reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 po rocznym macierzynskim

Powinni Ci wziąść taka sama kwotę jak ostatnio. Nie masz przeliczania na nowo bo nie przepracowałas po powrocie 3 miesięcy. Według mnie pomylili się i do wyliczeń wzięli podstawę gola zamiast tego co wcześniej jako bazowe (chyba że pomyliłas się przy wyliczeniach w Twoim przypadku mała różnica wychodzi w tym "mieszanym" miesiacu☺)

A krzywdzące to jest dla pracodawcy bo dalej nie ma pracownika a za kolejne 33 dni L4 musi płacić oraz za urlop który się cały czas zbiera. Oj za chwile ciężko będzie kobieta dostać umowę o pracę więcej to szkody niż pożytku zrobi w dłuższej perspektywie. Ot taka polityka prorodzinna gdzie mały pracodawca może zbankrutować przy drogiej ciężarnej ☺
...jak juz wrócisz do pracy to zaległego urlopu + bierzacego będzie ok 100 dni wiec mamy lekko kolejne 5 miesięcy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Goska masz racje. Pojde do pracy jak moje mlodsze dziecko bedzie mialo rok i 4 miesiace ! Z mojej prespektywy swietnie. Z perspektywy pracodawcy to jakies nieporozumienie. Nie sadze bym tam zagrzala miejsce po powrocie. Chybaze pomysla "juz dwojke ma moze bedzie siedziec za biurkiem".
 
Sprawa rozwiazana. W moim przypadku wszystko pozostaje bez zmian czyli nic mi nie ucinaja. Licza mi 100 proc z l4 od calej kwoty czyli mojej podstawy i premii. W podanym powyzej przykladzie otdztmuje 2000 zl :) naprawde milo sie zaskoczylam :)
 
Czyli nie przeliczaja Ci na kwoty do chrobowego ponownie. A nie zgadzało Ci się bo źle policzyłas czy się pomylili?
 
Nic ponownie nie przeliczaja :) pomylili sie, bede miec wyrownanie. Komputer zliczyl l4 z piereszej ciazy i obecne l4 i wyszlo powyzej 270 dni i cos odjal od kwoty wlasciwej.
 
Do góry