reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Witajcie porannie :biggrin2:

Piszę z przerwami, bo weekend znów bardzo intensywny a i na poniedziałek się przedłużyła gonitwa. Teraz paradoksalnie to tydzień jest od odpoczywania i luzu, a w weeekend zwykle tysiąc planów, bo M jest z nami i nadrabiamy czas rodzinny w komplecie.

Mam do Was pytanie kochane, może pomożecie, moja Bianka jest prawdopodobnie uczulona na białko mleka krowiego, czy któraś z Was ma podobny problem?? Po każdym nabiale dotychczas (jogurty i twarożki słoiczkowe, kaszki mleczne) ma rozwolnienie takie konkretne. Zastanawiam się czy jest jakieś mm, które się dla niej nadaje, ale nie myślę tu aż o nutramienie czy bebilon pepti. Po odstawieniu jej chciałabym jej robić kaszkę sinlac lub kleiki bo to uwielbia na mm, czy któraś z Was ma podobny problem??

Ja już też dość mam nocy i karmienia coraz bardziej, po nocach widzę co mi z piersi zostalo :zawstydzona/y:
W sobotę była u przyjaciólki na urodzinach, rozmawialam z M po odziie od wyjścia i obudziła mu sie już 3 razy, goście w szoku, jak to ona ma rok prawie i tak się budzi?!? no niebywale...:wściekła/y: przez te jej pobudki w nocy dezerteryję i biorę do nas, a ona od pewneo czasu na jakąś odzinę przed wybudzeniem kręci się, wbija mi piętki w pęcherz, ciumka cyca i tak od 5/6 się przepychamy, nie daje jej do lóżeczka bo wiem, że się wybudzi, a takna mnie jeszcze taka niby drzemka trwa, już nie wiem co robić, jak będę odstawiać to chyba padnę z wycieńczenia:-( Ostatnio znalazłam na necie opinię kobitki, która uznała , że najlepsza metoda to wywieźć maleństwo do mamy, czy teściowej na kilka dni i tak się oduczy, brutalne, ale dziecko niby nie pamięta po kilku dniach. Nie wiem, czy jak po kilku dniach i nocach bedzie dramat, to tak nie zrobię..co myślicie?!

mitaginko co do kursu pierwszej pomocy, zapytałam i kolejna edycja ma być w dwie kolejne soboty maja 12 i 19, gdybyś chciała się zapisać czy coś popytac to na stronie STUDIO ŚWIADOMYCH NARODZIN lub bezpośrednio u tego goscia-instruktora EDURATO - kreatywnie dla Rodziny!. My płaciliśmy 200 zł za parę,wiem że za 1 osobę jest 150zł, były też dwie teściowe i 3 kobietki w ciąży.
Jak Twoja próba podawania w nocy mleka??

baby_55 ja też uważam, ze jak nic się nie dzieje Adiemu po krowim mleku to jak najbardziej podawać, ja też podawałabym gdybyśmy nie miały tych sraczek;-) myślę, że to dużo lepsze-naturalniejsze niż mm, ale oczywiście każdy ma swoje sposoby postępowania wobec swojego dziecka i nie ma co nic nikomu narzuacać. Widzę, że Ty jesteś biegła w sprawach żarełkowych, ja myślę tez nad podawaniem po roczku mleka sojowego,masz jakieś zdanie??

I jeszcze mam pytanie, tym razem do tych kwietnióweczek, które mają też starsze dzieciaczki, a mianowicie idziemy 14-tego na urodziny do syna naszych przyjaciół 3 latka, jaki prezent byłby najbardziej atrakcyjny dla takiego malucha, będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie:tak:

Coś jeszcze miałam Wam pisać, ale uciekło, wiec pewnie dopiszę później, teraz mała drzemie więc czas na kawkę i babeczkę - ostatnia została czekoladowo sernikowa, bardzo prosty przepis znalazłam, jak któraś lubi pichcić to podam, nawet miksera nie trzeba, dla mnie bomba bo robię jak Bianeczka śpi :biggrin2:

Dobrego dnia kwietniowe mamy !
 
reklama
hej
kozica pisalam juz gdzies, ze Ksawcio nie wezmie do buzi mm..jak mu mowie ze piciu, pociagnie ale tylko poczuje mleko to pluje...daje mu tresciwe kolacje...a i na pewno nie glod budzi...daje mu smoka ale nie chce..

teraz robi sie kolejny problem z nocami-nie cyc, bo o tego sie nie upomina...teraz budzi sie i wyje i rece wyciaga by najchetniej spac na rekach...dzis walczylam z nim od 4-6 bo nie chcial spac...co go polozylam to wył..a jak probowalam uspokoic glaskalam bo buzi itd. to robil taka histerie ze zanosil sie...
 
Joanna, moja Oliwka jest alergikiem niemalże od urodzenia. Od 6 tyg. życia obie jesteśmy na diecie. Ma alergię nie tylko na białko mleka krowiego, ale też na wieeeele innych rzeczy. Jeśli masz pytania, to chętnie pomogę, bo wiem,jak trudno to ogarnąć na początku.

Przy alergii najlepiej jednak karmić piersią jak najdłużej, bo najbardziej chroni maleństwo przed rozwojem alergii we wziewną czy astmę. Ja zamierzam karmić jeszcze przez pół roku lub rok. Ale moja jest strasznym alergikiem- takie mam zalecenie lekarza i tak mi podpowiada intuicja. Jeśli do tej pory karmiłaś piersią, to nie liczyłabym na to, że Mała chwyci Ci preparat mlekozastępczy, bo to musiałby być cud. Jeśli to kiedyś wąchałaś lub próbowałaś, to wiesz o czym mówię ;-) Ale próbować oczywiście nie zaszkodzi. Jeśli stanowczo nie będziesz już chciała karmić dalej, to jest jeszcze 3 wyjście- Mała może być bezmleczna. Są takie dzieci i dobrze się rozwijają.

Pytałaś baby o mleko sojowe. Ja bym nie ryzykowała u alergika, bo soja jest również silnym alergenem i jej białko ma skład zbliżony do białka mleka krowiego. Przez to wiele dzieci uczulonych na mleko krowie uczula się też na soję. A o ile z alergii na mleko krowie można się wyleczyć z wiekiem, tak alergia na soję pozostaje podobno na całe życie. Ja próbowałam pić mleko sojowe sama i niestety Mała się uczuliła :/ Teraz mam niezły kocioł, bo białko sojowe jest np. w wędlinach i praktycznie wszystkich innych produktach, więc teraz mogę jeść same rzeczy naturalne i nieprzetworzone.

Dobra, nie będę się więcej wymądrzać, bo w końcu nie jestem lekarzem ;-) Ale gdybyś chciała, to śmiało pytaj o co chcesz.
 
Ostatnia edycja:
Jola super prezent :) my chyba dzisiaj pojedziemy po prezenty z siostrą :)

Joannaa co do mleka sojowego to jeśli faktycznie jest uczulona na krowie to warto spróbować, córka kolezanki bardzo długo piła właśnie sojowe, choć tak jak pisała juz kiedyś Boliwia, dla dziecka alergicznego najlepiej jest być jak naajdłuzej na mleku mamy
co do pomysłu z wywiezieniem na kilka dni do mamy na czas odstawienia, to myślę, że dla dziecka za duży stres, kilka dni bez mamy i jeszcze bez cyca... jak dla mnie nie fajny pomysł

Przepis na babeczki poproszę :) chętnie zrobię :)

dla 3-latka może coś takiego
Smily Play LAPTOP AUTO Samochód PL-ANG Uczy 8214 (2219889172) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
LAPTOP DWUJĘZYCZNY + MYSZ + ZASILACZ+KARTY POL-ANG (2219846762) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
INTERAKTYWNY PIESEK PODAJE ŁAPĘ, SKOMLE, SZCZEKA! (2237655569) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
OKAZJA! JCB WARSZTAT STÓŁ KOPARKA WKRĘTARKA 116el. (2222779875) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Myjnia samochodowa ____ZESTAW (2223505592) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

PS:
właśnie doczytałam co napisała Boliwia o mleku sojowym, ona się na tym lepiej zna więc lepiej słuchaj jej rad :)
 
Ostatnia edycja:
Wrocilam ze spacerku i dopiero usnal...Od rana nie spal...wczesniej probowalam nie w wozku tylko w kojcu,tylko wielki placz i nic wiecej..kurcze dziewczyny kiedy On pojmie...Jak juz rady nie daje psychicznie,fizcznie zreszta tez..mam takiego doła..
 
witam rzadko tu bywam ale często podczytuje:-)
baby to chyba Ty pisałaś że dajesz Adiemu mleko krowie prawda?i nic mu się ni dzieje?u nas nastał problem tego typu że Oliwcia nie chce mm ,wcześniej cały czas kilka razy dziennie czy to kaszka czy podpijała sobie a teraz wogóle:wściekła/y:i dziś z rana dałam jej kaszkę na zwykłym mleku z butelki 2%i jak zjadła o 8 tak dopiero po 11 skubnęła kanapkę no i normalnie inne dziecko,tylko zastanawiam się czy mogę zastąpić mm krowim....
owca2010mnie Oliwia budziła się dosyć często w nocy ,spała też często ze mną w łożku z racji tego ze małża zazwyczaj nie ma w tygodniu,ale postanowiliśmy ją przenieść do swojego pokoju,pierwsza noc super następne już gorzej,ale teraz nawet jej nie bujam wybija godzina 19 odkładam do łóżeczka daję pieluszkę do spania:-)i sama zasypia moment potem budzi się o 4 rano zje i dalej śpi do 7,może jak masz możliwość spróbuj go przenieść do jakiegoś cichego miejsca(nie mogę doczytać gdzie teraz śpi)a tak po prawdzie moja starsza spała razem z nami praktycznie od urodzenia,wcześniej mieszkaliśmy w kawalerce i zawsze jak ją odkładaliśmy to przychodziła do nas i już tak zostawała i dopiero może z dwa miesiące śpi w swoim łóżku,może mały potrzebuje bliskości w nocy,czuć ze jestes obok?spróbuj raz wziąć go od razu do łożka ze sobą i sprawdz jak będzie spał,kobieto musisz się wyspać długo tak nie pociągniesz:-(
mitaginka sukienusia śliczna i taka Tysiowa:-D
 
Beata spi w swoim pokoju w kojcu...ja tez spie w tym pokoju na lozku,jak spal ze mna to budzil sie nawet co 5 min i ciumciał cyca..nie dawalam rady juz i postanowilam odstawiac pomalu..w nocy je raz...ale widzisz i tak sie budzi co godz,placze i rece wyciaga, biore go,uspokaja sie,klade go,i znow wyje..i dzis tak bylo 2 godz,az nastala 6 gdzie i tak o tej cyca dostaje,zjadl odlozylam spal godz...Jak Ty nauczylas spania w swoim lozku????
Jak bylam w szpitalu z nim (bakteria), to od tamtej pory jak placze to tak sie zanosi ze przestaje oddychac..W szpitalu to az mu tetno skakalo do 218, i powiedzieli zebym nie doprowadzala do sytuacji gdzie tak placze,bo moze sie zaniesc lub przepukliny dostac...Wiec jak go nauczyc samemu zasypiac i nie budzic w nocy????
 
Beatko Adi dostaje krowie mleko od ponad miesiąca, coraz więcej i nic mu nie jest, wcale się nie dziwię, że nie chce mm przecież to jest okropne w smaku... Adi niegdy nie chciał go pić
część lekarzy uważa, ze można spokojnie podawać i ja się z nimi zgadzam, Asia Nati też dostaje krowie i ma sie całkiem dobrze, więc polecam :) tylko wszędzie piszą, żeby lepiej dawać pełnotłuste, bo zdrowsze, czyli ok 3%

Owca tulę mocno, bedzie dobrze, próbowałaś juz tego mleka krowiego?

Adiemu dałam dzisiaj samego mleka i wypił do śniadania 150ml :) tak to mu robiłam słabe kakao albo dawałam mleko smakowe ale widzę, że samo mu też bardzo smakuje :) to chyba dlatego, że od dawna dostaje lyżeczką piankę z mleka ubitego do kawy w ekspresie (oczywiście bez kawy)
 
reklama
owca ja poprostu konsekwentnie odkładałam do łóżeczka ,oczywiście jak płakała szłam do niej głaskałam po policzku aż się uspokoi ,smoczka i spać,nie jestem za tym jak niektórzy robią że wychodzą i nie reagują na płacz wg mnie odnosi to odwrotny skutek,moja metoda jak już położyłam spać o 19 tak jej nie wyjmuję zachodzę sprawdzam jak popłakuje głaszczę ale wszystko w łóżeczku w sytuacjach ekstremalnych chwilę postoje przy łóżku i jak widzę że "odpływa"wychodzę,np przed chwilą jęczała jęczała włożyłam do łóżeczka 2 razy wtała to ją odłożyłam na boczek i zasnęła sama,kwestia przyzwyczajenia
baby to muszę jutro kupić to mleko 3,2 bo Majka piję tylko 2% a ja 0,5% przynajmniej teraz wiem że jest najedzona:-)
 
Do góry