reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekki wózek 2w1 do bloku

Dołączył(a)
18 Kwiecień 2022
Postów
10
Dziewczyny pomóżcie.
Za 2 miesiące poród i szukam lekkiego wózka spacerówka i gondola dla córki. Mieszkam w bloku na 3 piętrze bez windy. Klatka schodowa jest tak mała, że nie ma możliwości zostawiać tam wózka, auta nie mam żeby go chować w bagażniku. No i jestem sama bo ojciec dziecka się rozmyślił.

Mam możliwość odkupienia od koleżanki Baby design husky ale jego waga mnie przeraża. 😟
Zastanawiałam się nad Muuvo Quick 3.0 bo wagowo fajnie ale widziałam dużo opinii o kiepskiej amortyzacji a droga obok bloku to takie kocie łby.
Mógłby być też Kinderkraft Nea tylko nie wiem jak piankowe koła będą się sprawdzać przy kiepskiej drodze do domu.
A może Coletto Fado na kołach żelowych 🤔
Im więcej modeli przeglądam tym mam większy mętlik w głowie. 😟

Możecie doradzić mi coś sprawdzonego?
 
reklama
Jeszcze lżejszy jest Valco Baby Snap. Waży około 9 -10 kg w zależności który model. Żelowe koła są dobre na miejskie drogi czyli chodniki. Na bardziej hardcorowe najlepsze są pompowane.
 
Ja mam Bebetto Holland i polecam. Odrobinę cięższy niż muvvo ale lżejszy niż baby design husky. A przy tym ma dobrą amortyzację. Mieszkam na wsi, blisko pól i lasów i ważne było dla mnie żeby się dobrze prowadził na takich polnych drogach :)
 
Adamex Cristiano . Waga 9.3 ale serio mega się prowadzi , idealny na wertepy i tez mieszkam w bloku i duze kola dają rade po schodach 😉
 
Chciałam kupić Coletto Fado właśnie ze względu na amortyzację.

Natomiast, mimo że wg tabel jest dość lekki jak na ten segment, to nadal to jest duży ciężar i ja sobie nie wyobrażam codziennie wciągać i spuszczać takiego wózka po schodach. Przy awarii windy musiałam to robić (z innym modelem wózka) i byłam umęczona, a poniewaz dzieckiem w środku mocno telepalo, więc rozmontowywalam stelaż i gondole i wnosilam na raty. A wtedy to bardziej od masy stelaża ważna jest masa i poręczność gondoli. Akurat nie pamiętam, żeby ta od Fado miała jakieś rozwiązania w tej kwestii...

Mam Snapa i noworodka/małego niemowlecia bym nim nie przewiozła w innych warunkach niż po kafelkach.

Popatrz na wózki z tzw. miękkimi gondolami, może tam coś znajdziesz dla siebie.
 

Załączniki

  • 4FB1341D-E732-4756-89AB-6A36E08ADB3C.png
    4FB1341D-E732-4756-89AB-6A36E08ADB3C.png
    102,1 KB · Wyświetleń: 77
reklama
Ja mam Bebetto Holland i polecam. Odrobinę cięższy niż muvvo ale lżejszy niż baby design husky. A przy tym ma dobrą amortyzację. Mieszkam na wsi, blisko pól i lasów i ważne było dla mnie żeby się dobrze prowadził na takich polnych drogach :)
Moim zdaniem stanowczo za ciężki. Mam Bebetto Murano i nie wyobrażam sobie wnosić go w całości nawet na 1 piętro. Ja z parterem miałam problem.
 
Do góry