reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

reklama
Hej dziewczyny, jak samopoczucie w Święta? Ja już nie wiem czy mam taki duży brzuch z obzarstwa czy to ciąża [emoji1787] jeśli chodzi o kłucie to może trochę się przeforsowalas?

Sent from my SM-J530F using Forum BabyBoom mobile app
Hej na szczęście można złożyć na ciążę w naszym przypadku [emoji1787] ja wiele nie zjadłam, a czuje się fatalnie brzuch wzdęty, ciężko mi ehhhh gdybym mogła to rozchodzić to może bym się czuła inaczej [emoji53]
 
Hejka
Jestem tutaj nowa, mam prawie 22 lata i dla mnie to wszystko jest nowe, zwłaszcza że nie planowaliśmy dziecka.
Jestem na początku 12tc i dzisiaj miałam takie kłucie w jajniku i nie wiem czy się niepokoić czy nie.
Wiesz co, nikt Ci nie da 100% odpowiedzi tutaj na forum.
Ja jestem 13+5 i regularnie czuje ciagniecie czy nawet skurczowe bole, ale macicy - w koncu i macica, i wiezadla musza sie rozciagnac.
Czasem, jak czlowiek sie przeforsuje, to moze czuc mocniej, wiec moze po prostu sie przeforsowalas?
Ale generalnie mnie lekarz radzil, ze jezeli cokolwiek mnie niepokoi to zebym sie kontaktowala z nim czy oddzialem w szpitalu.
 
Hej dziewczyny. Też będę lipcową mamusią 🙂 termin mam na 22 lipca czyli obecnie 11 tydz (10+5). Początki też łatwe nie były i nadal nie są niestety okazało się że mam małego krwiaka ale poza tym wszystko ok. Dzidziuś rośnie, nie mam plamień więc to na plus. Myślę tylko pozytywnie bo staraliśmy się z mężem o tą ciążę półtora roku więc musi być dobrze🙂 pozdrawiam wszystkie lipcowe mamusie 🙂
 
Wiecie co, wczoraj jak byłam na wizycie to zapytałam lekarza o te badania prenatalne i mi powiedział, że na następnej wizycie zrobi mi wszystkie pomiary będzie to już 13+5tc, a odnośnie tego testu podwójnego powiedział, że u mnie nie ma wskazań i jak chce to mogę zrobić dał mi namiary. Czy każda z Was robiła albo będzie robiła ten test? I ile czasu trwa takie badanie USG prenatalne?
Ja mam 31 Lat i nie będę robila prenatalnych....To moja druga ciąża, z pierwszym dzieckiem robiłam, co prawda były to badania inwazyjne bo miałam robiona amniopunkję i trochę żałuję że ją zrobiłam...otóż okazało się ze dzidziuś ma wadę genetyczną i tyle stresu i płaczu co przeżyłam... nie polecam . A tak naprawdę to nic to nie zmieniło w naszym życiu, synek się urodził i jest przeuroczym, rezolutnym 5cio latkiem, choroba niestety jest ale nie tak źle to wszystko wygląda jak wyobrażałam sobie w ciąży🙂 Dlatego teraz zdecydowaliśmy że nie będę robiła badań prenatalnych . Będzie co ma być 🙂 a czuje w głębi serca że będzie dobrze 🙂
 
Ostatnia edycja:
Ja mam 31 Lat i nie będę robila prenatalnych....To moja druga ciąża, z pierwszym dzieckiem robiłam, co prawda były to badania inwazyjne bo miałam robiona amniopunkję i trochę żałuję że ją zrobiłam...otóż okazało się ze dzidziuś ma wadę genetyczną i tyle stresu i płaczu co przeżyłam... nie polecam . A tak naprawdę to nic to nie zmieniło w naszym życiu, synek się urodził i jest przekroczył, rezolutnym 5cio latkiem, choroba niestety jest ale nie tak źle to wszystko wygląda jak wyobrażałam sobie w ciąży🙂 Dlatego teraz zdecydowaliśmy że nie będę robiła badań prenatalnych . Będzie co ma być 🙂 a czuje w głębi serca że będzie dobrze 🙂
Kochana nawet rozumiem bo i tak urodzisz. Czy moglabys powiedziec z jaka wada gen. urodzil aie Twoj synek? Niemniej jednak diagnostyka prenatalna nie jest tylko po to aby znalezc ew. wady i decydować o aborcji lub żeby stresować się do końca ciąży. są takie wady np. serca które można operować jeszcze w ciąży. Rozumiem ze się boisz i nie chcesz się narażać na stres, ale weź to pod uwagę. Oczywiście życzę Ci zdrowutkiego bobasa! :)
 
reklama
Kochana nawet rozumiem bo i tak urodzisz. Czy moglabys powiedziec z jaka wada gen. urodzil aie Twoj synek? Niemniej jednak diagnostyka prenatalna nie jest tylko po to aby znalezc ew. wady i decydować o aborcji lub żeby stresować się do końca ciąży. są takie wady np. serca które można operować jeszcze w ciąży. Rozumiem ze się boisz i nie chcesz się narażać na stres, ale weź to pod uwagę. Oczywiście życzę Ci zdrowutkiego bobasa! :)

Wadę którą ma mój synek nie można wykryć badaniami nieinwazyjnymi ... Może źle wyraziłam się pisząc że w ogóle nie będę robiła żadnych badań, chodziło mi o badanie PAPP-A itp . USG genetyczne będę miała 11 stycznia A wady serduszka to chyba troszkę później są rozpoznawane z tego co czytałam aczkolwiek mogę się mylić. Każdy ma swoje zdanie na ten temat i swoje doświadczenia 😒
 
Do góry