reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

L4 w ciąży

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam, jestem na początku ciąży. Ciąża bardzo wysokiego ryzyka poprzednio 3 CC, 42 lata. Dostałam od lekarza prowadzącego L4 "leżące" lekarz twierdzi, że z uwagi na zaostrzoną politykę kontroli zwolnień nie może wypisać innego. Zdaję sobie sprawę, że to nie urlop, ale chyba jest różnica w wykonywaniu 8 godzinnej stresującej pracy, a zaprowadzeniem dziecka do szkoły. Mam troje dzieci, mąż pracuje, nie mam żadnej pomocy. Jestem załamana. Córka nie chodzi do szkoły bo nie ma jej kto zaprowadzić. Kiedy pracowałam woziłam ją przed pracą. A co będzie dalej. Zakupy, wywiadówka, lekarz z dzieckiem. Czy to prawda, że teraz L4 w ciąży musi być leżące???
 
reklama
Masz ciąze wysokiego ryzyka. Zagrożenie własnego życia. Macica może Ci pęknąć w każdym momencie. A Ty narzekasz, że nie pójdziesz na wywiadówkę?

Poważnie?
Umow się z inną matka i niech córke zawozi do szkoly i przywozi ze szkoly.
Niech mąz idzie na wywiadówkę. On też włączyl się aktywnie w to, co teraz masz.

No obudź się wreszcie.
 
Nie, L4 w ciąży nie musi być leżące. Decyzja należy do lekarza ale powinna być podjęta na podstawie stanu zdrowia a nie polityki kontroli zwolnień.
 
Witam, jestem na początku ciąży. Ciąża bardzo wysokiego ryzyka poprzednio 3 CC, 42 lata. Dostałam od lekarza prowadzącego L4 "leżące" lekarz twierdzi, że z uwagi na zaostrzoną politykę kontroli zwolnień nie może wypisać innego. Zdaję sobie sprawę, że to nie urlop, ale chyba jest różnica w wykonywaniu 8 godzinnej stresującej pracy, a zaprowadzeniem dziecka do szkoły. Mam troje dzieci, mąż pracuje, nie mam żadnej pomocy. Jestem załamana. Córka nie chodzi do szkoły bo nie ma jej kto zaprowadzić. Kiedy pracowałam woziłam ją przed pracą. A co będzie dalej. Zakupy, wywiadówka, lekarz z dzieckiem. Czy to prawda, że teraz L4 w ciąży musi być leżące???
Bardzo wysokie ryzyko to najwyraźniej dlatego. Znam przypadki gdzie kobiety naprawdę MUSZĄ LEŻEĆ CAŁĄ CIĄŻĘ.
współczuję 😐
 
Skoro masz ciążę wysokiego ryzyka to zwolnienie jest jak najbardziej adekwatne do stanu. Ile córka ma lat? Sama nie może chodzić do szkoły? Masz rodzinę, sąsiadów lub inne mamy w okolicy? Trochę kiepskie tłumaczenie,że dziecko nie chodzi do szkoły bo nie ma kto go zaprowadzić.
 
Ostatnia edycja:
U nas w miescie mamy oglaszaja sie na lokalnych portalach i szukaja rodzicow, ktorzy mogli by tez ich dziecko podrzucic czy podprowadzic do szkoly przy okazji, jak beda prowadzic swoje. Niestety, jesli tego wymaga twoj stan, musisz lezec. Na L4 lezacym mozesz isc tylko do lekarza, na badania.
 
Witam, jestem na początku ciąży. Ciąża bardzo wysokiego ryzyka poprzednio 3 CC, 42 lata. Dostałam od lekarza prowadzącego L4 "leżące" lekarz twierdzi, że z uwagi na zaostrzoną politykę kontroli zwolnień nie może wypisać innego. Zdaję sobie sprawę, że to nie urlop, ale chyba jest różnica w wykonywaniu 8 godzinnej stresującej pracy, a zaprowadzeniem dziecka do szkoły. Mam troje dzieci, mąż pracuje, nie mam żadnej pomocy. Jestem załamana. Córka nie chodzi do szkoły bo nie ma jej kto zaprowadzić. Kiedy pracowałam woziłam ją przed pracą. A co będzie dalej. Zakupy, wywiadówka, lekarz z dzieckiem. Czy to prawda, że teraz L4 w ciąży musi być leżące???
Nie sądzę, aby lekarz wystawił zwolnienie leżące ze względu na kontrolę.....kontrolować mogą każde zwolnienie....na pewno widzi wskazania do leżenia, sama napisałaś, że ciąża wysokiego ryzyka, więc na pewno to jest główna przyczyna, być może i wiek, albo i inne czynniki, na pewno lekarz mówił Tobie dlaczego zwolnienie leżące daje.
 
Mi lekarz mówił, że musi wystawić leżące do końca pierwszego trymestru, potem może być chodzące. U mnie były niepowściagnione wymioty+krótka szyjka (potem okazało się, że szyjka ok, tylko lekarz źle zmierzył, ale to już inna historia).
 
reklama
Wiecie, bo to jest tak, ze jak pacjentka logiczna i jej się powie, żeby nie szalała, to przy chodzacym będzie odpoczywać. Nawiasem ja miałam chodzące od 1 trym. a miałam nakaz leżenia.

A jak pacjentce sie mówi, ze kolejna ciąża to ryzyko smierci, a ona się zastanawia jak donosić i jak iść na wywiadówkę, to się trzaska leżące, żeby nikt potem się nie dowalił, jak się coś stanie.

Obstawiam tak czy inaczej, że to będzie mocno szpitalna ciąża. Więc opiekę dla dzieci lepiej znaleźć już.
 
Do góry