reklama

likwidacja miejsca pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez iza:), 28 Marzec 2012.

 1. iza:)

  iza:) Fanka BB :)

  Witam
  Pracuję w dużej sieci. W tym tygodniu zarząd poinformował nas o zamiarze reorganizacji firmy i sprzedaży kilkunastu placówek (informacja o tym które to mają być placówki pojawić ma się w nieokreślonym terminie). Jestem w ciąży. Jakie mam prawa jeśli placówka w której ja pracuję pójdzie "pod młotek". Czy pracodawca będzie mi musiał zapewnić zatrudnienie w drugiej placówce, czy pozostanę bez pracy. Czy powinnam "uciekać na zwolnienie". Mam umowę na czas nieokreślony
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  A kto (w świetle umowy) jest Pani pracodawcą? Duża sieć?

  Na to odpowiem jak Pani odpowie na pytanie powyżej.
   
 3. reklama
 4. iza:)

  iza:) Fanka BB :)

  Zatrudnia mnie spółka wchodząca w skład sieci. Jestem pracownikiem spółki ze wskazaniem miejsca pracy w określonej placówce.
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  No to ciągle za mało wiem.
  Czy likwidacja dotyczyć będzie wszystkich lokalizacji spółki (nie sieci)? Czy jakieś lokalizacje tej spółki pozostaną? Czy spółka jako całość ulegnie likwidacji?
   
 6. iza:)

  iza:) Fanka BB :)

  Likwidacja ma dotyczyć tylko niektórych placówek spółki. Sieć i inne placówki pozostają bez zmian. Czyli dajmy na to 20 placówek ze 100 należących do spółki wchodzącej w skład sieci ulegnie likwidacji (sprzedaż zupełnie gdzie indziej).
   
 7. agacia84

  agacia84 Fanka BB :)

  Chyba mam ten sam problem,( należę do tej samej sieci co ty najprawdopodobniej) bo tez niedługo ma zapaść decyzja czy sieć zlikwiduje naszą placówkę. Jakie prawa ma kobieta w ciąży w takiej sytuacji gdy jest likwidacja miejsca pracy?Czy ma prawo do urlopu macierzyńskiego? Czy kobieta w ciaży jest chroniona w jakiś sposób?Czy w takim wypadku należy sie odprawa? dodam ,że Spółka zatrudnia ok 1500 osób.
   
 8. iza:)

  iza:) Fanka BB :)

  Czy temat umarł śmiercią naturalną? Czy trudno wydać jakąś opinię :-(
   
 9. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Pracodawca nie bezie mógł wypowiedzieć Pani umowy, gdyż likidacji nie podlega cała firma, a jedynie kilka jej "oddziałów". W zwiazku z tym moze:
  1. zaproponować Pani inną lokalizację - wymaga to porozumienia stron, a zatem moze się Pani nie zgodzić
  2. zwolnić Panią z oboiwązku świadczenia pracy.
   
 10. reklama

Poleć forum