reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lekki wózek 2w1 do bloku

O tak, ja go właśnie mam. Lekki, zwinny. Najpierw jeździł syn, teraz córka. Jeszcze polecam fox, trochę wyższy niż cameleon :) jest tylko jeden problem, bo autorka chce zloty stelaż a w bugaboo tylko srebrny i czarny (polecam, mam czarny mat)
Ja osobiscie go nie mialam bo nie byl na tamten moment na moją kieszeń, ale wsrod znajomych od dawna kroluje bugaboo czy to pojedynczy czy dla blizniąt i wlasnie nieraz probowalam jak sie jezdzi itd, stad moja sugestia. Autorka akurat o kolorostyce nie wspominala, to inna dziewczyna ktora rowniez szuka wymarzonego wozka:) ja mam nadzieje juz nie stane przed takim dylematem ale jesli by sie jednak kiedys trafilo to bralabym tym razem ten wozek pod uwage, nawet z drugiej reki:)
 
reklama
Ja osobiscie go nie mialam bo nie byl na tamten moment na moją kieszeń, ale wsrod znajomych od dawna kroluje bugaboo czy to pojedynczy czy dla blizniąt i wlasnie nieraz probowalam jak sie jezdzi itd, stad moja sugestia. Autorka akurat o kolorostyce nie wspominala, to inna dziewczyna ktora rowniez szuka wymarzonego wozka:) ja mam nadzieje juz nie stane przed takim dylematem ale jesli by sie jednak kiedys trafilo to bralabym tym razem ten wozek pod uwage, nawet z drugiej reki:)
A widzisz, a ja nie zwróciłam uwagi i myślałam że to autorka 🙈 zwracam honor!
Bugaboo donkey też miałam. Jeździłam od lutego do czerwca i syn przeszedł na dostawkę do cameleona właśnie. Jak na wózek bliźniaczy/duo naprawdę jeździło mi się tak samo lekko jak cameleonem :)
U mnie jak kiedyś się trzecie trafi, to na bank też kupię kolejny wózek tej firmy :) fakt, ceny nowych są wysokie, ale używane w dobrej cenie można wyrwać :)
 
Dziewczyny pomóżcie.
Za 2 miesiące poród i szukam lekkiego wózka spacerówka i gondola dla córki. Mieszkam w bloku na 3 piętrze bez windy. Klatka schodowa jest tak mała, że nie ma możliwości zostawiać tam wózka, auta nie mam żeby go chować w bagażniku. No i jestem sama bo ojciec dziecka się rozmyślił.

Mam możliwość odkupienia od koleżanki Baby design husky ale jego waga mnie przeraża. 😟
Zastanawiałam się nad Muuvo Quick 3.0 bo wagowo fajnie ale widziałam dużo opinii o kiepskiej amortyzacji a droga obok bloku to takie kocie łby.
Mógłby być też Kinderkraft Nea tylko nie wiem jak piankowe koła będą się sprawdzać przy kiepskiej drodze do domu.
A może Coletto Fado na kołach żelowych 🤔
Im więcej modeli przeglądam tym mam większy mętlik w głowie. 😟

Możecie doradzić mi coś sprawdzonego?
Współczuje, mialam identyczną sytuację i kupilam sobie jakis zwykly klunkier który ważył ok 16 kg 🙈🤦 a tez trzecie pietro, kamienica wysoka. Ja znosilam najpierw kola, potrm bude a na koncu dziecko. Nie mam niestety pojecia o lekkich wozkach glebokich, ale nieraz widuje na spacerze takie fajne male wozki ;) jk mloda miala pół roku prsesiadla sie na spacerowke easywalker buggy xs, bo ja w ciąży ciężko mi juz bylo to targać 🙈 powodzenia 🙂
 
Nie poradze w wyborze wózka, ale ze miałam podbną sytuację,tzn 4p bez windy, klatka otwarta i co chwilę wałesały się jakieś obce elementy, więc strach coś zostawić na klatce Wózek poprostu trzymałam w piwnicy. Nakrywalam.go grubą plandeką.
 
Byłam dzisiaj w sklepie z wózkami i jestem trochę zawiedziona. Najlżejszy jaki mieli to muuvo Quick i jak chwyciłam złożony stelaż to sobie pomyślałam, jaki cholera ciężki. 😒
Nawet nie mieli spacerówek z siedziskiem w 2 strony bo też o tym pomyślałam żeby do takiego dokupić gondolę.

Chyba zostaje mi zamówienie czegoś przez internet i sprawdzenie u siebie bo to był jedyny sklep 1,5 h jazdy ode mnie.
 
Byłam dzisiaj w sklepie z wózkami i jestem trochę zawiedziona. Najlżejszy jaki mieli to muuvo Quick i jak chwyciłam złożony stelaż to sobie pomyślałam, jaki cholera ciężki. 😒
Nawet nie mieli spacerówek z siedziskiem w 2 strony bo też o tym pomyślałam żeby do takiego dokupić gondolę.

Chyba zostaje mi zamówienie czegoś przez internet i sprawdzenie u siebie bo to był jedyny sklep 1,5 h jazdy ode mnie.
Przyjdzie Ci gigantyczne pudło, zmachasz się, szukajac w nim części do złożenia wózka na próbę itp. A ostatecznie sklep może marudzić na zwrot, bo po kołach widać że się je wyciągnęło z folii. A ta znajoma z Baby design nie mogłaby przyjść z wózkiem, żebyś sobie przetestowała?
 
Przyjdzie Ci gigantyczne pudło, zmachasz się, szukajac w nim części do złożenia wózka na próbę itp. A ostatecznie sklep może marudzić na zwrot, bo po kołach widać że się je wyciągnęło z folii. A ta znajoma z Baby design nie mogłaby przyjść z wózkiem, żebyś sobie przetestowała?
Byłam u niej i stelaż 9kg. Za ciężki.

Ciężki temat. Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
 
Byłam u niej i stelaż 9kg. Za ciężki.

Ciężki temat. Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
Myślałam o wypróbowaniu jak by to było spuszczać/wciągać sam stelaż (lub stelaż z gondola) po schodach a dziecko (samo lub w gondoli) znosić osobno. Ewentualnie może sam stelaż złożony dałoby się trzymać na parterze np. pod skrzynkami na listy? Używany wózek to zawsze mniejszy żal rozklekotac na schodach. Na lato mogłabyś już myśleć o lżejszej spacerówce, która dałoby się nieść na ramieniu (albo zostawiać złożona na korytarzu). Dla półroczniaka amortyzacja nie jest już tak ważna jak dla noworodka.
 
My właśnie kupiliśmy muuvo quick 3. Nie mam windy, mieszkam na 2 piętrze. Gondola bardzo łatwo się odpina, stelaż będzie zostawał na dole a gondolę będę zabierać na górę. Taki jest plan.
 
reklama
Moim zdaniem najlepiej kupić gondolę osobno , nawet uzywaną (nie będzie szkoda jak się będzie tłuc po schodach) a pozniej lekką spacerówkę.
 
Do góry