reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe Mamy 2020r

Ja tez ide na samo USG, a jeśli cos by było nie tak, to wtedy dostane skierowanie na szczegółowe badania. Nie mam jeszcze obowiązku robienia tych badań, z resztą i tak z ich wynikami nic bym nie zrobiła więc nie bedę robić, chyba ze bede musiala.
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z was ma albo miała wcześniej cukrzycę ciążowa? Wczoraj byłam u diabetologa i dostałam glukometr
, cukier zaczęłam mierzyć od wczoraj i tak: godzina po kolacji o 21:15 wyszło 85 a dzisiaj na czczo 107!! Dlaczego na czczo mam wyższy cukier niż po posiłku? Na kolacje jadłam chleb zytni z mozzarella i ogórkiem zielonym. Zaczynam się tym stresować...
 
Dziewczyny czy któraś z was ma albo miała wcześniej cukrzycę ciążowa? Wczoraj byłam u diabetologa i dostałam glukometr
, cukier zaczęłam mierzyć od wczoraj i tak: godzina po kolacji o 21:15 wyszło 85 a dzisiaj na czczo 107!! Dlaczego na czczo mam wyższy cukier niż po posiłku? Na kolacje jadłam chleb zytni z mozzarella i ogórkiem zielonym. Zaczynam się tym stresować...
Jeśli mimo "lekkich" (mam na myśli niski indeks glikemiczny kolacji) cukier będzie tak wysoki, będziesz musiała brać insulinę na noc. Spróbuj jeść kolację ok 21(maksymalnie 2 kanapki). Mozarella raczej odpada- po niej zawsze miałam wysoki cukier. Ja na kolację jadam sałatę (mix sałat) z pomidorem i ogórkiem (wszystko ze skórą), dodaję 1/4 sera typu feta, polewa oliwą. Jem bez chleba. Cukier na czczo mam 80-87, a rzadko miałam poniżej 100. Jestem teraz w 8tc. Mam nadzieję, że u Ciebie też się sprawdzi ta kolacja. U mnie nic innego nie działa, nawet nocne przekąski.
 
Hej, pochwalę się, byłam dziś na USG genetycznym wszystko w porządku choć młody nie chciał się za bardzo ułożyć to jakieś zdjęcie mam. Dr mówi że na 90% chłopak :) długi na 52 mm. dr sam mówił że wszystkie parametry są idealne nawet lepsze niż się spodziewał... :) mimo że nie robiłam badań z krwi to i tak wyliczał prawdopodobieństwo trisomii i są bardzo małe 1do5tysiecy
IMG_20191221_174144.jpeg
 
Hej, pochwalę się, byłam dziś na USG genetycznym wszystko w porządku choć młody nie chciał się za bardzo ułożyć to jakieś zdjęcie mam. Dr mówi że na 90% chłopak :) długi na 52 mm. dr sam mówił że wszystkie parametry są idealne nawet lepsze niż się spodziewał... :) mimo że nie robiłam badań z krwi to i tak wyliczał prawdopodobieństwo trisomii i są bardzo małe 1do5tysiecy
Super wiadomość :) Cieszę się, że wszystko ok!
 
Hej, pochwalę się, byłam dziś na USG genetycznym wszystko w porządku choć młody nie chciał się za bardzo ułożyć to jakieś zdjęcie mam. Dr mówi że na 90% chłopak :) długi na 52 mm. dr sam mówił że wszystkie parametry są idealne nawet lepsze niż się spodziewał... :) mimo że nie robiłam badań z krwi to i tak wyliczał prawdopodobieństwo trisomii i są bardzo małe 1do5tysiecy Zobacz załącznik 1059434
Super wiesci😍
 
Hej, pochwalę się, byłam dziś na USG genetycznym wszystko w porządku choć młody nie chciał się za bardzo ułożyć to jakieś zdjęcie mam. Dr mówi że na 90% chłopak :) długi na 52 mm. dr sam mówił że wszystkie parametry są idealne nawet lepsze niż się spodziewał... :) mimo że nie robiłam badań z krwi to i tak wyliczał prawdopodobieństwo trisomii i są bardzo małe 1do5tysiecy Zobacz załącznik 1059434
Na jakiej podstawie na tym etapie wywnioskował, że chłopiec? Tym bardziej, że jak sama piszesz, dziecko nie chciało sie ułożyć?
 
Na jakiej podstawie na tym etapie wywnioskował, że chłopiec? Tym bardziej, że jak sama piszesz, dziecko nie chciało sie ułożyć?
Widocznie udało mu się obejrzeć wyrostek. Całkiem niedawno rozmawiałyśmy na ten temat. Jeżeli wyrostek płciowy jest równolegle, będzie dziewczynka, jeżeli kieruje się ku górze-chłopiec. Na tym etapie to jedyny sposób by wstępnie określić płeć dzieciątka.
 
Też się go o to pytałam, mówi że to lata doświadczenia ;-) powiedział że da się przewidzieć po zachowaniu dziecka i że są różne cechy ciała które na to wskazują ale nie chciał tłumaczyć o co chodzi ;-) z kolei dziewczyna w recepcji za mną komuś opowiadała że ma córkę a podczas badania ssała cały czas palec, mój ani troche, to może to jest coś w ten deseń :)
Na jakiej podstawie na tym etapie wywnioskował, że chłopiec? Tym bardziej, że jak sama piszesz, dziecko nie chciało sie ułożyć?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też się go o to pytałam, mówi że to lata doświadczenia ;-) powiedział że da się przewidzieć po zachowaniu dziecka i że są różne cechy ciała które na to wskazują ale nie chciał tłumaczyć o co chodzi ;-) z kolei dziewczyna w recepcji za mną komuś opowiadała że ma córkę a podczas badania ssała cały czas palec, mój ani troche, to może to jest coś w ten deseń :)
No to tak jak u nas, powiedział na 80%chlopak,po czym otrzymałam wyniki sanco które na 100%to potwierdziły :) Najlepsze jest to, że myśleliśmy że będzie dziewczynka :) niby się nie wierzy, ale czekolada, czy słodki deserek był zawsze pod ręką, liczba pryszczy na moim ciele, jest po stokroć większa jak za nastolatki, mam okropne włosy, wyglądam jak nieszczęście... Dlatego wszyscy wrozyli mi córkę :p a ja się ciesze jak cholera :) bo to takie wyczekane długo dzieciątko :)
 
Do góry