reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy pytanie

Dzień dobry :)
Potrzebuje pomocy
Moje wynagrodzenie wynosi 1530 na rękę
Obecnie mam zwolnienie z powodu ciazy od 5.05-28.05 2018 za które pieniążki wypłaci mi tym razem ZUS
Ile mi przysługuje pieniędzy ?
Podobno ZUS coś odciąga od danej kwoty do wypłaty
Pozdrawiam :)

Masz 100% płatne, ZUS nic nie odciąga, ma tylko nieco inny przelicznik, ale różnica jest niewielka właśnie, także nie martw się :)
 
reklama
Witam. A ja mam pytanie również dotyczące L4 w ciazy. Więc tak umowę podpisalam na poczatku maja jak się okazuje byłam już w ciazy,ale o tym nie wiedzialam. I moje pytanie jest : czy jak lekarz da mi L4 to pracodawca może mnie zwolnic, bo nie przepracowałam nawet miesiąca na umowie? Proszę o odpowiedź :)
 
Witam. A ja mam pytanie również dotyczące L4 w ciazy. Więc tak umowę podpisalam na poczatku maja jak się okazuje byłam już w ciazy,ale o tym nie wiedzialam. I moje pytanie jest : czy jak lekarz da mi L4 to pracodawca może mnie zwolnic, bo nie przepracowałam nawet miesiąca na umowie? Proszę o odpowiedź :)

Umowę na okres próbny podpisałaś? Jeśli na okres próbny, który nie przekracza 1 miesiąca, to nie jesteś chroniona. Jeśli dłuższy, a rozwiązanie umowy przypadałoby po upływie trzeciego miesiąca (12 tygodni) to wtedy przedłużą umową do dnia porodu. Podobnie jest z umową na czas określony.
 
Umowę na okres próbny podpisałaś? Jeśli na okres próbny, który nie przekracza 1 miesiąca, to nie jesteś chroniona. Jeśli dłuższy, a rozwiązanie umowy przypadałoby po upływie trzeciego miesiąca (12 tygodni) to wtedy przedłużą umową do dnia porodu. Podobnie jest z umową na czas określony.
Chroniona jesteś dopiero od 3 miesiąca ciazy
Jeżeli ciąża jest krótsza pracodawca może cię zwolnić bez podania przyczyny ponieważ nie obowiązuje go „przymusowe” trzymanie ciebie jako swoją pracownice :(
 
A jeśli przepracuje te trzy miesiące to może mnie zwolnić? Bo jakby nie patrzeć to umowę podpisalam jak juz byłam w ciazy..
 
A jeśli przepracuje te trzy miesiące to może mnie zwolnić? Bo jakby nie patrzeć to umowę podpisalam jak juz byłam w ciazy..
To zależy od pracodawcy
Podobno jak masz umowę na czas nieijreslony to nie może ale taka prawda , ze wszystko może ... jak jest kawał chama to ci położy wypowiedzenie na stole bez żadnych konsekwencji . Zawsze możesz spróbować usiąść pogadać z nim powiedzieć jaka jest sytuacja i albo zrozumie albo nie
 
Kurczę myślałam, że sa jasne przepisy ze kobiety w ciąży są chronione od któregoś tam miesiąca mając taką i taka umowe... No cóż postaram sie dowiedziec czegoś dzisiaj od lekarza a jak nie to pogadam z pracodawcą..
 
Kurczę myślałam, że sa jasne przepisy ze kobiety w ciąży są chronione od któregoś tam miesiąca mając taką i taka umowe... No cóż postaram sie dowiedziec czegoś dzisiaj od lekarza a jak nie to pogadam z pracodawcą..
Tzn jesteś chroniona ale od 3 miesiąca ciazy ;)
Tylko nie wiem jak jest wtedy mając umowę na czas określony czy później Ci przedłuży czy ZUS cię wtedy od razu weźmie :) najlepiej dowiedz się w zusie albo mopsie w takich instytucjach bo lekarz szczerze może sam nie wiedzieć
Ja np pracując w gastronomi mam umowę od września 2017 na czas nieokreślony , kiedy dowiedziałam się w 5 tyg , ze jestem w ciazy nie chciałam nic mówić szefowi itp powiedziałam tylko „zaufanym” osoba z którymi pracowałam , żeby po prostu ode mnie nie wymagały dźwigania itp jednak jakaś „dobra”duszyczka poszła i mu powiedziała ...
Wziął mnie ma rozmowę itp z zapytaniem czy mam mu coś do powiedzenia itp i wtedy to zrobiłam .
Później dowiedziałam się , ze powiedział mojej koleżance takie słowa ,, gdybym był wredny to w tym momencie położył bym jej wypowiedzenie na stół ponieważ , do 9 tygodnia nie jest chroniona itp „
No ale tak nie zrobił tym bardziej , ze wiedział o tym od dawna , ze chce mieć dziecko .
Każdy szef jest inny jeden wyrozumiały drugi nie ...
 
reklama
Dziewczyny - nie wprowadzajcie w błąd. Pracodawca nie może zwolnić pracownicy w ciąży, jeśli koniec umowy wypada po 3 miesiącu ciąży - także zwolnić Ciebie od pierwszego dnia, w którym powiadomisz go o ciąży.
Szczerze mówiąc - nie chciałabym mieć pracownicy, która nie powiadamia o ciąży przed podpisaniem umowy.
 
Do góry