reklama

likwidacja miejsca pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez iza:), 28 Marzec 2012.

1. iza:)

iza:) Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    Pracuję w dużej sieci. W tym tygodniu zarząd poinformował nas o zamiarze reorganizacji firmy i sprzedaży kilkunastu placówek (informacja o tym które to mają być placówki pojawić ma się w nieokreślonym terminie). Jestem w ciąży. Jakie mam prawa jeśli placówka w której ja pracuję pójdzie "pod młotek". Czy pracodawca będzie mi musiał zapewnić zatrudnienie w drugiej placówce, czy pozostanę bez pracy. Czy powinnam "uciekać na zwolnienie". Mam umowę na czas nieokreślony

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A kto (w świetle umowy) jest Pani pracodawcą? Duża sieć?

Na to odpowiem jak Pani odpowie na pytanie powyżej.

3. reklama
  4. iza:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zatrudnia mnie spółka wchodząca w skład sieci. Jestem pracownikiem spółki ze wskazaniem miejsca pracy w określonej placówce.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No to ciągle za mało wiem.
    Czy likwidacja dotyczyć będzie wszystkich lokalizacji spółki (nie sieci)? Czy jakieś lokalizacje tej spółki pozostaną? Czy spółka jako całość ulegnie likwidacji?

6. iza:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Likwidacja ma dotyczyć tylko niektórych placówek spółki. Sieć i inne placówki pozostają bez zmian. Czyli dajmy na to 20 placówek ze 100 należących do spółki wchodzącej w skład sieci ulegnie likwidacji (sprzedaż zupełnie gdzie indziej).

7. agacia84

agacia84 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Chyba mam ten sam problem,( należę do tej samej sieci co ty najprawdopodobniej) bo tez niedługo ma zapaść decyzja czy sieć zlikwiduje naszą placówkę. Jakie prawa ma kobieta w ciąży w takiej sytuacji gdy jest likwidacja miejsca pracy?Czy ma prawo do urlopu macierzyńskiego? Czy kobieta w ciaży jest chroniona w jakiś sposób?Czy w takim wypadku należy sie odprawa? dodam ,że Spółka zatrudnia ok 1500 osób.

8. iza:)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy temat umarł śmiercią naturalną? Czy trudno wydać jakąś opinię :-(

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pracodawca nie bezie mógł wypowiedzieć Pani umowy, gdyż likidacji nie podlega cała firma, a jedynie kilka jej "oddziałów". W zwiazku z tym moze:
    1. zaproponować Pani inną lokalizację - wymaga to porozumienia stron, a zatem moze się Pani nie zgodzić
    2. zwolnić Panią z oboiwązku świadczenia pracy.

10. reklama

Poleć forum