reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Latopic na zaczerwienione policzki?

Dołączył(a)
15 Październik 2009
Postów
7
Mój synek (teraz 9,5 miesiąca) ma zaczerwienione, lekko wysuszone policzki. Na skórze głowy ostatnio pojawiła się również zmiana. Wcześniej też było podobnie. W 5 miesiącu stwierdzono u niego alergię pokarmową na krowie mleko. Karmię go mlekiem modyfikowanym Enfamil oraz raz dziennie podaję cyca. Przy niewielkiej ilości wypitego mleka (do kawy oraz masło na kanapkach) nie zauważam u niego zmian, ale jeśli poczęstuję się kawałkiem żółtego sera - reakcja jest natychmiastowa. Czy podaję mu właściwe mleko modyfikowane? Czy mogę podawać mu probiotyk? Czy wcześniej powinnam się skonsultować z lekarzem? Czekam na odpowiedź.
 
reklama
Witam,

Jeśli zmiany nadal się utrzymują, może warto zmienić mleko na np. Bebilon pepti lub Nutramigen.
Ponadto polecam zastosować Latopic, wystarczy podawać jedną saszetkę dziennie rozpuszczoną w niewielkiej ilości płynu, lub dodać do pokarmu. Kuracja Latopic trwa 3 miesiące ! Po tym okresie, a nawet wcześniej powinna Pani zauważyć poprawę stanu skóry. Ponadto Latopic przyczynia się do rozwoju tolerancji na białka mleka krowiego.

Pozdrawiam,

Agata
 
Witam, a kto stwierdzil u synka alergie? I dlaczego od razu nie kazano pani zmienic mleko? Ja bym sprobowala jakies mleko Hipoalergiczne, mysle ze preparat mlekozastepczy to juz ostatecznosc.
 
Do góry