reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Rozumiem. Ja jestem w Invicta w Warszawie i nie wiem jak tam jest. Dopiero raczkuję jeśli o te tematy chodzi 🤦‍♀️ To takie skomplikowane. Zastanawiam się czy jak jutro do mnie zadzwonią z laboratorium ( o ile zadzwonią ) to czy oni mi telefonicznie podadzą te wszystkie oceny tych zarodków? Tak żebym mogła na spokojnie przeanalizować co i jak? Bo mam o 16:20 wizytę też i już wiem że jeśli to na wizycie lekarz mi będzie mówił to nic nie zrozumiem 🤦‍♀️

To na pewno 🤷‍♀️ Szkoda że nie wiemy które to 😝

Rozumiem. Kurcze jak to wszystko ciężko ogarnąć. A czy jest jakiś taki pewnik z której doby są najlepsze czy coś? Bo ja zanim napisałam na forum to miałam przekonanie że chyba najlepsze są z 5 doby ale tu chyba jest więcej zależności.
Trudno jest powiedzieć co lepsze czy transfer z 3 czy 5 doby, jeżeli o to się pytasz. Napewno przedłużona hodowla duzo więcej mówi, niż jego morfologia. Co do blastek jeżeli jest z 5 doby świetnie rokuje. Jeżeli rozwijała się wolniej i doszła do blastki w 6 albo 7 to gorzej rokuje, ale to nie znaczy ze nir będzie z niej dziecka. Po prostu w populacji tych zarodków jest mniej siłaczy :-) albo jest im trudniej się zaimplantować. Bo jak pisałam nie o same geny chodzi, gdyby tak było to każdy zarodek zdrowy - po PGD dawałby ciąże.
 

A tutaj to już w ogóle nic nie rozumiem co napisali 🙈
To dotyczy tej oceny po zapłodnieniu czy o coś innego tu chodzi?
Ja tez jestem w invicta Wawa poprosisz embriologa to powie Ci jakie zarodki są i spokojnie sobie zapiszesz:-)
 
Trudno jest powiedzieć co lepsze czy transfer z 3 czy 5 doby, jeżeli o to się pytasz. Napewno przedłużona hodowla duzo więcej mówi, niż jego morfologia. Co do blastek jeżeli jest z 5 doby świetnie rokuje. Jeżeli rozwijała się wolniej i doszła do blastki w 6 albo 7 to gorzej rokuje, ale to nie znaczy ze nir będzie z niej dziecka. Po prostu w populacji tych zarodków jest mniej siłaczy :-) albo jest im trudniej się zaimplantować. Bo jak pisałam nie o same geny chodzi, gdyby tak było to każdy zarodek zdrowy - po PGD dawałby ciąże.
No rozumiem :) tzn próbuję. Oki zobaczymy co jutro powiedzą. Mam nadzieję, że ktoś zadzwoni i coś tam mi powie 🤔
Ja tez jestem w invicta Wawa poprosisz embriologa to powie Ci jakie zarodki są i spokojnie sobie zapiszesz:-)
Oki 👍 dzięki i przepraszam za tyle pytań. Jutro jak się coś dowiem pewnie będą kolejne 🤦‍♀️
 
reklama
Do góry