reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia malucha & Przepisy kulinarne mam

reklama
Moj maly pije tylko z butli i to herbatke tylko w nocy przez sen bo w ciagu dnia nadal nie chce :blink:
Niebawem kupie niekapek, to zaczne nauke picia z tego ;-)



aga-rozgazowana coca-cola-działa odtruwająca nachory , bolący brzuch. Jak Ci śrubkazardzewieje i nie możesz jej odkręcić to coca-cola teżpomoze, tylko polej i zobaczysz co sie dzieje:tak::tak:;-):cool2::eek:takie to pyszności pijemy:confused::-):tak:


:tak:;-) cola jest dobra takze przy kacu, co za tym idzie na problemy z żołądkiem gdy sie dużo wypije alkoholu ;-) przynjamniej ja i mój mąż pijemy ją litrami gdy jestesmy po imprezie

Zupke zrobilam migiem bo odkrylam sposob na szybkie gotowanie : do wrzacej wody scieram na tarce z grubymi okami warzywa i za 10 min ugotowane a wczesniej to wrzucalam w kawalkach i czekalam 40 min az mi sie burak ugotuje :sorry2:

ja tak robilam wczesniej ze scieralam na tarce, ale jadnak dla mnie szybszy jest ten sposob aby wrzucac warzywa w kawalkach. Co prawda gotuje sie prawie godzine ale ja w tym czasie bawie sie z malym, albo robie obiad, wiec wszystko gra:tak:
 
Ana dobry pomysł z tym gotowaniem. Ja powoli wprowadzam obiady dwudaniowe i taki szybki sposób mi się przyda. W sumie w parowarze tez jest ok bo wstawiam wszytsko naraz a do zupki gotuje wodę w czajniku , ale długo się czeka.
Moja mała na szczęście pije z niekapka. Do niedawna piła z takiego silikonowego ustnika, mięciutkiego,ale od 4 dni chętnie pije z aventa 6-12m. Jestemz niej dumna bo kiedys nie chciała go nawet do buzi wziąć.
Naleśniczki wypróbowane. Dałam je Zosi na talerzyku zawinięte z powidłami śliwkowymi ktore zrobiłam pod kątem Zosi czyli bez cukru. Zajadala aż jej się uszy trzęsły:)
 
A ja wczoraj zrobilam obiadek 2 daniowy: zupke z burakami a na drugie ziemniak z mieskiem oraz marchewka zmieszana z kawalkiem kalarepki wszytsko ugotowane oczywiscie.

Zupke zrobilam migiem bo odkrylam sposob na szybkie gotowanie : do wrzacej wody scieram na tarce z grubymi okami warzywa i za 10 min ugotowane a wczesniej to wrzucalam w kawalkach i czekalam 40 min az mi sie burak ugotuje :sorry2:

No i Gabbrys pieknie zjadl przy zupie troche grymasil bo nie chcial jesc lyzeczka i dalam mu tak wypic z kubeczka po chwili zabawy zaskoczyl i wypil cala zupke a tak mu zle szlo z niekapkiem ze myslam ze z kubeczka tez nie wypije a tu prosze :-)
Wiec zupke zjadl o 13 a o 16 obiad

A i dalam wczoraj malemu doslownie do polizania czekoladke z batonika smieszna mial minke :-D no i ja genialna chcialam wieczorem zeby tata zobaczyl a mialam pod reka cukierka Michalka wiec dalam Gabowi do polizania a on nagle odgryzl pol:szok: no i bylo grzebanie w buzi i placz tyle mama zrobila przyjemnosci

Hehehe dobre z tym cukierkiem :-p. Jesteś wyrodną matką, że dajesz i odbierasz !:-D. Mam pytanko - czy zupke gotujesz swojemu maluchowi taką rzadką czy nadal papkę ? A mięsko do drugiego dania jak podajesz mięsko - zmiksowane? Byłabym wdzięczna za sugestę .:tak: Pozdrawiam
 
Nero teraz jak podaje 2 dania to zeby malemu sie nie znudzilo podaje zupke zadka tak jak pisalam do wody scieram na tarce np : ziemnia , marchew , pietruszka , buraczek i potem po ugotowaniu misksuje z ta woda wiec jest rzadkie jak zwykla zupa Gabrys wypija ja z kubeczka a za 3 godz daje gesta papke ziemniaka z marchwia i zmisksowanym miesem np :-)
 
Ja nie mixuje miesa tylko drobie na kawalki,wczoraj np. ugotowalam Gracjankowi ziemniaka gniecionego z maslem i odrobina smietany,marchewke i kurczaka,zajadal sie az milo:-)

ana dobry pomysl z scieraniem warzyw do zupki,mozna zaoszczedzic duzo czasu:tak:nastepnym razem tez tak zrobie
 
reklama
Do góry