reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży

elysia141

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Wrzesień 2020
Postów
477
Witam wiem ,ze l4 w ciąży liczy się za okres 12 miesięcy. Ale mam pytanie czy jeśli w styczniu była podwyzka krajowa,a nadal pracuje czy będzie ona miała wpływ na l4 ? Zarabiam najniższa krajowa .
 
reklama
reklama
Witam wiem ,ze l4 w ciąży liczy się za okres 12 miesięcy. Ale mam pytanie czy jeśli w styczniu była podwyzka krajowa,a nadal pracuje czy będzie ona miała wpływ na l4 ? Zarabiam najniższa krajowa .
no jak za styczeń dostałaś większą wypłatę to liczy sie to co dostałaś wypłacone.
Czy dostajesz 2080 czy 2300 to liczy się kwota otrzymana za ostatni miesiąc .
Ale jedna czy dwie wyplaty wyższe o 100-200 zeta kokosów ci na wysokości zasiłku nie dadzą.

liczba 7-8 mi się majtnęła 👍
 
Ja na razie czekam co do tego nowego podatku jak to się ma do ZUSu ...
Za grudzień jak dostałam to ... 🤦‍♀️ no ale tam był ten 17% podatek.

A do dzisiaj na razie nie dostałam ani grosza bo po 1. pracodawca zapomniał wysłać jeden dokument, 2. mają w zusie bardzo duże zaległości, 3. mieli problem z tym nowym ładem = efekt : od 22 grudnia do dzisiaj żyję z powietrza 😆
 
Jak zmienia się minimalna, a ktoś ma na umowie minimalna, to zmienia się podstawa! Nie wprowadzajcie w błąd! Podstawa zasiłku nie może być mniejsza od aktualnej minimalnej!

Ogólnie od kwoty zasiłku potrącany jest podatek 17%, ale obecnie przy najniższej krajowej i kwocie zmniejszającej podatek 425zl, zaliczka na podatek wynosi 0.
 
Potrzebuję porady. A co w sytuacji gdy na umowie o pracę na etat mam przepracowane 8 miesięcy? Jak to się ma do zasiłku choroboweg skoro nie mam przepracowanego całego roku? Jeśli teraz pójdę na L4 to dostanę średnia z tych 8 miesięcy pomniejszoną o podatki, czy tą kwotę będą dzielić przez 12 miesiecy i w rezultacie wyjdzie jeszcze mniej niż najniższa krajowa?
 
reklama
Do góry