reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

l4 w ciazy

Chodzi o to, że zarówno ZUS jak i pracodawca mają prawo skontrolować czy kobieta w ciąży przebywająca na L4 rzeczywiście się oszczędza czy może pracuje w jakimś innym miejscu. Jednak nie ma się czego obawiać, bo takie kontrole zdarzają się naprawdę rzadko i bać powinni się tylko ci, którzy w jednym zakładzie pracy idą na zwolnienie, a w drugim nadal pracują. Na zwolnieniu można być w zasadzie od początku ciąży. Lekarz powinien się jaśniej wyrażać, a Ty pytać jeśli czegoś nie rozumiesz.
Przez pierwsze 33 dni świadczenie wypłaca pracodawca (to zależy od wielkości zakładu, ale nie wchodźmy w szczegóły), później przejmuje to ZUS, dlatego oba te podmioty są uprawnione do kontroli.
 
reklama
czyli chodzi tylko o kontrole czy nie pracuje gdzies indziej, to dobrze w takim razie niemam sie co bac. po tych 182 dniach lekarz nadal bedzie wypisywal zwolnienia tylko musi byc informacja do zusu.
 
Dzizas, ale ten lekarz Ci miesza w głowie. Normalnie L4 (choroba lub pobyt w szpitalu) rzeczywiście trwa 182 dni, ale dla kobiet w ciąży ten okres jest wydłużony do 270 dni, tylko to jak ktoś napisał, musi być wypełniony druczek B. Nie ma znaczenia czy choroba jest związana z ciążą, wystarczy że przypada na okres kiedy kobieta jest w ciąży.
 
@miska2105 Spokojnie - wszystko będzie dobrze. Tak jak piszą Ci dziewczyny - masz prawo do zwolnienia chorobowego w ciąży przez okres 270dni (czyli 9 miesięcy) - jeśli ten lekarz Ci nie wystawi, to zgłosisz się najwyżej do innego (a w 8-9 miesiącu każdy Ci takie zwolnienie wystawi). Za cały ten okres przysługuje Ci prawo do 100% wynagrodzenia. Nie stresuj się tak - albo coś źle zrozumiałaś, albo lekarz nie potrafi się wypowiadać.
 
to chyba sie nie potrafi wypowiadac bo doslownie tak mowil jak wam napisalam. dziwny typ, zmienilabym go ale on jest ordynatorem w szpitau gdzie bede rodzic i napewno mnie spotka heh. a gorzej jak bedzie decydowal o mnie to moze lepiej jak juz zostane przy nim, skoro niemam sie co obawiac o zwolnienie. dzieki za odpowiedzi
 
to chyba sie nie potrafi wypowiadac bo doslownie tak mowil jak wam napisalam. dziwny typ, zmienilabym go ale on jest ordynatorem w szpitau gdzie bede rodzic i napewno mnie spotka heh. a gorzej jak bedzie decydowal o mnie to moze lepiej jak juz zostane przy nim, skoro niemam sie co obawiac o zwolnienie. dzieki za odpowiedzi
Wcale nie musi Cie spotkać .Jak nie bedzie mial dyżuru.
A zależy od lekarza jeden ma dyżur i przyjdzie a drugi bedzie mial inna robotę albo cos ..
Przewaznie lekarz tylko odbiera porod na końcu dzwonia po niego ..Cala reszta od początku polozne.
A z tego co piszesz to nie ma fajnego charakteru haha:D wiec nie licz na to
 
Ja tez bym go zmienila taki lekarz na pewno nie bedzie pamietal ze jakas pacjentka zmienila go kilka miesiecy wczesniej.Tymbardziej ze jak piszesz jest ordynatorem wiec na pewno ma inne rzeczy na glowie.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jakie to dziwne , nie rozumiem. Mnie wypisuje co wizytę. I nie ma problemu.

Napisane na SM-J500F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry