reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupa niemowlaka

Dołączył(a)
8 Luty 2024
Postów
4
Hej dziewczyny,
Może panikuję nie wiem, konsultowałam ten temat na dniach z pediatrą ale on nie widzi problemu w niczym. Może od początku, młody urodził się 21 stycznia, wiadomo w szpitalu było wszystko dobrze z kupami, z powodu braku pokarmu swojego karmie go mlekiem modyfikowanym bebilon advance. W pierwszych dniach kupki były normalne czyli gęste o kolorze musztardowym. Po dwóch tygodniach od narodzin kupki były gęste ale pojawił się śluz w nich, konsultowałam to na wizycie u lekarza ale, uzyskałam odpowiedź że śluz jest normalny i to minie. Uznałam, że będę obserwować ale od około 10 dni robi 1-2 kupki dziennie ale rzadkie jak na przedstawionym zdjęciu i przeważnie te kupki wychodzą z takim „pruuut” i wcześniej przeważnie jeszcze bączki idą, co również konsultowałam już z pediatrą ale uzyskałam odpowiedź, że kupki mają dobry kolor i jak przybiera na wadze to nie ma się czym przejmować.
Natomiast dzisiaj jak zrobił kupkę była jeszcze rzadsza, w tym sensie jak się poruszyło pieluszką to był po prostu taki płyn, może się po prostu jeszcze nie wchłonęło i dramatyzuje.

Czasami ulewa oraz ulewa czasami już taką „serwatką” dłuższy czas już po posiłku, czasami zdarza mu się wymiotować, w dzień ogólnie mało śpi ma długie okna aktywności nawet 8 godzin ale w nocy jest w porządku z małymi epizodami. Tam samo często ma świszczący oddech słychać też takie chrumkanie, nosek mu czyścimy dwa razy dziennie.

Natomiast siku jest w normie, od początku dużo robił.

Wszyskto to mówiłam mojemu pediatrze wielokrotnie ale tylko usłyszałam, w skrócie że dramatyzuje, być może tak jest. Od zawsze byłam dużą panikarą.

Przechodząc do meritum, czy u was też wyglądają tak kupki jak na przedstawionym zdjęciu u miesięcznych bobasów?

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zmieniłabym pediatrę i spróbowała dostać sie do gastrologa dziecięcego.
Te objawy osobno nie są niepokojące, ale wszystkie razem mogą swiadczyć o alergii na bmk.
 
Boże, czy naprawdę wchodząc na forum musimy oglądać takie rzeczy? Wstaw to jako miniaturę albo w komentarzu a nie w głównym poście🤦🏻‍♀️
 
Hej dziewczyny,
Może panikuję nie wiem, konsultowałam ten temat na dniach z pediatrą ale on nie widzi problemu w niczym. Może od początku, młody urodził się 21 stycznia, wiadomo w szpitalu było wszystko dobrze z kupami, z powodu braku pokarmu swojego karmie go mlekiem modyfikowanym bebilon advance. W pierwszych dniach kupki były normalne czyli gęste o kolorze musztardowym. Po dwóch tygodniach od narodzin kupki były gęste ale pojawił się śluz w nich, konsultowałam to na wizycie u lekarza ale, uzyskałam odpowiedź że śluz jest normalny i to minie. Uznałam, że będę obserwować ale od około 10 dni robi 1-2 kupki dziennie ale rzadkie jak na przedstawionym zdjęciu i przeważnie te kupki wychodzą z takim „pruuut” i wcześniej przeważnie jeszcze bączki idą, co również konsultowałam już z pediatrą ale uzyskałam odpowiedź, że kupki mają dobry kolor i jak przybiera na wadze to nie ma się czym przejmować.
Natomiast dzisiaj jak zrobił kupkę była jeszcze rzadsza, w tym sensie jak się poruszyło pieluszką to był po prostu taki płyn, może się po prostu jeszcze nie wchłonęło i dramatyzuje.

Czasami ulewa oraz ulewa czasami już taką „serwatką” dłuższy czas już po posiłku, czasami zdarza mu się wymiotować, w dzień ogólnie mało śpi ma długie okna aktywności nawet 8 godzin ale w nocy jest w porządku z małymi epizodami. Tam samo często ma świszczący oddech słychać też takie chrumkanie, nosek mu czyścimy dwa razy dziennie.

Natomiast siku jest w normie, od początku dużo robił.

Wszyskto to mówiłam mojemu pediatrze wielokrotnie ale tylko usłyszałam, w skrócie że dramatyzuje, być może tak jest. Od zawsze byłam dużą panikarą.

Przechodząc do meritum, czy u was też wyglądają tak kupki jak na przedstawionym zdjęciu u miesięcznych bobasów?

Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam
Wg nie normalna kupa, dzieci robią kupy w takim okresie życia jak szalone, natomiast wymioty mogą świadczyć o jakimś zatruciu, w nosie dzieciom świszczy bo noga mieć pozostałości wód płodowych , pytajan położnej,bo moja też tak świszczała przez nos. Ja bym się nie martwiła- obserwuj.

Ja polecam mleko NaN Proexper HA nie uczula,może być dla alergików lub żeby im zapobiec, o Babilonie słyszałam najgorsze rzeczy, zresztą jak zobaczyłam wygląd tego mleka to na sam widok córka miała odruch wymiotny
 
reklama
Już edytuje post, przepraszam.

Dziękuję za odpowiedzi
 

Załączniki

  • IMG_2636.jpeg
    IMG_2636.jpeg
    330,8 KB · Wyświetleń: 22
Do góry