiście i zawalczę. Gdyby chodziło o mnie samą to pół biedy, mogę sobie czekać, ale tu chodzi o mojego synalka, to już tak nie odpuszczę :)
 
Do góry