reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas dha w ciąży - pomocy!

werkas10

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2023
Postów
69
Proszę o poradę. Jestem w 19 tyg ciąży. Od jej poczatku brałam codziennie Falvit mama, a raz w tygodniu Pregna Dha. Jakoś nie byłam przekonana do tego dha, nie wiem czy to chwyt firm farmaceutycznych czy naprawdę jest to bardzo konieczne do stosowania? Czy cos złego się stało jeśli nie brałam dha codziennie? Bardzo sie tym przejmuje…
 
reklama
Proszę o poradę. Jestem w 19 tyg ciąży. Od jej poczatku brałam codziennie Falvit mama, a raz w tygodniu Pregna Dha. Jakoś nie byłam przekonana do tego dha, nie wiem czy to chwyt firm farmaceutycznych czy naprawdę jest to bardzo konieczne do stosowania? Czy cos złego się stało jeśli nie brałam dha codziennie? Bardzo sie tym przejmuje…
Prosz:

Proponuję zacząć łykać regularnie.
 
Proszę o poradę. Jestem w 19 tyg ciąży. Od jej poczatku brałam codziennie Falvit mama, a raz w tygodniu Pregna Dha. Jakoś nie byłam przekonana do tego dha, nie wiem czy to chwyt firm farmaceutycznych czy naprawdę jest to bardzo konieczne do stosowania? Czy cos złego się stało jeśli nie brałam dha codziennie? Bardzo sie tym przejmuje…
Spokojnie :) nie przejmuj się. Oczywiście lepiej znajdź suplement, który będzie miał w składzie również DHA ale serio nie ma końca świata. Teraz najważniejsze jest żebyś się nie zamartwiała. Głowa do góry :)
Zresztą na pewno dbasz, żeby się zdrowo odżywiać a to podstawa a nie suplementy.
 
Proszę o poradę. Jestem w 19 tyg ciąży. Od jej poczatku brałam codziennie Falvit mama, a raz w tygodniu Pregna Dha. Jakoś nie byłam przekonana do tego dha, nie wiem czy to chwyt firm farmaceutycznych czy naprawdę jest to bardzo konieczne do stosowania? Czy cos złego się stało jeśli nie brałam dha codziennie? Bardzo sie tym przejmuje…
Nie martw się.
Kwasy DHA są istotne, to nie jest chwyt marketingowy, ale wiadome jest, że oprócz suplementów należy zachować zbilansowaną, zdrową dietę, zwłaszcza w ciąży. Nawet gdybyś przez tydzień, miesiąc danego suplementu nie brała, to nic by ci się od tego nie stało.

Gdzieś są podane rekomendacje poparte badaniami, co należy konkretnie suplementować. Zdaje się, że u Pana Tabletki na blogu był wpis i porównanie różnych preparatów.

Nie dajmy się zwariować. Tak w ogóle to warto badać poziom poszczególnych witamin czy składników, i na tej podstawie dobierać suple, ale kto bada DHA. Upewnij się, że dostarczasz z dietą różnych rzeczy, a suplementy mają pomóc 🙂
 
Dziekuje za pocieszenie! Ja bardzo dbałam aby brać odpowiednią dawkę kwasu foliowego, bo to zawsze było i jest mega ważne. Ale od dziś już biorę dha. Przeczytałam też, że warto brać dha przynajmniej od 20 tygodnia ciąży, bo wtedy najintensywniej rozwija się układ nerwowy.
 
Dziekuje za pocieszenie! Ja bardzo dbałam aby brać odpowiednią dawkę kwasu foliowego, bo to zawsze było i jest mega ważne. Ale od dziś już biorę dha. Przeczytałam też, że warto brać dha przynajmniej od 20 tygodnia ciąży, bo wtedy najintensywniej rozwija się układ nerwowy.
Mi lekarka na przykład od początku mówiła co mam brać, nie polecając konkretnego suplementu, tylko wypisując np. Wit D 2000, kwas foliowy w takiej dawce itp; jeśli chodzi o DHA to się pojawiły na jej liście dopiero właśnie mniej więcej od 20 tygodnia. Co prawda brałam już je dużo wcześniej przed ciążą i w trakcie, ale uważam, że zna się na tym co robi, więc myślę, że możesz spać spokojnie, tylko bierz już je regularnie
 
Dziekuje za pocieszenie! Ja bardzo dbałam aby brać odpowiednią dawkę kwasu foliowego, bo to zawsze było i jest mega ważne. Ale od dziś już biorę dha. Przeczytałam też, że warto brać dha przynajmniej od 20 tygodnia ciąży, bo wtedy najintensywniej rozwija się układ nerwowy.
Tak samo wit d3... No popatrz sobie co tam warto.
Tak naprawdę suple mają wesprzeć twoje cialo, bo nie każdy przyswaja z pożywienia takie ilości, jakie są potrzebne. A w ciąży dodatkowo mają wspomagać, jak sama piszesz, rozwój dziecka.

W każdym razie martwić się nie trzeba
 
reklama
Mi ginekolozka dopiero od 20 tygodnia kazała brać ciążowe witaminy, wcześniej tylko kwas foliowy. Także bez stresu, zacznij brać systematycznie i będzie dobrze
 
Do góry