reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Leki od psychiatry w ciąży

Dołączył(a)
25 Luty 2024
Postów
12
Hej. Jest tu mama, która w ciąży zażywała leki antydepresyjne lub uspokajające (typu hydroksyzyna) i mimo tego urodziła zdrowe dziecko? Boje się zwiększonego ryzyka autyzmu i upośledzenia.
 
reklama
Oczywiście już nie biorę tego typu leków, udało się odstawić w porozumieniu z lekarzem, ale czasu nie cofnę i się martwię...
 
Hej. Jest tu mama, która w ciąży zażywała leki antydepresyjne lub uspokajające (typu hydroksyzyna) i mimo tego urodziła zdrowe dziecko? Boje się zwiększonego ryzyka autyzmu i upośledzenia.
Oczywiście już nie biorę tego typu leków, udało się odstawić w porozumieniu z lekarzem, ale czasu nie cofnę i się martwię...

Dlaczego piszesz "oczywiście" i stygmatyzujesz leczenie. Jak ciężarna jest mocno przeziębiona i bierze antybiotyk, to nikt nie pisze, że "oczywiście się już nie leczę".

Przed ciążą brałam dwa rodzaje leków depralin (substancja czynna escitalopram) typowo na depresję oraz pragiola na uspokojenie i sen.
Ten drugi odstawiłam od razu bo brałam go doraźnie. Pierwszy starałam się odstawiać stopniowo w porozumieniu TYLKO z psychiatrą. Na początku było okej, ale potem wróciły wszystkie lęki, myśli samobójcze i dostałam ogromny op*erdol od mojej ginekolożki.
Według niej ciąża to jest taka bomba hormonalna, że odstawianie antydepresantów w ciąży to największa głupota - wróciłam więc do leku, który w ciąży można brać bez obaw tj. setaloft. Zakazano mi też go odstawiać na poród i połóg ... i całe szczęście. Bo połóg to był koszmar, musiałam zwiększyć dawkę od max.- gdybym zaufała pierwszemu lekarzowi to już bym tutaj nie pisała.

Syn ma dopiero 3 miesiące, ale jest cudownym dzieckiem. Rozwija się prawidłowo.
 
Do góry