reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 płatność

reklama
napisałam tez daty wiec chyba łatwo policzyć ze nie jest to 90 dni. W każdym razie chodzi mi o tą ciągłość.
Ale jeżeli umowę masz już dłuższy czas to co ma do rzeczy, że jest nowy rok? Raczej Ty nie rozumiesz co tutaj piszemy. masz ciągłośc w opłacaniu składek to o wypłatę chorobowego nie musisz się martwić. Skąd przeświadczenie, że w wraz z nowym rokiem musisz opłacać skladkę przez 90 dni? Poza tym przy umowie o pracę jest to 30 dni a nie 90.
 
Ale jak to jest możliwe, że pracodawca zapłacił Ci za końcówkę zeszłego roku plus za 33 dni z nowego roku jak pracodawca płaci tylko 33 dni zwolnienia? Z tego co się orientuję to powinien zapłacić od 23 grudnia za te 33 dni, a później ZUS
 
Ale jeżeli umowę masz już dłuższy czas to co ma do rzeczy, że jest nowy rok? Raczej Ty nie rozumiesz co tutaj piszemy. masz ciągłośc w opłacaniu składek to o wypłatę chorobowego nie musisz się martwić. Skąd przeświadczenie, że w wraz z nowym rokiem musisz opłacać skladkę przez 90 dni? Poza tym przy umowie o pracę jest to 30 dni a nie 90.
dlatego moje pytanie, czy ZUS nie uzna tych kilku dni w grudniu jako przerwę w płaceniu składek i tym samym nie będę miała ciągłości tych nieszczęsnych 90 dni ?
 
Ale to nie chodzi o opłacanie tej składki, tylko o to że jesteś zgłoszona do ubezpieczeń społecznych. Będąc na zwolnieniu przecież dalej podlegasz pod ubezpieczenie chorobowe... Nikt Cię z niego nie wyrejestrowuje.

I tak - za 8 dni grudnia zapłaci pracodawca. I za pierwsze 33 dni nowego roku zapłaci pracodawca. I podstawa chorobowego wciąż będzie taka sama.

A jeśli chodzi o obowiązkową składkę chorobową - to okres wyczekiwania wynosi 30 dni. Od kiedy jesteś zatrudniona, to od momentu zatrudnienia liczysz 30dni. Tu nic na nowo nie wyliczasz.
 
Ale to nie chodzi o opłacanie tej składki, tylko o to że jesteś zgłoszona do ubezpieczeń społecznych. Będąc na zwolnieniu przecież dalej podlegasz pod ubezpieczenie chorobowe... Nikt Cię z niego nie wyrejestrowuje.

I tak - za 8 dni grudnia zapłaci pracodawca. I za pierwsze 33 dni nowego roku zapłaci pracodawca. I podstawa chorobowego wciąż będzie taka sama.

A jeśli chodzi o obowiązkową składkę chorobową - to okres wyczekiwania wynosi 30 dni. Od kiedy jesteś zatrudniona, to od momentu zatrudnienia liczysz 30dni. Tu nic na nowo nie wyliczasz.
dziękuje za odpowiedz i bardzo przepraszam że się uniosłam. Faktycznie napisałam ten post jak niemota... wybacz
 
Nie ma problemu. Doskonale rozumiem ciążowy mózg jak kalafior ;-)

Bo już myślałam, że ty się 20 grudnia zatrudniłaś, a przed tym przez 90 dni nie byłaś zgłoszona do chorobowego ;)
 
Dziewczyny wszystko już wiem! Dziękuje bardzo za pomoc :) życzę miłego wieczoru i jeszcze raz przepraszam za moje pyskowanie :)
 
reklama
Cześć,

czy mogłaby mi któraś z Was pomóc z obliczeniem podstawy zasiłku chorobowego na L4 z kodem B? :(
Mój pasek z wypłaty nie mówi nic konkretnego... A wydaje mi się, że dostałam za niską wypłatę od pracodawcy.

Podam przykładowe kwoty, ale chodzi mi o to, aby ktoś pokazał tak jakby wzór obliczeń.
Moje kadrowe/księgowe w pracy mi nie pomogą... :/

Wiem, że podstawę oblicza się ze średniej z ostatnich 12 miesięcy poprzedzających pójście na L4.

Umowa o pracę
Start L4: lipiec 2021
Wynagrodzenie z umowy:
Luty-Czerwiec 2021: 4500 zł brutto
Lipiec 2020 - Styczeń 2021: 4200 zł brutto (podwyżka od stycznia, wyższa wypłata za styczeń w lutym)
(5*4500 zł brutto) + (7*4200 zł brutto) / 12 = 4325 zł brutto

Jest to ok?
A jak obliczyć netto?

Czy w przypadku L4 z kodem B odprowadzane są wszystkie składki i podatek dochodowy jak w przypadku normalnej wypłaty? (czyli jako laik wystarczy wpisać tę kwotę w kalkulator wynagrodzeń i wyjdzie mi kwota netto)?

I jak obliczyć stawkę za 1 dzień zwolnienia?
Miesiąc (nawet jeśli ma 31 dni) dzielimy przez 30?

Na zwolnieniu byłam od 7 lipca do końca miesiąca.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc! <3
 
Do góry