reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietnióweczki z mazowieckiego

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

dori

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Sierpień 2005
Postów
1 176
Przyszłe mamy z Przymorza i łodzkiego już mają swój wątek więc proponuję, żebyśmy my z Mazowsza też miały miejsce do wymiany informacji na różne tematy. Ja naprzykład zastanawiam się jaki szpital w Warszawie wybrać. Wiem, że jest jeszcze wcześnie ale zawsze to lepiej wiedziec na zapas, a może któraś z Was ma już jakieś doświadczenia i może nam "pierworódkom" coś doradzić.
 
reklama
Ja jestem prawie z Warszawy - chodź czasem przesiaduje w Gdańsku :) Szpital już właściwie mam wybrany ze względu na lekarza i cc, jest to szpital Bielański - wątpie, żeby w tej kwesti się coś zmieniło.
 
Ja prawdopodobnie wybiorę szpital praski ze względu na to, że mam stamtąd lekarza jednak nie znam nikogo kto tam wcześniej rodził i mógłby mi powiedzieć jak tam jest. Czytałam na forum gazeta.pl, że jest tam bardzo dobry personel ale jak to zwykle bywa opinie są różne i sprzeczne.
 
Może na pod forum "Złota lista" znajdziesz więcej informacji na temat tego szpitala.
 
Przyłączam się do mamuś z mazowsza :)
Ja myślałam o szpitalu na Solcu albo na Inflandziej. O ile na Solcu rodziło już kilka moich koleżanek to o Inflandziej nie wiem za dużo. Jakbyście miały jakieś wiadomości to będę wdzięczna.
A o szkole rodzenia już myślałyście? Będziecie wogóle chodzić?
 
Na Inflanckiej rodziła tydzień temu moja koleżanka ale jeszcze się z nią nie widziałam. Wiem, że poród przebiegł szybko i bez komplikacji. Gorzej było z szyciem. Dziecko urodziło się spore jak na jej drobną figurkę i podobno było co zszywać. Nie wiem czy robili to bez znieczulenia czy ono nie zadziałało ale zemdlała raz przy szyciu drugi raz już na sali. Poza tym spędziła tam cały tydzień bo dzidzia miała wysoką żółtaczkę więc jak pojadę w odwiedziny to wszystkiego się wypytam bo na pewno ma sporo do opowiedzenia.
Co do szkoły rodzenia to ja się raczej nie wybieram. Mąż nie ma czasu bo pracuje od rana do nocy i przychodzi wykończony a samej jakoś mi się nie chce. Poza tym ja nie mieszkam w samej Warszawie tylko 30 km na południe więc chyba sobie odpuszczę. Obkupiłam się całym stosem książek, które mam zamiar przestudiować a reszty to nauczy mnie życie no i moja mama oczywiście.
 
Ja też nie wybieram się do szkoły rodzenia, w związku z tym cc interesuje mnie głównie opieka nad małym bobo, a że na początku będę mieszkać z rodzcami - ze względów wygody :) będę mogła liczyć na mamy pomoc i właściwie nie mam nic przeciwko, żeby bobasa pierwszy raz wykąpała babcia a ja zobacze co i jak. Jak już pisałam gdzieś mama ma duże doświadczenie z takimi maluchami i napewno podpowie mi wiele ciekawych rzeczy :)
 
Ja wprawdzie nie z Warszawy, ale w gazecie czytalam, ze usg 4d mozna wykonac w Centrum Medycznym LIM w Warszawie. Podobno: "Trojwymiarowy obraz pozwala na dokladna ocene wygladu dziecka. Dzieki temu urzadzeniu szybciej rozpoznaje sie wady plodu, latiwej tez postawic wlaciwa diagnoze". Ale ile to kosztuje i czy faktycznie warto, to nie mam pojecia...
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry