reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2021

Aha to faktycznie jeszcze troszkę poczekasz, ale czas szybko zleci zobaczysz [emoji846] a czy masz jakieś wskazania do tych badań z krwi czy poprostu robisz całkowicie bez żadnych wskazań?
No to teraz mam mętlik w głowie, a możliwe jest to, że mój lekarz ma certyfikat, ale nie jest w internecie?
Trochę jestem zła, bo jak nie ma aż tak dobrego sprzętu to już będzie za późno żebym poszła gdziekolwiek indziej. [emoji53]
Nie mam żadnych, tak jak mówię mam 25lat, nie ma obciążeń chorobami w rodzinie itd. Mój lekarz mówił że w standardzie teraz polski związek ginekologów zaleca USG prenatalnym + pappa, na pewno można to zweryfikować w internecie, czy faktycznie tak jest czy może tylko dziewczynom 35+. Ja już przed ciążą dosyć sporo o tym czytałam i po prostu chce maksymalnie na ile się da wykluczyć możliwość wad genetycznych i robię je dla mojego świętego spokoju [emoji846]

Poczytaj sobie o certyfikacie fmf w internecie, u mamy ginekolog wszystko było fajnie opisane też o badaniach prenatalnych
 
reklama
Nie mam żadnych, tak jak mówię mam 25lat, nie ma obciążeń chorobami w rodzinie itd. Mój lekarz mówił że w standardzie teraz polski związek ginekologów zaleca USG prenatalnym + pappa, na pewno można to zweryfikować w internecie, czy faktycznie tak jest czy może tylko dziewczynom 35+. Ja już przed ciążą dosyć sporo o tym czytałam i po prostu chce maksymalnie na ile się da wykluczyć możliwość wad genetycznych i robię je dla mojego świętego spokoju [emoji846]

Poczytaj sobie o certyfikacie fmf w internecie, u mamy ginekolog wszystko było fajnie opisane też o badaniach prenatalnych

Artykuł jest ciekawy czytam jeszcze w internecie na ten temat mam jeszcze trochę czasu żeby się dokładniej zapoznać z tematem, zastanowić i omówić z partnerem... dziękuje [emoji847]
 
Badania prenatalne zawsze warto zrobić. Marzę o czasach kiedy to będzie standardem refundowanym przez NFZ. O ile test Pappa to statystyka i gdyby nie to, że mam je za darmo to bym nie robiła tak USG będę zawsze mówić-zrob. Dzięki takimi badaniom w ostatniej ciąży wykryto wady u mojego dziecka.
 
Badania prenatalne zawsze warto zrobić. Marzę o czasach kiedy to będzie standardem refundowanym przez NFZ. O ile test Pappa to statystyka i gdyby nie to, że mam je za darmo to bym nie robiła tak USG będę zawsze mówić-zrob. Dzięki takimi badaniom w ostatniej ciąży wykryto wady u mojego dziecka.
Tak zrozumiałam, że lekarz zrobi mi te badanie na następnej wizycie tyle, że nie ma tego certyfikatu prawdopodobnie.
Jestem prawie pewna, że zrobi to profesjonalnie mówił wczoraj, że jak będzie coś nie tak to będziemy robić dalsze badania także ufam mu za to nie mam zaufania do innych lekarzy ginekologów. Dziękuje bardzo za odpowiedź byłam zielona w temacie [emoji847]
A test Pappa... Waham się coraz bardziej w kierunku na nie.
 
Tak zrozumiałam, że lekarz zrobi mi te badanie na następnej wizycie tyle, że nie ma tego certyfikatu prawdopodobnie.
Jestem prawie pewna, że zrobi to profesjonalnie mówił wczoraj, że jak będzie coś nie tak to będziemy robić dalsze badania także ufam mu za to nie mam zaufania do innych lekarzy ginekologów. Dziękuje bardzo za odpowiedź byłam zielona w temacie [emoji847]
A test Pappa... Waham się coraz bardziej w kierunku na nie.
W takim przypadku Pappa nie ma sensu.
Ja na szczęście mam zaufanego lekarza jeśli chodzi o badania prenatalne, do tego mam je za darmo.
Jeśli coś będzie nie tak to wtedy decyduje się na Nifty lub Sanco,a później amniopunkcja
 
W takim przypadku Pappa nie ma sensu.
Ja na szczęście mam zaufanego lekarza jeśli chodzi o badania prenatalne, do tego mam je za darmo.
Jeśli coś będzie nie tak to wtedy decyduje się na Nifty lub Sanco,a później amniopunkcja

To teraz tylko czekać na wizytę i być dobrej myśli [emoji4] Kiedy masz termin badań?
 
To teraz tylko czekać na wizytę i być dobrej myśli
emoji4.png
Kiedy masz termin badań?
Miałam mieć 4.01,ale po dzisiejszej wizycie lekarz kazał mi przełożyć na szybszy termin,bo wychodzi starsza ciąża,więc idę 28.12
 
reklama
Hejka
Jestem tutaj nowa, mam prawie 22 lata i dla mnie to wszystko jest nowe, zwłaszcza że nie planowaliśmy dziecka.
Jestem na początku 12tc i dzisiaj miałam takie kłucie w jajniku i nie wiem czy się niepokoić czy nie.
 
Do góry