reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowki 2015

Ja jestem na lipcówkach 2013, więc z góry przepraszam jak będzie mnie mało ;-)
Nie doczytałam Was, nie orientuje się jeszcze w nickach, etc. Może załóżmy jakiś wątek pt.: poznajmy się, żeby nie trzeba było szukać informacji :-)
 
reklama
Karina chcemy otworzyć taka bäckerei kawiarnie cos takiego. Chcemy razem pracować i przede wszystkim dla siebie. Marzy nam sie domek albo pokaźne mieszkanie także chcemy jak najszybciej spełnić marzenia. Tej ciazy sie nie spodziewaliśmy ;) ale cieszę sie ogromnie bo pewnie byśmy sie zdecydowali za 2 lata najwcześniej a tak będzie mała różnica miedzy rodzeństwem :)
 
Podczytuję, ale jakos nie moge sie zebrać zeby cos napisac. Chyba chodzi o to ze nadal ta ciąża jest nieco abstrakcyjna. Nawet nie wiem kiedy mam termin, bo z rożnych źródeł wynika inaczej. Om 1.07, cykle miałam tylko 2 po 28dni. Z netowych kalkulatorów wychodzi 6.04 a jakis reguł medycznych 22.04... I bądź tu moNdry ;)
W pon mam spotkanie z położna ktora bedzie prowadziła moja ciąże. Usg datacyjne 1.09 i 1 trym 26.09 ;)
W pierwszej ciazy byłam rozpieszczana przez moja dr bo miała aparat do usg 3d w gabinecie i co miesiac miałam fotkę Tadzia, począwszy od 10tc! Tym razem juz nie bede miała takiego luksusu ;(
Ktos pisał o krwiaku. Miałam i przyznam szczerze ze musisz na siebie bardzo uważać i naprawde nie wysilaj sie. Najpierw powiedziano mi ze jest niewielki i nie ma zagrożenia. Pękł w 11tc i lało sie ze mnie tak ze wylądowałam w szpitalu, ze wstępna diagnoza poronienia (dopiero pózniej okazało sie ze z krwiaka, ktory był tuz przy szyjce). Także oszczędzaj sie bardzo!
Inna sprawa, a propos sportu. W pierwszej ciazy przytyłam 25kg... 20 zostało i za nic nie chce sie ulotnic (karmiłam do 11mies). Zaczelam troche biegać (2-3km raz na kilka dni) i zaczelam w czerwcu challange : plank, wall sit, lunge i squat plus dieta. Po tyg juz mialam ładne efekty ..i wyjechałam do PL. Przygotowywania do slubu (zorganizowanego w miesiac (!)) + 40'C odebrały motywacje, no i teraz ciąża... Ale postanowiłam ze znowu zaczynam, szczególnie ze zauważyłam ogromny wzrost apetytu ktory narazie poskramiam "zdrowymi"mini przekąskami co 3h. Wstępnie rozmawiałam z położna, powiedziała zebym kontynuowała biegi i ćwiczenia, bo na tym etapie nie maja one wpływu na ciąże (zakładając ze wsio jest dobrze).
Staram sie stosować dietę rozdzielna i indeks glikemiczny. Mam nadzieje ze jeszcze w pierwszym trym uda mi sie pozbyć z 7-10kg :D

Kończąc, podróż minęła rewelacyjnie. 38h w podróży minęła w miarę szybko a mały był bardzo spokojny. Bramki na lotniskach sa niewskazane w pełnej ciazy. Choć i tak jest to raczej na wyrost. Przeciez to nie rendgen tylko wykrywacz metalu! We fr i ch kazali mi przejsc w 6mc i nocnym nie było.

Voila
 
Boję się... właśnie zaczęłam plamić ;(
Dlaczego akurat w weekend? :(
Oby to nie było nic groźnego... :(

...

Wzięłam teraz dwie No-spy...
Boję się zasnąć :(
Zakłuło mnie ze dwa razy mocniej w samym dole brzucha :(
Ale plamienie jest słabe...
Może przejdzie? Przejdzie, prawda? :(
 
Ostatnia edycja:
hej
nie śpię dziś od 5.40..nie wiem co jest..:dry:

Lei u mnie płeć to mus! no muszę wiedzieć,już zakładamy się z mężem co będzie ;-)

angelika hej, też mam pełno obaw i stresu czy się wszystko dobrze rozwija..eh..

Karina tak, mamy dwa pokoje , mały ma 12 metrów, oczywiście wiem, że ludzie mają i mniejsze, ale nie jest to niewiadomo co jak dla mnie, no cóż. ważne, że własne.. a Twoja córka musi ćwiczyć?? coś poważnego ?

Rama malowanie dziecięcego pokoju chodzi za mną od dawna, walnęłabym jakiś pastelowy blękit i zieleń, ale jak może być córa to chociaż zdecyduję na którą ścianę co ;-) także czekam :p

kasia hej, zazdroszczę, że już widziałas serducho :-))

Anulka hej,o to ważny dzień u Ciebie :-))))

obyśmy tylko w święta były już w domu albo jeszcze ;-))


edit:

Iza hej, ja jestem mocno sportowa - biegam, rower itp. ale odkąd zaczęłam się starac i zaskoczyłam to zwolniłam. u mnie bieganie wyregulowało hormony i chyba tylko dlatego zaszlam w ciąże za 1 razem. też mam napady głodu w dziwnych godzinach ;-)) jednak ograniczam się, bo nie chcę przytyć za dużo..

Rama plamienie jest też jako norma, bo się TAM wszystko powieksza, jednak skonsultuj to z lekarzem. ja miałam w 1 ciąży plamienie w 9 tyg.
 
Ostatnia edycja:
Doli - moja ma dziecięce porażenie mózgowe po niedotlenieniu wewnątrz macicznym - dlaczego , nikt nie wie, bo ciąża przebiegała dobrze. Ostatni dzień, lub kilka godzin przed terminem kontrolnym ( który tez był terminem porodu) cos sie stało ze mała tlenu nie dostawała. A ja nic nie czułam ... Ona praktycznie cała ciąże sie mało ruszala.
 
reklama
No ja tez sie boje podobnej sytuacji , mam głęboka nadzieje ze dziecko bedzie zdrowe. Bede miala i tak cesarkę , bo z Emily tak było , i gdzieś koło 10 dni wczesniej. Ale az do tego czasu bede żyła w strachu. Pod koniec pewnie bede miala wiecej nerwów. Czas pokaże , najpierw pierwsza wizyta 3.09 .... A to jeszcze tyle czasu
 
Do góry