reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 ciążowe

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2023
Postów
7
Hej, dowiedziałam się o ciąży 4tyg temu. Dziś jestem w 8tc. Pracuje na umowę o pracę na czas okreslony do 07.2025 na 3/4 etatu.
Odkąd dowiedziałam się o ciąży jestem na l4, ale na takim zwykłym, ponieważ nie mam jeszcze karty ciąży i lekarz nie wystawił mi zwolnienia typowo ciążowego pomimo, że ciąża jest potwierdzona wszystkimi badaniami.
Lekarz kazał przyjść z kartą ciąży wtedy wystawi l4 ciążowe do końca ciąży, ze względu na pracę obciążeniową fizycznie. Moim pracodawcą jest duża firma zatrudniająca wielu pracowników, więc to ona będzie wypłacała mi wynagrodzenie nie ZUS. Pracuje od 12.2022 czyli 10 miesięcy.
I teraz pytanie jak mam obliczyć kwotę, którą będę dostawać co miesiąc do końca ciąży?
Z info w necie wywnioskowałam, że mam zliczyć wszystkie wypłaty z tych 10 miesięcy i podzielić to przez 10miesięcy i następie od tej kwoty odjąć 13,71%.
Przez 10 miesięcy zarobiłam 40839,28zł brutto/10=4083,92zł
4083,92-13,71%=3524zł
Czy faktycznie na taką kwotę mogę liczyć?
 
reklama
Dzień dobry.
Mam problem z wynagrodzeniem za l4 w czasie ciąży. Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony- od końca stycznia przebywam na l4. W swojej pracy oprócz wynagrodzenia podstawowego dostaję wynagrodzenie za zrealizowane godziny terapeutyczne, od których jest odprowadzany podatek. Dodatkowo jest premia. Wszystko razem wypłacane jest w jednej wypłacie. Proszę o informację co składa się na wyliczenie l4 w czasie ciąży? Czy te dodatkowego godziny, które były w formie terapii też powinny się wliczać (jakaś średnia z ostatnich 12 miesięcy)? Czy tylko sama podstawa?
Dostałam wynagrodzenie za luty I wygląda to tak jakby brali pod uwagę samą podstawię (wydaje mi się nawet, że jest trochę mniejsza).
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 
Do góry