reklama

Książki dla 3-latków czyli co czytacie dzieciom?

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez yoshe, 23 Wrzesień 2013.

1. yoshe

yoshe Fanka BB :)

Hej,
    jak w temacie: poszukuję nowych tytułów dla mojego synka i pomyślałam, że może macie sprawdzone książki, które szczególnie lubią Wasze dzieci?
    Najlepiej z jakimiś dowcipnie napisanymi historyjkami, żebyśmy mogli pośmiać się razem :tak:
    U nas "365 jednominutowych opowieści na dobranoc" (o Kajtku), "Przedszkolaki z ulicy Morelowej" i Kubuś Puchatek są na topie.
    A u Was?

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

moje synkowi jest w zasadzie bez różnicy, co mu czytam ... ostatnio czytam np. "Opowieści z Narnii", potem chciałabym wrócić do bajek ze swojego dzieciństwa - "Pinokio", "Dzieci z Bulerbyn" itd. ale tylko te w oryginalnej wersji, "Kubusia Puchatka" też mu czytałam ale też oryginał :-) z pewnością dużo zależy od dziecka, bo mój dopiero uczy się mówić i nie jest w stanie zrozumieć sensu takiej bajki, ale może są dzieci które potrafią ;-) myślę że dobrym sposobem jest zapisanie się do Miejskiej Biblioteki gdzie zawsze doradzą, my jesteśmy zapisani i często chodzę tam razem z synkiem - on ma swoją ulubioną półkę gdzie sam wybiera sobie książeczki z samochodami, a ja wybieram jedną lub dwie bajki do czytania na dobranoc ;-)

a jeżeli chodzi o śmieszne bajki to szczerze polecam wszystkie z serii "Mikołajek" ... sama się uśmiałam nieraz do łez :-)

3. reklama
  4. 85justyna

85justyna Fanka BB :)

my czytamy bardzo dużo i praktycznie wszystko co wpadnie nam w ręce... Wiktor lubi bardzo klasykę w wydaniu braci Grimm i polskich poetów (ukochał sobie Tuwima ale innych też chętnie słucha). Ja bardzo chętnie sięgam do bajek z mojego dzieciństwa bo po prostu napisane są lepiej niż te wydawane współcześnie (np. złota księga bajek z biedronki nie urzekła nas ani tekstem ani rysunkami) Ulubione książki Wiktora (i moje) to:
    *Bajki mojego dzieciństwa (wydawnictwo SBM Sp. z o.o., Warszawa 2012 koszt 29,95)- rysunki nie rewelacyjne za to super napisane bajki i legendy i oczywiście super kompendium wierszy polskich autorów-przy ich czytaniu można się świetnie bawić
    *Bajki na dobranoc - niestety nie wiem jakie wydawnictwo bo książka jest stara i nie ma pierwszej strony- cudownie napisane bajki i baśnie z różnych stron świata, cudowne rysunki i dodatkowy plus że nie ma ich za wiele i nie rozpraszają młodziana
    *książki z serii "Złota encyklopedia bajek" (Polska Oficyna Wydawnicza"BGW" rok 1991) - najukochańsze bajki mojego dzieciństwa- Wiki uwielbia ich słuchać i ładnie przy nich zasypia, niestety mamy tylko 2 książki z serii i nie mamy gdzie dokupić następnych :-(
    *Baśnie braci Grimm- (wydawnictwo Olesiejuk 2012- zakupione chyba w Biedronce) super baśnie z małą ilością rysunków- fajnie się czyta
    U nas jest tak że czytamy wieczorem (ewentualnie przed drzemką południową) i u nas bajka ma wyciszyć Wiktora i przygotować do snu a książki o których napisałam znakomicie spełniają te zadanie.
    Pozatym czytamy też Kubusia Puchatka, Pingwiny z Madagaskaru, Bajki o Zygzaku McQuinie i takie tam podobne

5. rossa

rossa Fanka BB :)

"Bajki mojego dzieciństwa" też czytamy i podzielam twoje zdanie, że stare sprawdzone są lepsze, niż te obecne.
    My oprócz klasyki czytamy Franklina, Kajtusia i bajki z serii Mądra Mysz.

6. Magnez1

Magnez1 Fanka BB :)

Polecam serdecznie "Kto pocieszy Maciupka" i "Gruffalo". Moja trzylatka jest zachwycona.

7. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

ostatnio czytam synkowi na dobranoc bajki Astrid Lindgren, są piękne i uczą dzieci empatii ... natomiast jeśli chodzi o czytanie w ciągu dnia to mój synek preferuje książeczki w tematyce która go interesuje, czyli samochody, pociągi itd. ;-) sam wybiera je sobie w bibliotece :-)

8. kurka_pieczona

kurka_pieczona Szczęśliwa mamusia:)

Serdecznie polecam książkę "Czekoladki dla sąsiadki" Doroty Gellner. Jest to zbiór fantastycznych rymowanych bajeczek, które potrafią rozbawić również dorosłych czytelników, a przy tym mają przepiękne ilustracje :) Recenzję i "próbkę" książki znalazłam na stronie Myśli skrzętnie ukryte...: "Wiersze i wierszyki dla najmłodszych" oraz "Czekaladki u sąsiadki"

Poza tym mój synek uwielbia książeczkę z serii "Poczytaj mi mamo" Księgę Drugą. Szczególnie mocno upodobał sobie bajkę "Co w rurach piszczy?". Posiadamy też pierwszą księgę tej serii, jednak to druga robi w domu prawdziwą furorę:) Przy okazji nieco starsi czytelnicy mogą sobie powspominać bajki swego dzieciństwa. Recenzja: Czytanki-przytulanki: "Poczytaj mi, mamo. Księga druga"

9. annank

annank Zaangażowana w BB

U nas na okrągło w ruchu są wiersze polskich autorów - Brzechwa, Tuwim, ponadto Nowe Przygody Bolka i Lolka, Przygody Martynki. Mała lubi też encyklopedie dla dzieci, np. moje ciało albo kosmos.

10. reklama
  11. ilia

ilia Zaciekawiona BB

Jakie mądre bajeczki polecacie?

12. chances

chances Zaciekawiona BB

Piotruś Pan
    Alicja w Krainie czarów
    O czym szumią wierzby
    Księga dżungli

Czyli tak zwana klasyka :) Polecam zerknąć sobie zresztą do Lovebooks. Jest to księgarnia, w której od dłuższego czasu zamawiam ksiązki dla swoich dzieci. Mają tam chyba największy wybór bajek w sieci. Poza tym jest na nie zwylke dość sporo promocji.

Ostatnia edycja: 2 Styczeń 2017

Poleć forum