reklama

Lipcówek sposoby na dzieciaczków choroby

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2005' rozpoczęty przez e_mama, 8 Grudzień 2005.

1. e_mama

e_mama Lipcowe mamy '05 '09

To ja podaję sposób na walkę z katarem u dzieciaczka.

1. pokój, w którym przebywa dziecko powinien być przewietrzony i powinna tam być niska temperatura- max 19 stopni,
    2. materac w łóżeczku powinien być ułożony pod kątem 30-40 stopni, najlepiej włożyc pod materac kilka kasiążek,
    3. powietrze nawilżyć parą majerankową (zagotować wodę z majerankiem i parujący wywar postawić w pobliżu dziecka),
    4. do noska zapuszczać Nasivin soft zgodnie z ulotką, oraz Euphorbium Compositum (aerozol homeopatyczny, do częstego stosowania),
    5. można co pół godziny podawać Dagomet 3 (granulki homeopatyczne), rozgniatać granulkę i podawać z wodą lub mlekiem, zaczyna się podawać od jednej granulki co pół godziny a potem się zwiększa odstępy czasu  (sposób podawania podany jest na opakowanu),
    6 odciągać nadmiar wydzieliny z noska najpiej Fridą ( u nas się rewelacyjnie spisywała) najlepiej przed planowanym karmieniem, żeby łatwiej się dzidzi oddychało,
    7 no i w czasie kiedy się nie zapuszcza kropelek można zakrapiać nosek solą fizjologiczną.

Im jest chłodniej na dworze tym lepiej dziecku oddychać i dlatego powinno sie wychodzić na spacery.

Zdrówka !:)

Zapraszam do wymiany sprawdzonych sposobów na różne dolegliwości u naszych milusińskich :)

2. elfiko

elfiko lipcowe mamy ´05

U nas bardzo pomógł syropek Pyrosal
    Jest ziołowy i bezpieczny a gorączke zbił szybko i nawet katarek sie zmniejszył.

3. reklama
  4. kate332

kate332 lipcowe mamy'05

Krzysiek przeszedł trzydniówkę i na gorączkę sprawdził sie paracetamol (125) w czopkach, syropu moje dziecko nie wypije za nic

5. Anikaa

Anikaa Fan(ka)

czopki i my stosowaliśmy a na różnego rodzaju syropki mamy taki sposób: do nystatyny dokładane są pipetki(jednorazowo 1 ml) i my taką pipetką dajemy Kubie syropki ...mówimy "am" a mały otwiera buzię i po sprawie

6. kate332

kate332 lipcowe mamy'05

u nas z syropami jest katastrofa, ostatnio jak muciał cos wypic to mu tez wlewałam taką specjalną miarką w policzek jak radziły dziewczyny i faktycznie nie pluł bo łyżeczką wszystko wypluwał spowrotem

7. Melll

Melll Mama Julci

Julia jak miała syrop i to dość dużą dawke bo 3,5 ml to dawałam jej małą szczykawką, pomalutku boczkiem po policzki i super się sprawdzało, a smak był okropny, i przez sen nawet jej tak dawałam i było ok

8. e_mama

e_mama Lipcowe mamy '05 '09

Ja dziś próbowałam podać Julci wapno z kieliszeczka, ale prawie wszystko wypluła, dobrze, że tu zajrzałam to jutro podam jej wapno strzykawką. Kurcze już o tym sposobie zapomniałam, a przecież tak właśnie jej podawałam przez miesiąc lacidofil kiedyś.

9. hanti

hanti Lipcowe Mamy '05

u nas podczas katarku sprawdziły się kropelki inhalacyjne OLBAS
    kropi się poduszeczkę,lub piżamke i dzidzia sama sobie inhaluje nosek ;D

10. reklama
  11. Anikaa

Anikaa Fan(ka)

wspomagający walkę z aftami jest Bioaron C ...wzmacnia organizm a dodatkowo wytwarza w jamie ustnej kwaśne srodowisko nielubiane przez grzyby...

12. kate332

kate332 lipcowe mamy'05

pisze tutaj nie na ogólnym bo moze prędzej dostane odpowiedź, słuchajcie nie wiem co sie dzieje, krzysiek od piątku (wieczorem) bierze antybiotyk, w niedziele juz nie miał gorączki, a dzisiaj tzn we wtorek, obudził sie z temperaturą 37,9 i strasznie marudny, teraz juz śpi od pół godz nie wiem co będzie jak sie obudzi, czy ktoś sie spotkał z takim obrotem sprawy? dodam jeszcze że nasila mu sie katar i kaszel, ale czasem tak bywa że to sie pojawia później ale co z tą temperaturą? jak mu niie przejdzie do popołudnia to chyba nas czeka wizyta u lekarza.......

Poleć forum