reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Która opcja urlopu macierzyńskiego ?

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Drogie Panie zarabiam najniższą krajową, która brutto wynosi 2100zl, a na rękę 1530zl. Zastanawiam się czy oplaca mi sie brać przez caly rok 80%. Czy któraś z Was również jest w takiej sytuacji?
Dodam, że urlop macierzyński bedzie wypłacał mi pracodawca.
Nie wiem czy dobrze liczyłam ale biorąc cały rok po 80% będę stratna okolo 500zl.
No i nie wiem czy lepiej dostawać pół roku po 1530zl a pozniej kolejne pół roku po 1000zl (bo podobno zus wyrownuje do 1000zl) czy od razu przez caly rok po 1224 zl?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Ja też z tego skorzystałam, bardziej się opłaca wybrać 100% i 60%. Chyba że zarobki są takie że 60% i tak wyniesie powyżej 1000zł. Jeśli nie to kilkaset zł się zyska
Jeżeli będziesz brała przez cały rok 80 % to co miesiąc dostaniesz 1224 zł. Co da ci w sumie 14688 zł na rok.

Jeśli zdecydujesz się na 100% przez pół roku i 60% przez kolejne to wyjdzie Ci to samo [emoji39] 1530*6=9180
1530*60%=918
918*6=5508
5508+9180=14688 przez cały rok.
 
Drogie Panie zarabiam najniższą krajową, która brutto wynosi 2100zl, a na rękę 1530zl. Zastanawiam się czy oplaca mi sie brać przez caly rok 80%. Czy któraś z Was również jest w takiej sytuacji?
Dodam, że urlop macierzyński bedzie wypłacał mi pracodawca.
Nie wiem czy dobrze liczyłam ale biorąc cały rok po 80% będę stratna okolo 500zl.
No i nie wiem czy lepiej dostawać pół roku po 1530zl a pozniej kolejne pół roku po 1000zl (bo podobno zus wyrownuje do 1000zl) czy od razu przez caly rok po 1224 zl?
Masz pewność ,że wyrównuje , czy to tylko przypuszczenia ? Bo nie słyszałam , żeby komuś coś ktoś wyrównywał ;)
 
Drogie Panie zarabiam najniższą krajową, która brutto wynosi 2100zl, a na rękę 1530zl. Zastanawiam się czy oplaca mi sie brać przez caly rok 80%. Czy któraś z Was również jest w takiej sytuacji?
Dodam, że urlop macierzyński bedzie wypłacał mi pracodawca.
Nie wiem czy dobrze liczyłam ale biorąc cały rok po 80% będę stratna okolo 500zl.
No i nie wiem czy lepiej dostawać pół roku po 1530zl a pozniej kolejne pół roku po 1000zl (bo podobno zus wyrownuje do 1000zl) czy od razu przez caly rok po 1224 zl?
Minimalna w przyszlym roku wzrosnie, wzrosnie i Twoj macierzyski, moze to juz nie byc az tak opłacalne, bo zmieni sie podstawa. Moze sie okazac, ze biorac pozniej 60% juz zus nie dolozy Ci kilkudziesięciu zlotych, tylko kilkanascie, to zależy jaka bedzie minimalna.
 
reklama
Tego nie wiedziałam ,aż będę dopytywała księgowej:)
Na mnie w kadrach tez patrzyli jak na dziwaka, ze chce 100 i 60, bo nikt tak nie bierze a firma naprawde duza. Ale wtedy kiedy bralam macierzyński to sie naprawdę duzo bardziej oplacalo, kilka razy przeliczalismy, tez mialam watpliwosci czy mi doplaca do tego 1000, ale stwierdzilam ze nic nie stracę a moge zyskac ;) nie skladalam zadnych dodatkowych papierow o doplate do 1000.
 
reklama
Do góry