reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

No niestety to się dość często się zdarza przy PAPPA ale one nie są zakłamane to po prostu statystyka z programu.
Powiem wam, że dopóki lekarz nie widzi potrzeb pierwszych prenatalnych to sceptycznie podchodzę żeby je zrobić na własna rękę, sąsiadka robiła i niestety tylko stresu się najadła, wyniki wyszły zakłamane, lekarz stwierdził że dziecko będzie miało szereg chorób, całą ciąże chodziła załamana chociaż wiedziała ze urodzi i tak, a urodziła w 100% zdrową dziewczynkę. Mój lekarz akurat ma super sprzęt i wizyta trwa naprawdę sporo, wszystko dokładnie ogląda mierzy, no i ma jedne z najlepszych opinii [emoji4]
 
reklama
Za granicą to jednak jest częste że te wytyczne co do badań są skrajnie inne [emoji12]
Ale ciążę wszędzie takie same i lekarz może dać skierowanie na prenatalne, ale dają tylko jeśli jest jakiś powód :) Jak rozmawiałam z lekarzem i wydaje mi się, że w Polsce w dużej mierze chodzi o pieniądze.. Np tu gdzie ja mieszkam prenatalne są za darmo.
 
to prawda, ja mam zalecone ze względu na wiek, ale pewno i tak chciałabym je zrobic, jakbym była młodsza;)
p.s. ostatnio usłyszałam, że jak ktoś decyduje się na ciąze po 30 to nie ma rozumu, bo jak dziecko bedzie dorastać, to taka matka, czy ojciec będą dziadkami.. szczerze zrobiło mi się przykro... nie moja wina, że męza poznałam jak miałam 30 lat i nie moja wina, że staraliśmy się o dziecko ponad 4 lat...Też bym chciała być młodszą matką, ale nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Spotkałyście się kiedyś z takimi tezami? :)
Nie słuchaj takich bzdur! Świat idzie do przodu, zmienia się styl życia i przesuwa się wiek zakładania rodziny.
My jesteśmy małżeństwem już długo, ale nie planowaliśmy dzieci. Nie raz usłyszałam pytania "dlaczego? Macie jakieś problemy?" Nadal wg niektórych niezwłocznie po ślubie powinna być ciąża 🙃
Kilka lat temu podzielilam się z moją gin, że wiem, że powinnam już planować ciążę, bo "nie mam dużo czasu". Ona z niedowierzaniem na mnie popatrzyła i powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak "powinnam", bo "życie trzeba sobie najpierw po swojemu ułożyć".
Zobaczysz... Na wywiadówkach w szkole połowa rodziców będzie w podobnym wieku.
 
Hej dziewczyny chcialabym sie przywitac. Terminmam na 6.07 z OM a z USG wychodzi 3.07. Jestem mama 3.5 latka i anolka 08.2018. W piatek mam USG pranetalne bardzo sie denerwuje. Jestem od samego początku na l4 bo czuje sie jak wrak w tej ciazy plus mdlosci całodobowe i bol podbrzusza i ogolne osłabienie i zmeczenie. Mam nadzieje ze po swietach juz bedzie lepiej.
Witaj, gratulacje! Rozumiem nerwy, ale staraj się myśleć pozytywnie. No i życzę dużo zdrowia i lepszego samopoczucia!
 
W Polsce są zalecane nie obowiązkowe więc na pewno napędza to biznes prywatnym klinkiom i przychodniom najlepiej właśnie rynek zarabia na dzieciach [emoji12] w innych krajach Pappa są obowiązkowe i bezpłatne. Ale za to ciążę prowadzone u położnych ja chyba bym zwariowała [emoji12]wolę jednak iść do gina
Ale ciążę wszędzie takie same i lekarz może dać skierowanie na prenatalne, ale dają tylko jeśli jest jakiś powód :) Jak rozmawiałam z lekarzem i wydaje mi się, że w Polsce w dużej mierze chodzi o pieniądze.. Np tu gdzie ja mieszkam prenatalne są za darmo.
 
Cześć dziewczyny
Ja urodziłam syna mając 27 lat ;) i teraz bedzie 10 lat różnicy jak sie urodzi kolejne 😍 syn ma teraz 9 :)
Nie przejmuje sie ze mam 37lat bardziej martwię sie czy organizm da rade :) ale podobno zdrowy duch zdrowe ciało nieważne ile sie ma lat ;)
 
Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było :) mam do Was pytanie i jednoczesnie proszę Was o jakies informacje na temat polpascca w ciazy. Internet daje sprzeczne informacje, a ja sie masakrycznie boje, ze sie rozchoruje (mamy ospe w domu). Czy któraś z Was przechodzila w ciąży przez ta chorobe?
 
@Karusia18192 - ja niestety nie pomogę. Nie miałam w rodzinie takiego przypadku.
Na takie drobne pocieszenie dodam, że w ubiegłym roku w rodzinie był półpasiec. Zanim się wszyscy zorientowali i zaczęli zachowywać ostrożność odbyły się ze dwa spotkania rodzinne (w tym małe dzieciątko, które jeszcze nie przechodziło ospy). Nikt choroby nie złapał. To raczej nie jest takie proste, żeby się zarazić i żeby ten uśpiony wirus uaktywnić.
 
reklama
Co do pranetalnych to bylampewna ze sa obowiazkowe ale wlasnie na ostatniej wizycie lekarz do mnie mowi czy chce je robic bo jezeli nie to one nie sa wymagane jako podstawowe badania.
@Karusia18192 co do pytania to nie pomoge ale nie czytaj internetow bo zwariujesz od sprzecznych informacji. Proponuje zadzwonic do swojego gina i dopytac u niego jezeli masz taka mozliwosc.
 
Do góry