reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kupki u 5-6 tyg niemowlaka

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
witam, moja dzidzia nie zrobiła juz kupki 4 dni... normalne czy zatwardzenie ? Bo nie wiem czy się martwić.. jak zatwardzenje to co można zrobić?
 
reklama
Rozwiązanie
Tak, zwykle ogólne badanie moczu. U córki wyszły liczne bakterie i limfocyty. Potem posiew z moczu i podwyższone crp tylko potwierdziły diagnozę. Nie miała gorączki ani innych objawów poza tym ciągłym marudzeniem. Dostawała antybiotyk przez tydzień i potem robiłam dwa kontrolne badania moczu.
Nie wiem skąd się przyplątało to zapalenie bo bardzo dbam o higienę. Bardzo często zmianiam pieluszki, jak tylko zrobi kupkę to od razu przebieram, nie wycieram tylko chusteczkami ale myję jej pupkę po każdej kupce, a i tak się paskudztwo przyplątało. Oczywiście nie sugeruję, że twoje dziecko też ma zapalenie ale uważam, że warto sprawdzić jeśli dziecko jest marudne bez wyraźnego powodu.
Hm, przy okazji pójścia do lekarza chyba takie...
Moja córka karmiona piersią nie robiła kupki czasem 7 dni. Lekarz powiedział, że to jest normalne i jeśli puszcza bączki i nie ma twardego brzuszka to nie ma się o co martwić. Powodów popłakiwania i złego humoru może być wiele. Może skok rozwojowy, może potrzebuje więcej bliskości, może ubranko albo pieluszka przeszkadzają. Masz synka czy córeczkę?Dziewczynki łatwo łapią zapalenia układu moczowego. Jeśli dłuższy czas dziecko będzie takie marudne i nie zauważysz poprawy to profilaktycznie zrobiłabym badanie moczu. Moja Ada miała zły humor, była apatyczna i okazało się właśnie, że to ZUM.
 
Moja położna zawsze mówiła żeby codziennie masować dziecku brzuszek i ruszać nóżkami w odpowiednim kierunku i po kolei wszystko się wykonuje. Nie pamiętam tego już wiem że robiło się kolka i księżyc na brzuszku. Mój synek nie miał kolek, zawsze spał na brzuszku i z kupkami też nie mieliśmy problemów.
 
Moja córka karmiona piersią nie robiła kupki czasem 7 dni. Lekarz powiedział, że to jest normalne i jeśli puszcza bączki i nie ma twardego brzuszka to nie ma się o co martwić. Powodów popłakiwania i złego humoru może być wiele. Może skok rozwojowy, może potrzebuje więcej bliskości, może ubranko albo pieluszka przeszkadzają. Masz synka czy córeczkę?Dziewczynki łatwo łapią zapalenia układu moczowego. Jeśli dłuższy czas dziecko będzie takie marudne i nie zauważysz poprawy to profilaktycznie zrobiłabym badanie moczu. Moja Ada miała zły humor, była apatyczna i okazało się właśnie, że to ZUM.
Hm.. robi się takie zwykłe ogolne badanie moczu? Czy jakies specjalne? Dlugo sie leczyla i jak?
 
witam, moja dzidzia nie zrobiła juz kupki 4 dni... normalne czy zatwardzenie ? Bo nie wiem czy się martwić.. jak zatwardzenje to co można zrobić?
Przy kp te odstępy mogą być dłuższe, mój mały robił zawsze co 2-4 dni, ostatnio miał okres, gdzie robił raz na 2 tygodnie. Brzuszek miękki, bączki były, więc lekarz mówił, że widocznie wszystko absorbuje. Przy zatwardzenie byś to podobno widziała wyraźnie że chodzi o brzuszek - podginanie nóżek, płacz non stop. Ale nie zaszkodzi porobić masażu brzuszka , zgodnie z ruchem wskazówek zegara, i nóżkami rowerka 😊
 
reklama
Hm.. robi się takie zwykłe ogolne badanie moczu? Czy jakies specjalne? Dlugo sie leczyla i jak?
Tak, zwykle ogólne badanie moczu. U córki wyszły liczne bakterie i limfocyty. Potem posiew z moczu i podwyższone crp tylko potwierdziły diagnozę. Nie miała gorączki ani innych objawów poza tym ciągłym marudzeniem. Dostawała antybiotyk przez tydzień i potem robiłam dwa kontrolne badania moczu.
Nie wiem skąd się przyplątało to zapalenie bo bardzo dbam o higienę. Bardzo często zmianiam pieluszki, jak tylko zrobi kupkę to od razu przebieram, nie wycieram tylko chusteczkami ale myję jej pupkę po każdej kupce, a i tak się paskudztwo przyplątało. Oczywiście nie sugeruję, że twoje dziecko też ma zapalenie ale uważam, że warto sprawdzić jeśli dziecko jest marudne bez wyraźnego powodu.
 
Tak, zwykle ogólne badanie moczu. U córki wyszły liczne bakterie i limfocyty. Potem posiew z moczu i podwyższone crp tylko potwierdziły diagnozę. Nie miała gorączki ani innych objawów poza tym ciągłym marudzeniem. Dostawała antybiotyk przez tydzień i potem robiłam dwa kontrolne badania moczu.
Nie wiem skąd się przyplątało to zapalenie bo bardzo dbam o higienę. Bardzo często zmianiam pieluszki, jak tylko zrobi kupkę to od razu przebieram, nie wycieram tylko chusteczkami ale myję jej pupkę po każdej kupce, a i tak się paskudztwo przyplątało. Oczywiście nie sugeruję, że twoje dziecko też ma zapalenie ale uważam, że warto sprawdzić jeśli dziecko jest marudne bez wyraźnego powodu.
Hm, przy okazji pójścia do lekarza chyba takie badanie zrobie malej. A malej moze sie przyplatalo od ciebie jeszvze jakos jak bylas w ciazy? Mi polozna sie pytała czy w ciazy mialam mocz ok, czy były jakies bakterie.
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry