reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcówki polecają - wszystko dla dziecka i mamy.

Ale tutaj nikt nikogo nie poucza. Tylko wyraża swoje zdanie.


A tak w ogóle rady doświadczonych bardziej mam są mile widziane.

Ja sama wole słuchać starszych bardziej doświadczonych w danej kwestii. Każdy może mieć swoje zdanie i moim zdaniem każda je tu wyraża.

Ja nie zauważyłam żeby ktoś tu kogoś pouczal.

Jeśli ktoś jest mądrzejszy od Pana Boga to po co szukać rad na takim forum.. .a chyba po to tu jesteśmy żeby jedna drugiej pomogła swoją wiedzą i doświadczeniem

cd9bkw7ipg9p1hdb.png
 
reklama
Jusuawa, dziecko koleżanki było rehabilitowane po urodzeniu ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe i tam jej wyraźnie powiedzieli, że niemowlę nie powinno być w takiej pozycji jak w nosidle dłużej niż 2 h dziennie, bo kręgosłup nie jest wyprostowany, broda dociska do klatki i ramiona są ściśnięte.. Problemy z kręgosłupem wyjdą później a nie po roku czy dwóch jak dziecko jeszcze rośnie.
Dla mnie gondola to była wygoda, bo mały jeździł w niej ze mną po całym domu. Ja do łazienki, on ze mną, ja do kuchni on ze mną, ja na taras on ze mną i często spał w tej gondoli na tarasie.. W pewnym momencie też na brzuchu..
 
Jusuawa, dziecko koleżanki było rehabilitowane po urodzeniu ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe i tam jej wyraźnie powiedzieli, że niemowlę nie powinno być w takiej pozycji jak w nosidle dłużej niż 2 h dziennie, bo kręgosłup nie jest wyprostowany, broda dociska do klatki i ramiona są ściśnięte.. Problemy z kręgosłupem wyjdą później a nie po roku czy dwóch jak dziecko jeszcze rośnie.
Dla mnie gondola to była wygoda, bo mały jeździł w niej ze mną po całym domu. Ja do łazienki, on ze mną, ja do kuchni on ze mną, ja na taras on ze mną i często spał w tej gondoli na tarasie.. W pewnym momencie też na brzuchu..


Nikt nie powiedzial ze bedzie w nim spędzać całe dnie :) a wozenie dziecka po calym domu za soba w gondoli to raczej nie dla mnie i nie wchodzi w gre :))))
 
Dziecko ma lezec na plasko, kazda jedna inna pozycja nie jest wskazana na dluzsza mete, tzn dziecko w foteliku nie powinno przebywac dluzej niz 2h.. to ze na dzien dzisiejszy dziecku 4 czy 6 letniemu nic nie jest to calkiem zrozumiale, wady wychodza duzo pozniej.. natura sama wie co robi i z nia nie ma co dyskutowac.. tak samo nie sadzamy dziecka i nie prowadzamy za raczki bo jezeli SAMO tego nie zaczelo robic oznacza iz jego cialko nie jest na to jeszcze gotowe. Wiadomo kazda mama robi jak uwaza ale moim skromnym zdaniem nie ma co ryzykowac...

Co do wozkow.. tu u mnie malo kto ma gondole, wiekszosc wozi dzieci od razu w spacerowce ale spacerowka jest CALY czas na plasko rozlozona :)
 
Normalnie :) nie w gondoli po prostu.
Jest mi zbędna. W przemieszczaniu sie wystarczy nam fotelik a potem siodełko. Moja siostra dwie córki wozila bez gondoli i zapewniam was drogie mamy że nic im nie jest :)
dziecko takie male w tym transporterku co np bierzesz do auta....chcesz wozic dziecko non stop?
 
iwonaimaja i Venicee

a wybralyscie juz model i kolor? ja tez sie zastanawiam na xlanderem, mama ma sie wybrac i poszukac go w przyszly weekend zeby mi powiedziec jak wyglada :)
 
reklama
Kurcze nie wyobrażam sobie nie mieć gondoli . Szkoda malucha i tyle i możecie sobie mówić, ze się wymądrzam albo pouczam. Ale nie mogę tak milczeć no nie mogę nie ten typ :-D.
Moje dziewczynki uwielbiały spać na brzuszku na świeżym powietrzu w gondoli właśnie . W foteliku się pociły strasznie zwłaszcza latem, dlatego fotelik służył nam tylko i wyłącznie do jazdy autem.
Jusuawa - nie odbieraj tego osobiście, ale to jest bardzo ważne. Jeśli nie chcesz mieć gondoli ok, tylko ważne, aby maluszek nie był w foteliku więcej niż 2 godziny dziennie. Jeśli nie wierzysz Nam tutaj zapytaj lekarza ortopedy.
 
Do góry