reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny jak mniej wiecej wyglada transwer mrozaczka na cyklu sztucznym z estrofemem?
Zgłaszasz się 15 minut przed wyznaczoną godziną, przebierasz się w koszulę i kapcie (klapki itp. co kto lubi). Dostajesz domięśniowo (zwykle w pośladek) papawerynę - ma na celu rozluźnić mięśnie, przede wszystkim szyjkę macicy. Czekasz ok. 10 -15 minut. Wchodzisz do pokoju gdzie masz już gotowe narzędzia (wziernik i cewnik do podania zarodka). Embriolog przeprowadza z Tobą rozmowę, sprawdza dane, odpowiada na Twoje pytania, mówi jaki jest stan zarodka i czy są potrzebne dodatkowe opcje np. Embrioglue czy nacięcie otoczki zarodka. Kładziesz się na fotelu, przychodzi ginekolog, wkłada wziernik - wszystko tłumaczy Tobie co gdzie i jak jest widoczne na USG (głowice USG przykłada do podbrzusza). Po podaniu zarodka widzisz ma USG białą kropkę - to jest Twój Kropek :)
Później leżysz że skrzyżowanymi nogami na fotelu 10-15minut. Po tym czasie położna pomaga Tobie wstać i kładziesz się na łóżko jeszcze na ok 15-30 minut. Później przebierasz się i czekasz w domu do dnia testu :))
 
A i jeszcze przed podaniem zarodka ok 30 minut przed wypij 250-500 ml wody w celu wyprostowania macicy - łatwiej jest wtedy wprowadzić cewnik nie dotykając do macicy aby jej dodatkowo nie podrażniać. Jeśli przed samym transferem Twoje zwieracze nie wytrzymają i będziesz chciała siku to spokojnie to zrób - też dadzą radę wprowadzić zarodek :)
Pytałam się ile czasu rozmrażany jest zarodek - trwa to niecałe 15 minut :D
 
A i jeszcze przed podaniem zarodka ok 30 minut przed wypij 250-500 ml wody w celu wyprostowania macicy - łatwiej jest wtedy wprowadzić cewnik nie dotykając do macicy aby jej dodatkowo nie podrażniać. Jeśli przed samym transferem Twoje zwieracze nie wytrzymają i będziesz chciała siku to spokojnie to zrób - też dadzą radę wprowadzić zarodek :)
Pytałam się ile czasu rozmrażany jest zarodek - trwa to niecałe 15 minut :D
Mi też przyda się ta wiedza [emoji6] Dzięki. Mam nadzieję, że u mnie na przyszły tydzień uda się zrobić transfer[emoji110][emoji3059]
 
Po transferze zapytajcie lekarza czy macie coś brać jak będziecie odczuwać ból podbrzusza ( lepiej niech się określi bo mi nic nie mówił i dopiero od 4dpt brałam Nospe), na ile dni wystawi Wam zwolnienie (jeśli chcecie), co zaleca po transferze, kiedy dokładnie robić test, czy przed testem kontrolować hormony we krwi, jak przyjmować dalej leki (na pewno powie że tak jak wcześniej ale lepiej się dopytać :) )
 
Warto też sobie przeliczyć na jaki czas ma się wykupione leki - mają starczyć na minimum 10 dni po transferze. Jeśli wyliczycie, że Wam zabraknie to od razu po transferze zwróćcie uwagę na to lekarzowi - wypisze Wam receptę
 
reklama
Do góry