reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe blizniaki

Moje teraz usypiają między 18 a 20 a wstają na pierwsze karmienie między 4 a 5 rano a potem już co 2 godzinki. Też miały okres że spały do 7 rano ale im się odwróciło.
Dowikla tylko pozazdrościć ja na tyle pokarmu nie miała.
Ja jestem początkująca mamą więc nie wiedziałam jak to się daje więc zaczęłam od dosypywania do mleka nie wielkich ilości żeby miały gęściejsze a dopiero tera zod nie dawna daje im z łyżeczki.

5c676298c3.png
af2ed681e3.png



[/url
 
Ostatnia edycja:
reklama
witam sie wieczorowa pora:-)
tak weszlam zobaczyc wasze cudne blizniaki, dziewczyny piekne wasze maluszki a Amelia i Alicja sa identyczne nie do rozroznienia:tak:
niemoge sie na wasze szkraby napatrzec, gratuluje wszystkim mama blizniakow:-):tak:niech sie zdrowo chowaja:-)
 
Cześć dziewczyny :-). Właśnie znalazłam wasze forum. Bardzo się cieszę, że można tu porozmawiać z kobietkami, które czują się podobnie jak ja. Jestem w 14 tc i od tygodnia wiem, że będę miała bliźniaki.
Na początku w 6 tc na usg wyszło że jest dziecko plus jeszcze jakaś plamka z drugiej strony, ale lekarz nie wiedział jeszcze co to jest. Kolejne usg po 3 tygodniach wykazało że to prawdopodobnie krwiak podkosmówkowy i że mam się oszczędzać:-(. Na ostatnim 2 tygodnie temu okazało się że biją 2 serduszka, byłam w szoku. Mam 25 lat i to moja pierwsza ciąża i nie miałam żadnych problemów hormonalnych. Za tydzień jestem umówiona na badanie prenatalne dla sprawdzenia zdrowia maluchów, ale na szczęście będzie ono za darmo, więc dlaczego nie skorzystać. Czekam z niecierpliowścią jakiej płci będą dzieci, bardzo chcielibyśmy parke. Odezwijcie się do mnie jeśli któraś będzie miała ochote. Pozdrawiam mamy podwójnych szczęść oraz te, które narazie na nie czekają, jak ja:-):-):-)
 
Madziu....witaj...chcialam Ci pogratulowac i powiedziec o drugim watku gdzie jest sporo mam dopiero oczekujacych...."ciaza,porod, polog", a watek to ciaza blizniacza....tam sie sporo mam udziela....ja tez czasami na ile dziewczynki pozwola....:tak:
 
mamuski co u was slychac?
ja wprowadzilam kaszke, karmie lyzeczka, narazie jeszcze nie zjadaja pelnej porcji, ale staram sie jak moge bo juz mnie wykanczaja te nocne karmienia.
Pytanko - czy synchronizowalyscie dzieci?
ja probowalam. Jak jedno sie rano obudzilo, to budzilam drugie, ale niestety nie powodowalo to, ze spaly w dzien w tym samym czasie. Karmienie "na sile" wogole nie wchodzi w gre. Sa za sprytne he he, odwracaja glowe, zamykaja buzie itp, wiec jak jeden chce jesc to nie moge zsynchronizowac zeby i drugiego nakarmic. Na spacery wychodzimy rzadko, bo niestety nie chca na nich spac, wiec zanim gdzies dojde czesto jest juz awantura grrrrrr

Choc musze przyznac, ze dzis wstaly o tej samej porze ( w miare) i nakarmilam jednego po drugim i teraz oba (OBA!!) spia :-):-):-) moze jednak cos im sie zmieni.
Moj brzuch wyglada coraz lepiej, choc zwisek i pomarszczek nadal jest
Dzieciaczki waza 8120(68cm) i 8020 (69,5cm) . Jest co dzwigac.

Jolcia dajesz swoim kubek niekapek juz? Bo twoje maluszki sa w podobnym wieku co moje, nie?
 
Cześć Dziewczyny :)
Dawno tu nie zaglądałam - ale właśnie poczytałam sobie Wasze posty i pooglądałam zdjęcia. Śliczne te nasze kruszynki :)) A niektóre takie do siebie podobne...
Wygląda na to, że wszystkie jesteśmy dzielnymi mamusiami i z bliźniakami da się żyć ;)
Moje maluchy są zupełnie różne: Picasa Web Albums - Anna - Trochę urosły...
Łucja ma asymetrię ułożeniową i obie wzmożone napięcie na plecach... My też biegamy na rehabilitację. Iwee, Jola - może poproście jakiegoś rehabilitanta, żeby zobaczył dzieci i pokazał ćwiczenia... Ja biegam 2 x w tygodniu. Elizka raz a Łucja jeszcze dodatkowo raz prywatnie.
Pozdrawiam Was wszystkie i Wasze słodkie kruszynki. Obyśmy dalej tak dzielnie się trzymały!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam was dziewczyny....ja ta szybciutko bo pisze nie ze swojego kompa......jestesmy teraz w Polsce ...
My juz po chrzcinach.. bylo ok...wstawie jakies foteczki jak juz wrocimy do domku...

Jesli chodzi o moje dziewczynki to za trzy dni beda mialy 5 miesiecy...- ile waza dowiem sie jutro bo idziemy do pediatry...
od tygodnia zaczey dostawac kaszki, a soczki od jakiegos miesiaca...kaszki nadal w postaci polplynnej.
niczka...staralam sie juz wprowadzic kubeczek ale narazie jakos narazie im to nie wychodzilo picie z niego...ale nie poddaje sie...po powrocie do domku zaczynam wprowadzac sloiczki ....
zapalka...ale te twoje niunie sa rozne... a jak jest ich waga bo jedna wyglada na mniejsza..?
a jesli chodzi o cwiczenia to ostatnio bylismy u lekarza i powiedzial mi ze nie jest nigdzie udowodnione to ze te masaze pomagaja bo powiedzialam mu ze tam w uk sie tego nie robi, piowiedzial ze tu w polsce to robi sie je profilaktycznie...ale jutro ide do pediatry to sie zapytam jeszcze raz...
Narazie zmykam......
 
Do góry